Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

9. díl podcastu Kryptokec: Facebook Libra

Publikováno
9. díl podcastu Kryptokec: Facebook Libra

V devátem dílu Kryptokecu se můžete těšit jistě již známé hlasy účastníků tohoto podcastu. Jedná se o Dana Tržila, Vladimíra Vencálka, Maťo Galvánka a nově i Václava Dejčmara, spolumajitele finanční skupiny RSJ.

Tentokrát se účastníci bavili o často probíraném tématu a sice plánované kryptoměně z dílny Facebooku, o Libře.

Podcast si přehrajete níže:

Z o něco více než třičtvrtě hodinového povídání se dozvíte jaká je motivace Facebooku a dalších firem, které se v Libra Association angažují na tom, aby vytvořili něco jako je právě Libra a jaké jim to přinese výhody.

Poslechnete si také názory účastníků na to, zda se jedná se o kryptoměnu a zda je to v tomto případě decentralizovaný systém, nebo je (jak v podcastu zaznělo) decentralizovaně centralizovaný?

Poznámka

TIP: Podívejte se takné na video na téma Libry od experta jménem Andreas Antonpoulos, který je mj. také známé knihy Mastering Bitcoin.

Vladimír také poměrně detailně vysvětlí, jak funguje “tisknutí” (uvolňování nových mincí) Libry a jaký je rozdíl mezi tím a známým uvolňování mincí Bitcoinu a Tetheru.

Na konci podcastu se můžete těšit i na hlubší témata, jako jsou:

  • Binance Venus,
  • Binance Chain,
  • a poskytování bankovních služeb v Africe.

Takže v čem je výhoda Libry? Měli bychom se jí tedy bát, nebo nám, jako koncovým uživatelům, naopak pomůže? Přejeme příjemný poslech!

Poslechněte si 9. díl podcastu Kryptokec

Další zdroje informací k tomuto dílu

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.