Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Investujte jako ten nejlepší! 5 klíčových investičních rad Warrena Buffetta do roku 2024

Rok 2024 nezačal na trzích úplně pozitivně a optimisticky. Chcete zjistit, jak vybruslit ze situace s noblesou? Poslechněte 5 klíčových investičních rad jednoho z nejúspěšnějších investorů všech dob.

Publikováno
Investujte jako ten nejlepší! 5 klíčových investičních rad Warrena Buffetta do roku 2024
Zdroj: Midjourney AI

Vzhledem k tomu, že nový rok neodstartoval úplně pozitivně, většina investorů zkoumá své možnosti a zvažuje jakým směrem táhnout.

Naučit se investovat se může zdát složité, ale vydělávání peněz na akciovém trhu není raketová věda – jak alespoň tvrdí někteří doyeni finančního světa, jako je Warren Buffett. Ten jednou řekl: “Je úžasné, jak složitě lidé hrají jednoduchou hru. Ale samozřejmě, kdybyste všem vysvětlili, jak jednoduchá hra to je, 90 % vašich příjmů by zmizelo.”

Pojďme se tedy podívat, jaká vodítka poskytl věštec z Omahy investorům. Zde je pět klíčových investičních lekcí, které se letos můžete naučit od Warrena Buffetta.

1. Zaměřte se na les, zapomeňte na stromy

V dopise akcionářům z roku 2018 napsal, že investoři by se měli zaměřit na les (v souvislosti s korporátní skupinou) namísto sledování podrobností o mnoha různorodých podnicích, které může skupina obsahovat.

Pokud je les v pořádku, není třeba hodnotit každý jednotlivý strom. Je tím míněno, že není třeba hodnotit každou jednotlivou společnost ve skupině, abyste správně odhadli budoucí potenciál vaší investice.

2. Zaměřte se na skutečné výsledky, ne upravené výsledky

Poukázal také na to, že některé společnosti ve svých prezentacích uvádějí upravenou EBITDA místo prosté EBITDA, aby se z konečného čísla vyloučily různé nákladové položky.

Manažeři například někdy tvrdí, že kompenzace jejich společnosti na základě akcií by se neměla počítat jako výdaj. V této souvislosti cituje Warren Buffett Abrahama Lincolna, který řekl: “Můžete klidně říkat psímu ocasu noha, i přes to bude mít pes vždy jen čtyři nohy a jeden ocas.”

3. Zabezpečte se hotovostí

Warren Buffett hovořil o tom, že máte mít dostatek hotovosti, abyste mohli v budoucnu čelit jakékoli nepředvídatelné události. Jako ilustraci zmínil, že jeho společnost Berkshire drží obrovské množství peněžních ekvivalentů právě z tohoto důvodu.

“Považujeme část těchto peněz za nedotknutelnou, protože jsme se zavázali, že vždy budeme držet alespoň 20 miliard dolarů v peněžních ekvivalentech, abychom se chránili před vnějšími pohromami,” napsal.

4. Hodnocení rizik

Ve svém dopise v roce 2019 Warren Buffett také psal o disciplinovaném hodnocení rizik, na které se denně zaměřují manažeři pojištění jeho společnosti. “V Berkshire je to jako náboženství ve stylu Starého zákona,” napsal.

Je tím myšlena pečlivost a absolutní platnost právě hodnocení rizik. Pokud máte v této oblasti dobrý a fungující systém, přísloví o risku a zisku získává nový rozměr.

5. Neinvestujte jen kvůli investici

Jednou se zmínil, že jeho společnost má hotovost a peněžní ekvivalenty ve výši 144 miliard dolarů, protože na trhu nejsou k dispozici žádné dobré investiční příležitosti k nasazení kapitálu.

Z toho vyplývá, že investoři, kteří mají touhu investovat jen pro investování samotné nebo jen aby se věci děly, by měli být raději zdrženliví a vyčkat na skutečně výhodnou příležitost.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

 

Líbil se vám tento článek?
11
4

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Martin Holeček

Co to má být za lživý titulek? 2 rady jsou z roku 2018 a 2019, u zbylých píšete že “dříve také zmínil..”. Kvalitou míříte na Blesk ze světa financí?

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.