Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Zajímavé marihuanové akcie pro investování v druhé polovině 2020

Zajímavé marihuanové akcie pro investování v druhé polovině 2020

Zajímavé marihuanové akcie pro investování v druhé polovině 2020

I když v naší republice není prodej marihuany legalizován najdou se země, kde se naopak společnostem zaměřených na prodej těchto produktů velice daří. Největší potenciál mají především americké ale i kanadské společnosti, které by se plošné legalizace mohly dočkat jako jedny z prvních.

Právě následující měsíce by však mohly být pro konopný trh zlomové, a to především kvůli snahám posunout legalizaci marihuany v USA na federální úroveň ale i možnému posílení konopného trhu v Kanadě.

Otázkou však je, zda debaty o legalizaci trhu pomohou nebo naopak ne. Nehledě na to, že s pandemií COVID-19, může být všechno úplně jinak.

Všechny tyto aspekty tak vytváří perfektní prostředí pro vysokou volatilitu marihuanových akcií a případné investice do nich.

Právě proto jsme se rozhodli, že vám představíme TOP 3 zajímavé akcie marihuanových společností, do kterých by mohlo být zajímavé v následujících měsících investovat. Pojďme na to!

Innovative Industrial Properties (IIPR)

Innovative Industrial Properties se řadí mezi jedny z marihuanových titulů, kterým se v první polovině tohoto roku překvapivě dařilo. K takovému růstu nejspíše přispělo i jeho zaměření na pronájem nemovitostí pěstitelům a obchodníkům s lékařskou marihuanou ale i celkový rozmach tohoto odvětví.

Samotná společnost IIPR má však ještě větší potenciál k silnému růstu v následujících měsících. Pokud se jí bude i nadále dařit v získávání nových nájemníků ale i investování do dalších nemovitostí. Podle všeho by jí však nic nemělo stát v cestě a po finanční stránce získá v blízké době zhruba 259 milionů dolarů (z prodeje akcií), které chce primárně investovat do své další expanze.

Pokud tedy zvážíme fakt, že pandemie koronaviru tuto společnost nějak závažně nezasáhla není zde prakticky žádná překážka v jejím růstu. Dalším plusem je navíc i velikost poptávky po těchto produktech, která jde ruku v ruce s postupnou legalizací marihuany v již 12 amerických státech.

Celkově je tak možné tento akciový titul považovat za zajímavou investiční příležitost, která se může vyplatit především v následujících letech.

Aktuální cena akcií IIPR

Cena akcií
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Green Thumb Industries (GTII)

Americký provozovatel maloobchodů s marihuanou a konopným zbožím Green Thumb Industries se řadí mezi jedny z předních marihuanových akciových titulů.

Zároveň se však řadí i mezi dlouhý výčet akcií, které poznamenala pandemie koronaviru. V březnu zaznamenaly tyto akcie pád o 60 %. 

Aktuálně je však cena akcií na ještě lepších hodnotách (viz graf níže), než byla před pandemií, což je dobré znamení. Doufejme, že bude tento trend pokračovat.

Společnost momentálně těží především z prodejů ve svém rodném státě Illinois. Za svoji poměrně krátkou historii se jí však podařilo vybudovat 47 maloobchodů a pracuje na otevření dalších více než 40, přičemž chce pokračovat ve své expanzi po celém USA.

Na závěr je tak potřeba zmínit, že Green Thumb Industries není prozatím stále zisková, ale její plánovaná expanze a možné rozšíření celého konopného trhu do dalších států jí může v budoucnu zajistit silný růst.

Vývoj akcií Green Thumb Industries za poslední rok

Green Thumb Industries
Zdroj: Tradingview.com

GrowGeneration (GRWG)

Pokud hledáte nejúspěšnější marihuanový titul na akciovém trhu v první polovině 2020 jsou jím bezpochyby akcie společnosti GrowGeneration, která se specializuje na hydroponické a ekologické pěstitelství. Prvním argumentem k investici do ní je nepochybně nedávný růst akcií o 67 %, který by tak mohl zaručit i solidní výnosy do budoucna.

Jak je tomu ale i u ostatních společností v marihuanovém průmyslu není GrowGeneration prozatím zisková, což by se však mohlo změnit již v tomto roce.

Hned v prvním čtvrtletí tohoto roku vykázala totiž GrowGeneration rekordní výnosy okolo 33 milionů dolarů. V současnosti se navíc připravuje i na další expanzi ve všech předních státech USA ale i Kanadě, čehož chce dosáhnout i četnými akvizicemi.

Vývoj akcií GrowGeneration za poslední rok

GrowGeneration akcie
Zdroj: Tradingview.com

S 27 maloobchodními prodejnami v 10 státech, se GrowGeneration řadí mezi největší řetězce samostatných speciálních hydroponických a organických zahradních center.

Pokud tedy vezmeme v úvahu, že legalizace marihuany a výrobků z ní se neustále rozrůstá ve většině států v USA ale i některých evropských státech má konopný trh značný potenciál. K takovému názoru se přiklání i někteří odborníci a analytici, kteří tomuto odvětví předpovídají zářnou budoucnost.

Není tak od věci občas nad případnou investicí do marihuanových akcií přemýšlet nebo je mít alespoň v hledáčku. Většina lidí zná především akcie Aurora Cannabis, je ale potřeba vědět, že existují i jiné tituly a často zajímavější.

Pokud máte nějaké zkušenosti s investováním do tohoto odvětví akciového trhu, podělte se o ně s námi. Děkujeme.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo