Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kryptoměnové aktuality – Ředitelé velkých společností doslova křičí: “Kupujte Bitcoin!”

Adam Kracík
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Publikováno
Kryptoměnové aktuality – Ředitelé velkých společností doslova křičí: “Kupujte Bitcoin!”

Velcí hráči na poli klasických financí nadále odhalují výhody Bitcoinu a kryptoměn obecně. Decentralizované finance zažívají bezprecedentní růst a státy postupně testují nové technologie, které mohou vést k digitalizaci státních správ.

Pojďme se na to podívat!

Prudential Ex-CEO: Kupujte Bitcoin

Prudential Financial je největší pojišťovací společností v USA. Tato společnost spravuje majetky klientů v rekordní výši 1.4 bilionu dolarů. A právě její bývalý výkonný ředitel, George Hall, se v rozhovoru pro Reuters, nechal slyšet, že je čas nakupovat Bitcoin a další kryptoměny.

George Hall nyní pracuje jako CEO Sanders Morris Harris, což je společnost na správu majetku a trading. V rozhovoru pro Reuters byl dotázán na to, jak by měli investoři nakládat se svým portfoliem.

Překvapení ze strany Halla přišlo, když se moderátor zeptal na to, kam by měli lidé investovat své peníze, pokud pomineme akcie. Hall patřil dříve ke kritikům kryptoměn a to se nyní změnilo.

Nikdy dříve jsem nic takového neřekl a vždy jsem byl oponentem blockchainu, Bitcoinu a kryptoměn. Ale pokud se podíváte na dnešní situaci, tak vlády nemohou stimulovat trhy do nekonečna. Záplava likvidity jednou skončí,” řekl Hall.

Dříve či později budou muset vlády začít splácet tato opatření. Buď zvýší daně a nebo budou tisknout peníze a snižovat tak hodnotu měn. To může mít dalekosáhlé dopady pro celou ekonomiku. Kam se pak obrátí bohatí investoři a tradeři?

Obrátí se na Bitcoin a nebo něco podobného. A logika za tímto krokem je následující. Pro investory bude důležité mít druh majetku, který nemůže být poškozen vládou a nebo hůře, stát se bezcenným. Kryptoměny se tak stanou dlouhodobým úložištěm peněz a krátkodobou spekulativní investicí.” řekl Hall pro Reuters

George Hall se tak zařadil mezi rozrůstajicí se okruh významných finančníků, kteří svůj narativ vůči Bitcoinu a ostatním kryptoměnám obrátili o 180 stupňů.

K dalším významným osobám ze světa klasických financí, kteří nově v Bitcoin věří, patří např. výkonný ředitel JP Morgan Jamie Dimon, nebo legendární investor Paul Tudor.

micro strategy bitcoin

MicroStrategy nakoupila Bitcoin za 240 milionů dolarů

Společnost MicroStrategy, která se zabývá analýzou externích a interních dat pro firmy, nově oznámila, že investovala 240 milionů dolarů do nákupu BTC.

Její zakladatel a CEO Michael Saylor nákup BTC veřejně vysvětlil takto: “V MicroStrategy jsme strávili měsíce tvorbou nové strategie na alokaci kapitálu v rámci společnosti. Naše rozhodnutí investovat do BTC bylo hnáno souběhem makro ekonomických faktorů, které dopadají na ekonomické a businesové prostředí a vytváří tak riziko pro náš dlouhodobý finanční program.

Zvažovali jsme různé druhy majetků. Vlastnosti Bitcoinu nás vedou k tomu, že se jedná o rozumné zajištění proti inflaci, ale také je to investice, která slibuje vyšší návratnost než mohou nabídnout jiné možnosti.” řekl Saylor.

Věříme, že globální přijímaní Bitcoinu, silná značka, zdravý vývoj ekosystému, strukturální stabilita a možnosti technologického využití jsou přesvědčivé důkazy o tom, že je Bitcoin nadřazený druh majetku. Bitcon je digitální zlato.“, dodal Saylor.

Nutno podotknout, že se tato společnost kryptoměnám v jádru svého podnikání nevěnuje. MicroStrategy tak celkově nakoupila Bitcoin v hodnotě 240 milionů dolarů jako dlouhodobou strategii a pojištění proti ztrátě hodnoty kapitálu, který by jinak měli uložen v dolarech.

DeFi překročilo hranici 6 miliard dolarů

Poslední týdny neustále omílaná oblast DeFi (Decentralizované Finance) je jedním z hlavních hybatelů altcoinového trhu.

Decentralizované finance jsou v podstatě služby, které nabízí klasické finanční instituce, ale jsou postavené na decentralizovaných aplikací a tudíž fungují bez potřeby důvěry třetí straně.

Jedná se tak v podstatě o protokoly, které podle předem určených pravidel provádí konkrétní operace. Díky DeFi si tak uživatel např. za zástavu může půjčit finanční prostředky (Maker DAO, Aeve).

