Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Konference Bitcoin 2022 v Miami – Dočkáme se adopce Bitcoinu v dalších zemích?

Publikováno
Konference Bitcoin 2022 v Miami – Dočkáme se adopce Bitcoinu v dalších zemích?
Zdroj: marca.com

Přidá se k El Salvadoru některá z dalších zemí a přijme Bitcoin jako zákonné platidlo? Silná slova ohledně adopce Bitcoinu zazněla od angažovaných osob v tomto směru. Na probíhající konferenci Bitcoin 2022 v Miami bývalý ředitel pro strategii společnosti Blockstream, Samson Mow, pozval na pódium hosty ze tří zemí, kteří se snaží v nějakém směru podpořit kryptoměny.

Zóna na karibských ostrovech

Jedním z prvních řečníků byl Joel Bomgar, zastupující subjekt Honduras Prospera Inc, který je hlavním propagátorem legislativní změny ve prospěch kryptoměn. Tato organizace stojí za Próspera, zvláštní ekonomickou zónou v na ostrově Roatán nacházejícím se v Karibiku.

“Bitcoin v rámci Próspery funguje jako zákonné platidlo. To znamená, že z BTC se neplatí daň z kapitálových zisků, můžete s ním volně obchodovat a také platit daně a poplatky,” řekl.

Kromě toho Bomgar oznámil, že od čtvrtka právní systém oblasti Próspera umožní obcím v Hondurasu a právnickým osobám mimo Spojené státy vydávat dluhopisy vázané na Bitcoin. Kromě toho budou moci akreditovaní investoři přímo investovat do organizace Honduras Prospera Inc. a získat speciální tokeny.

Zajímavostí je, že Roatán spadá pod stát Honduras, kde se již dříve spekulovalo o přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla, ale zvěst před týdnem vyvrátila centrální banka tohoto státu ve Střední Americe.

Iniciativa v Evropě

S adopcí Bitcoinu se neustále posouváme alespoň trochu k hranicím České republiky. Madeira, autonomní oblast Portugalska, se také zaměří na přijetí Bitcoinu. V dalším projevu totiž přišel komentář Miguela Albuquerqueho, prezidenta Madeiry.

“Věřím v budoucnost a věřím v Bitcoin,” řekl.

Albuquerque dále oznámil, že nákupy a prodeje BTC ve známé turistické destinaci nepodléhají dani z příjmu, přičemž zároveň vyzdvihl 5% sazbu daně z příjmu právnických osob v regionu jako jednu z nejnižších v Evropě. Nicméně celé Portugalsko je nyní osvobozeno od daně z příjmu z kryptoměn.

Mexiko – druhý El Salvador?

Největší povyk vzbudil poslední řečník, kterým byla mexická senátorka Indir Kempis, aby poskytla aktuální informace o snahách navrhnout v této zemi legislativu týkající se kryptoměn. Kempisová se již dříve zmínila, že na základě zpráv plánuje letos v Mexiku zavést zákon o kryptoměnách inspirovaný tím v El Salvadoru. Tuto vizi potvrdila i na konferenci.

“Do dvou měsíců navrhneme legislativu, která upraví předpisy v oblasti fintech a měnového práva. A máme vzkaz pro našeho prezidenta. Těšíme se, až si s vámi sedneme a dáme si kávu, abychom si o tomto plánu, Bitcoin jako zákonné platidlo v Mexiku, promluvili,” pronesla senátorka.

Avšak pravděpodobnost, že se mexická vláda v dohledné době bude zabývat novým zákonem o kryptoměnách, je mizivá. Zejména pokud by se jednalo o to, že by se kryptoměna, jako je Bitcoin, stala zákonným platidlem, neboť prezident Mexika během října minulého roku na otázku reportéra ohledně následování El Salvadoru odpověděl velice negativně.

Nicméně senátorka není jediným hlavním propagátorem Bitcoinu nebo jiných kryptoměn v zemi. Dalším člověkem je Ricardo Salinas Pliego, který je vlastníkem bankovní instituce Banco Azteca. Pozornost kryptoměnové komunity na sebe strhl již několikrát. Nejvíce asi tweetem z června letošního roku, kdy prohlásil, že jeho banka bude první, jež začne přijímat Bitcoin.

Jedná se o třetího nejbohatšího člověka v Mexiku, jehož majetek je odhadován na 13 miliard dolarů.

Líbil se vám tento článek?
5
1

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.