Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kofola vstupuje na pivní trh. Kupuje známé značky Litovel, Holba, Zubr

Publikováno
Kofola vstupuje na pivní trh. Kupuje známé značky Litovel, Holba, Zubr
Zdroj: ihned.cz

Výrobce nápojů Kofola vstupuje do nového segmentu, do pivovarnictví. Společnost získala 51% podíl ve společnosti Pivovary CZ Group, která stojí za výrobou piv pod značkami Litovel, Holba a Zubr. Dokončení transakce, která podléhá schválení antimonopolního úřadu se očekává zkraje roku 2024.

Pivovary CZ Group se řadí mezi pět největších pivovarnických skupin v Česku. Ve svých pivovarech v Hanušovicích, Přerově a Litovli zaměstnává okolo 500 lidí a vaří značky piv Holba, Zubr a Litovel už více než 130 let.

Dosavadním majitelem podniku Pivovary CZ Group je společnost Moravská pivovarská, která nyní prodává 100 % akcií nově vytvořené společnosti Pivovary Triangl. V této nově vzniklé společnosti bude Kofola ČeskoSlovensko držet většinový (51%) podíl. Dalších 29 % vlastní investiční skupina RSJ a 20 % drží severomoravská agrární společnost Úsovsko.

Vývoj ceny akcií Kofola za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Kofola Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Obchod se sílou tradice

V Kofole jsme se naučili rozvíjet tradiční a lokální značky se silným příběhem. Když se objevila příležitost investovat do pivovarů, které vyrábějí značky s dlouhou historií, za kterými stojí poctivé řemeslo a moderní výrobní zázemí, neváhali jsme,” sdělil generální ředitel Kofoly Jannis Samaras.

“Přestože nám primárně nejde o přímé synergie s naším dosavadním nealko byznysem, i pivní průmysl má nějaké společné rysy s nápojovou branží. Naším cílem je podpořit um a kvality českých pivovarů. Byla by škoda, kdyby tradiční české značky přešly do rukou zahraničních investorů,” zdůraznil René Musil, jeden ze zakladatelů a provozní ředitel skupiny Kofola, který bude stát v čele nově vzniklé společnosti.

Kofola pozastavila obchodování na burze

S akciemi Kofoly se obchoduje na pražské burze. Ta ve středu na žádost Kofoly pozastavila obchodování s akciemi. “Důvodem pozastavení je avizované zveřejnění potenciálně kurzotvorné informace před zahájením obchodování,” uvedla burza.

“Obnovení obchodování se předpokládá následující obchodní den,” dodala na sociální síti X.

Kofola patří mezi přední výrobce nápojů ve střední Evropě a provozuje 11 výrobních závodů na pěti evropských trzích. V Česku a na Slovensku stojí kromě svého stejnojmenného produktu, také za známými značkami jako jsou Rajec, Korunní, Ondrášovka, Jupík, Ugo, Royal Crown Cola, Vinea nebo energetický nápoj Semtex. Zaměstnává okolo 2 000 lidí.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