DeFi si získalo v komunitě obrovskou pozornost a nyní jsme svědky poměrně radikálního vzestupu právě projektů, které do oblasti decentralizovaných financí patří.

Celková hodnota kryptoměn uzamčených v DeFi projektech
Celková hodnota kryptoměn uzamčených v DeFi projektech

Celková hodnota prostředků zamčených v DeFi aplikacích tak přesáhla 6 miliard dolarů. To je dáno jednak přísunem nových financí a jednak cenovým vzestupem hodnoty tokenů již uzamčených.

Přitom na počátku roku 2020 se jednalo “pouze” o 700 milionů dolarů. Růst byl tak od počátku roku 9 násobný.

Jednotlivé DeFi projekty a jejich hodnota
Jednotlivé DeFi projekty a jejich aktuální hodnota

První příčku si nadále drží projekt Maker DAO, kde je zamčeno téměř 1.5 miliardy dolarů. Hned za ním se nachází další projekt určený k decentralizovaným půjčkám a tím je Aeve.

Třetí místo momentálně drží zbrusu nový projekt Curve, který figuruje na poli decentralizovaných burz.

Služby oblasti DeFi (buduje se primárně na síti ETH) mají poskytnou uživatelům peer-to-peer decentralizované služby, které nyní poskytují hlavně banky.

Korejské řidičské průkazy na blockchainu

Milion korejských řidičů má řidičák na blockchainu

Jižní Korea je jednou z nejvíce technologických zemí. To se odráží i v rámci adopci technologií. Blockchain se těší v Koreji vysokému zájmu, což se nyní ukázalo na spolupráci mezi vládou a aplikací Pass.

Od letošního května si tak řidiči mohou zvolit možnost digitalizovat svůj řidičský průkaz. Ten je následně převeden na blockchain a uložen do aplikace Pass, která v podstatě slouží jako datová pěněženka.

Fascinující je primárně rychlost adopce nové technologie. Od května mají již 3 % všech korejských řidičů tento blockchain řidičský průkaz. Jedná se o jeden milion řidičů.

U technologie blockchain se spekuluje, jak široké užití může mít a Jižní Korea testuje opravdu mnoho druhů užití blockchainu ve státní správě.

Americká pošta oznámila blockchain patent na volební systém

Volební systém v USA se dostal pod značnou kritiku prezidenta Donalda Trumpa. Trump tvrdil, že hlasování na dálku může vést k ovlivnění a manipulací s volbami.

To byl jeden z hlavních důvodů, proč pošta spojených států, která tyto služby zajišťuje, připravila nový patent na blockchainový systém pro volby.

Klíčem k úspěchu takového volebního systému je koncept digitálních identit, kdy budou mít občané svůj tajný privátní klíč. Pomocí veřejného klíče bude následně digitálně ověřeno, jestli volbu opravdu provedl existující občan a to bez toho, aby byl jeho privátní klíč odkryt.

V podstatě by se jednalo o klasickou blockchain transakci, která místo hodnoty přenáší informaci o tom, pro kterého kandidáta občan hlasuje.

Jedná se o další potenciální využití blockchain technologií, které si získávají stále větší důvěru.

Závěr k aktuálnímu vývoji

Svět businessu se pomalu ale jistě probouzí do nové reality. Reality, kde lze otevřeně obchodovat po celém světě a to prakticky bez potřeby důvěry. Tyto znaky můžeme sledovat již dlouho a nyní jsme svědky postupujícího renomé Bitcoinu a blockchainu ve světě institucí.

Technologický postup v oblasti kryptoměn se odráží ve výrazném rozvoji decentralizovaných financí, díky kterým vznikají dříve nepředstavitelné služby.

I státní správy již vidí výhody blockchain technologií a testují první produkty. Ty mají společnou slabinu, kterou je spoléhání na centralizované systémy, které budou provozovat konkrétní blockchainy.

Doufejme, že v budoucnu budou např. volby na blockchainu, který nebude provozovat pouze jedna americká instituce, ale bude se do něj moci zapojit širší společenství a to včetně jednotlivých občanů.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Od roku 2017 se věnuji kryptoměnám jako nezávislý žurnalista. Má to jednoduchý důvod. Je to převratná technologie, která přivede digitální svět na novou úroveň. Všichni budou moci obchodovat se všemi. Žádné hranice, žádná centrální vláda a hluboká změna paradigmatu finančního světa.

Pokud chce člověk rozumět kryptoměnám, je podmínkou pochopit i nynější finanční systém a na něm je postavena vlastně celá společnost.

Mé primární zaměření je analýza jednotlivých kryptoměnových projektů a schopnost vyhodnotit ty, které mají cenu a naopak varovat před těmi, kterými se investoři pravděpodobně spálí.

Svět kryptoměn je Divokým západem financí. Slibuje obrovské zisky a děsivé ztráty. Ale ztrátám se dá předejít díky dostatku informací. I proto je důležité podávat kvalitní informace investorům, kteří následně mohou dělat rozumná rozhodnutí. A o to se snažím.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.