Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kryptoprojekty Solana, Polygon a Cardano se brání obviněním SEC, jak reaguje jejich cena?

Publikováno
Kryptoprojekty Solana, Polygon a Cardano se brání obviněním SEC, jak reaguje jejich cena?
Zdroj: moneyincrypto.com

Vývojáři kryptoměnových projektů Solana (SOL), Polygon (MATIC), Cardano (ADA) a dalších vydali prohlášení, ve kterém se brání obviněním Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států (SEC), kvůli kterým například společnost Robinhood přestane zmíněné kryptoměny podporovat.

“Solana Foundation je pevně přesvědčena, že SOL není cenný papír,” uvedla společnost, která vyvíjí Solanu, v prohlášení pro server CoinDesk. “SOL je nativní token blockchainu Solana, robustního, open-source, komunitního softwarového projektu, který se při svém rozšiřování a vývoji spoléhá na decentralizované zapojení uživatelů a vývojářů.”

Na hackathonu Solany v New Yorku se zdálo, že komunita okolo Solany není příliš znepokojena regulačními nepříjemnostmi blockchainu. “To, že je SOL označena jako cenný papír, nemá vliv na nikoho, kdo něco vytváří na Solaně,” řekl jeden z vývojářů.

Společnost Polygon Labs vydala prohlášení na Twitteru, ve kterém zmiňuje, že blockchain Polygon byl vyvinut a nasazen mimo Spojené státy. Společnost dále prohlásila, že její síť a kryptoměny jsou k dispozici všem lidem na světě a nikdy nemířila pouze na trh Spojených států. Společnost také dodala:

“Trh mimo USA je největší na světě a my jsme vděční za veškerou promyšlenou práci, která se na celém světě věnuje všem aspektům této technologie, včetně regulačních orgánů a tvůrců zákonů.”

IOG, společnost vyvíjející kryptoměnovou síť Cardano, vydala blogové prohlášení, v němž sděluje:

“Cardano v žádném případě není cenným papírem podle amerických zákonů o cenných papírech.” Dále také dodává: “Fungování decentralizovaných blockchainů je základním prvkem při vytváření odpovědné legislativy.”

Společnost IOG je podle prohlášení otevřená spolupráci s regulačními orgány, aby se vytvořila pravidla, která chrání spotřebitele a zároveň nebrzdí vývoj nových technologií, ovšem, podle IOG, nedávná obvinění SEC “ukazují, že mají před sebou ještě dlouho cestu.”

Mezi další kryptoměny, které byly označeny jako cenný papír, je i Sandbox (SAND), jejíž spoluzakladatel Sebastian Borget prohlásil: “Nesouhlasíme s charakteristikou, která byla uvedena v tomto obvinění, včetně kvalifikace SAND jako cenného papíru.”

Aktuální cena
Změna
Solana / SOL
Načítání
Načítání
Načítání
Cardano / ADA
Načítání
Načítání
Načítání
Polygon Network / MATIC
Načítání
Načítání
Načítání

Ceny zmíněných kryptoměn na prohlášení zareagovaly vesměs pozitivně. Zmírnil se propad a některé kryptoměny vykázaly i menší zisk. I tak je ale vliv nejistoty na trhu značný – všechny 3 výše zmíněné kryptoměny za poslední týden ztratily na ceně kolem 25 až 30 %, volatilita na trhu je tedy enormní. Budoucí vývoj situace je ve hvězdách, není ovšem pochyb o tom, že je pro budoucí přijetí kryptoměn a jejich místo jak na trhu, tak i v integraci do průmyslu a každodenního života vitální.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.