Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Krypto už není jen pro mladé! Až 70 % lidí nad 55 let již vlastní nebo plánuje zakoupit BTC a jiné kryptoměny

Publikováno
Krypto už není jen pro mladé! Až 70 % lidí nad 55 let již vlastní nebo plánuje zakoupit BTC a jiné kryptoměny

Kryptoměny v tomto roce zaznamenávají nebývalé úspěchy, což přitahuje pozornost stále širší skupiny investorů. Podle průzkumu kryptoměnové burzy Crypto.com počet uživatelů kryptoměn přesáhl hranici 100 milionů, přičemž se mezi ně řadí stále více investorů ve věku 55 let a více.

Kryptoměny využívá přibližně 106 milionů uživatelů

Kryptoměny se za posledních pár let staly jedním z nejdiskutovanějších témat nejen mezi ostřílenými investory, ale i širokou veřejností. To potvrzuje i poslední z průzkumů kryptoměnové směnárny Crypto.com, která odhaduje počet současných uživatelů kryptoměn na 106 milionů.

Svůj průzkum staví na on-chainových datech a analýze dat z celkem 24 předních kryptoměnových směnáren. Jedním dechem však dodává, že je její šetření značně limitované a není tak prakticky možné dosáhnout přesných čísel.

Počet uživatelů kryptoměn letos dosáhl hranice 100 milionů.
Počet uživatelů kryptoměn letos dosáhl hranice 100 milionů. Zdroj: Crypto.com

Navíc již dávno neplatí pravidlo, že o kryptoměny se zajímají pouze mladí investoři. Společnost deVere Group se nechala slyšet, že její klienti ve věku 55 let a více mají stále větší zájem o kryptoměny. Konkrétně jí 70 % z nich potvrdilo, že kryptoměny již vlastní nebo se do nich v tomto roce chystají investovat.

Investory láká růst ceny Bitcoinu

Při porovnání podobného průzkumu z minulého roku, přibylo podle dat Crypto.com od května do ledna letošního roku 40 milionů uživatelů. Největší nárůst o necelých 16 % následoval až v lednu letošního roku.

Za vším má stát právě růst ceny Bitcoinu, který letos dosáhl svého nového historického maxima přesahující hranici 58 000 dolarů. Tento trend z části potvrzuje i průzkum společnosti deVere Group, ve kterém se přibližně 688 jejích klientů nechalo slyšet, že se o Bitcoin začali zajímat až po jeho lednovém růstu.

Bitcoin i Ethereum zaznamenaly největší růst počtu uživatelů v lednu letošního roku.
Bitcoin i Ethereum zaznamenaly největší růst počtu uživatelů v lednu letošního roku. Zdroj: Crypto.com

Podle Crypto.com je růst Bitcoinu jedním z klíčových faktorů pro příchod nových uživatelů. Podobný účinek mají ale i zprávy o akceptaci kryptoměn. V minulém roce se jednalo například o červnové oznámení PayPalu o možnosti nákupu a prodeje kryptoměn či srpnový boom okolo DeFi, který upoutal pozornost investorů především na Ethereum.

Byl pro vás lednový růst Bitcoinu také podnětem k investici do kryptoměn?

Líbil se vám tento článek?
3
1

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.