Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jsou akcie Nvidia v bublině, nebo se jejich růst opírá o pevné základy?

Nvidia rozděluje pozorovatele trhu na dva tábory. Jedni tvrdí, že je nadhodnocená, zatímco druzí jsou přesvědčeni, že ocenění je oprávněné. Jak to je?

Jsou akcie Nvidia v bublině, nebo se jejich růst opírá o pevné základy?
Zdroj: depositphotos.com

Po působivé zprávě o čtvrtletních hospodářských výsledcích Nvidia a jejím optimistickém výhledu se objevily dva odlišné názory.

Wall Street zůstává optimistická a zvyšuje konsenzuální odhady a cílové ceny. Média naopak zaujala skeptičtější postoj a zpochybňují udržitelnost růstu Nvidie a její ocenění.

Při bližším zkoumání však zjistíme, že úspěch společnosti zdaleka není bublinou. Místo toho se opírá o pevné základy a strategickou pozici v rychle se vyvíjejícím technologickém prostředí.

Důvěra Wall Street v Nvidii a skepse médií

Analytici z Wall Street jsou ve svém pozitivním výhledu na akcie Nvidie neochvějní. Společnost v poslední době dosahuje hvězdných výsledků, když její zisk v prvním čtvrtletí vzrostl v meziročním srovnání o 461 % a tržby o 262 %.

Tato čísla svědčí o dominantním postavení společnosti v technologickém průmyslu, zejména v oblasti umělé inteligence, technologie, která přináší revoluci v různých odvětvích, a která se do značné míry opírá o pokročilé čipy společnosti Nvidia.

Vzhledem k tomu, že společnosti po celém světě spěchají se začleněním umělé inteligence do svého provozu, staly se produkty Nvidie nepostradatelnými.

Ačkoli je úkolem médií zpochybňovat převládající narativy, zdá se, že současná skepse vůči Nvidii není na místě, i když kritici tvrdí, že akcie společnosti se kvůli rychlému zhodnocení a závratným tempům růstu nacházejí v bublině.

Vývoj ceny akcií Nvidia od začátku AI boomu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Bublina na trhu s aktivy obvykle zahrnuje dvě klíčové charakteristiky: nedostatek fundamentálních faktorů, které by ospravedlňovaly zhodnocení aktiva, a stádní mentalitu investorů.

Info

Nvidia tomuto popisu neodpovídá. Růst společnosti je podložen solidními fundamenty a investoři jsou dobře informováni o jejím obchodním modelu i tržním potenciálu.

Technologický náskok

Technologická zdatnost společnosti ji odlišuje od konkurence. Její čipy jsou jádrem revoluce v oblasti generativní umělé inteligence a žádná jiná firma se jejím schopnostem ani zdaleka nevyrovná.

Můžeme diskutovat o tom, jestli Amazon nebo Apple mohou vývojem vlastních čipů firmu ohrozit, ale nakonec dojdeme k tomu, že Nvidia je natolik napřed a poptávka po jejích produktech ji žene tak dopředu, že je v závodě stále favoritem.

V exkluzivním rozhovoru pro Yahoo Finance zdůraznil generální ředitel Nvidie, Jensen Huang, naléhavost poptávky po grafických procesorech Nvidia. “Lidé chtějí tato datová centra nasadit hned teď,” prohlásil Huang. “Chtějí naše GPUs nasadit hned teď a začít vydělávat a šetřit peníze. A proto je tato poptávka tak silná.”

Ačkoli je nereálné očekávat, že si Nvidia udrží trojciferné tempo růstu donekonečna, vyhlídky společnosti do budoucna zůstávají jasné.

Společnost má díky svému technologickému náskoku a rostoucímu zavádění umělé inteligence napříč odvětvími dobrou pozici k tomu, aby i nadále překonávala své konkurenty.

Navíc strategické iniciativy Nvidie, jako je rozšiřování podnikání v oblasti datových center a průzkum nových trhů, pravděpodobně udrží její růstovou dynamiku. Schopnost společnosti inovovat a přizpůsobovat se měnící se dynamice trhu bude nadále klíčová pro udržení jejího vedoucího postavení.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.