Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Konec Volkswagenu, Tesly a dalších? Čínské elektromobily mohou převálcovat trh

Čína se stává lídrem na trhu s elektromobily a překonává Japonsko v celosvětovém vývozu aut. S cenami začínajícími na 10 tisících dolarech plánují čínské automobilky jako BYD a NIO expanzi do USA a Evropy a možnou cenovou válku.

Publikováno
Konec Volkswagenu, Tesly a dalších? Čínské elektromobily mohou převálcovat trh
Zdroj: Depositphotos.com

Téměř každý aspekt našeho života dnes zahrnuje čínské zboží – od elektroniky přes nábytek až po hračky.

Aby Čína získala náskok na rostoucím trhu s elektromobily (navzdory tomu, co říká cena akcií Tesla), zaměřuje se na další významnou kategorii výrobků – na ty, které se pohybují na čtyřech kolech.

Aktuální vývoj ceny akcií Tesla

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

V roce 2023 Čína předstihla Japonsko jako největší světový vývozce automobilů, a aby si toto místo udržela, plánuje prosazovat své levné elektromobily.

S využitím levnější pracovní síly, nižších výrobních nákladů a nižších nákladů na materiál mohou čínské automobilky jako BYD, NIO a XPeng nabízet vozy za cenu již od 10 tisíc dolarů – a pravděpodobně generovat miliardové roční příjmy tím, že k vozům vyráběným v Číně přilákají movitější zákazníky.

  • Čínské automobilky mají plány pro americký trh. NIO chce vstoupit na místní trh do roku 2025, zatímco BYD otevírá továrny v sousedním Mexiku – což je možná krok k tomu, aby se jeho Seagull za 10 tisíc dolarů dostal do Severní Ameriky.
  • Kromě cenové dostupnosti se mnoho čínských elektromobilů může pochlubit pokročilými funkcemi, delším dojezdem a blíží se k plné schopnosti autonomního řízení.

Aktuální vývoj ceny akcií BYC, NIO a XPeng

Aktuální cena
Změna
BYD / 2594
Načítání
Načítání
Načítání
Nio / NIO
Načítání
Načítání
Načítání
XPeng / XPEV
Načítání
Načítání
Načítání

Přijde cenová válka?

Generální ředitel BYD Americas prohlásil, že západní automobilky nejsou připraveny na čínskou konkurenci, a možná má pravdu.

V současné době se čínské elektromobily nemohou prodávat v USA kvůli obavám z regulačních opatření týkajících se čínských dotací a ekonomické bezpečnosti.

Pokud však najdou způsob, jak tato omezení obejít, mohly by způsobit chaos západním automobilkám – a potenciálně ohrozit pracovní místa v tomto průmyslu.

Čeká nás bitva značek:

Západní automobilky jsou kvůli převratnému potenciálu čínských elektromobilů v pohotovosti. Mnoho z nich vyvíjí levnější elektromobily před příchodem konkurence.

Minulý týden oznámil generální ředitel společnosti Stellantis, Carlos Tavares, plány na výrobu elektromobilu Jeep za 25 tisíc dolarů a připojil se tak ke společnostem jako General Motors a Volkswagen. Mohou však tradiční automobilky pod tlakem dravých podniků z Číny uspět?

I když by cílená cla mohla tradičním automobilkám dát šanci uspět, generální ředitel Tesly, Elon Musk, zůstává skeptický.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.