Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » 9 knih pro investory, které doporučuje i samotný Warren Buffett

9 knih pro investory, které doporučuje i samotný Warren Buffett

9 knih pro investory, které doporučuje i samotný Warren Buffett
Zdroj: depositphotos.com

Warren Buffett není známý pouze jako jeden z nejlepších investorů na světě, ale i jako velký čtenář. Podle svých slov stráví přibližně 85 % svého času během dne čtením, a právě to je i jedno z jeho pravidel, jak docílit úspěchu na akciových trzích. O toto své know-how se podělil i se skupinou absolventů Columbia Business School:

„Denně přečtěte 500 stránek. Přesně tak fungují znalosti. Rostou jako složený úrok. Každý z vás to dokáže, ale vím, že to většina z vás takto dělat nebude.“

Tímto pravidlem se snažíme řídit i my, a proto vám dnes přinášíme 9 knih, které doporučuje samotný Warren Buffett.

1. The Intelligent Investor

The-Intelligent-investorMnoho slavných a úspěšných investorů, včetně Warrena Buffetta, doporučuje knihu The Inteligent Investor, která jim podle jejich slov pomohla úspěšně využívat hodnotové investování a zároveň vybírat ty správné tituly do svého portfolia.

Poprvé světlo světa tato kniha spatřila v roce 1949, kdy byla sepsána učitelem Warrena Buffetta a slavným ekonomem Benjaminem Grahamem. Samotný Buffett shrnuje celou knihu tím, že správná investice nevyžaduje nic jiného než řádný intelektuální rámec.

V předmluvě ke čtvrtému vydání Buffett píše: „Četl jsem první vydání této knihy počátkem roku 1950, když mi bylo devatenáct. Tehdy jsem si myslel, že to je nejlepší kniha o investování, která kdy byla napsána… Stále si myslím, že je. “

2. The Little Book of Common Sense Investing: The Only Way to Guarantee Your Fair Share of Stock Market Returns

The-common-sense-investing-knihaKniha The Little Book of Common Sense Investing sepsaná Johnem C. Boglem, zakladatelem a bývalým generálním ředitelem Vanguard Group, je jedním z nejdůležitějších titulů na seznamu začínajících investorů. Právě proto ji doporučil všem investorům bez rozdílů i Warren Buffett ve svém výročním dopise z roku 2014.

3. Tap Dancing to Work: Warren Buffett on Practically Everything

top-dancing-to-work-warren-buffettVe výročním dopise za rok 2012 doporučil Warren Buffett svým akcionářům knihu Tap Dancing to Work: Warren Buffett on Practically Everything, kterou sepsala známá bývalá redaktorka časopisu Fortune.

Loomis ve své knize nabídla čtenářům náhled do Buffettových investičních strategií. Jako Bonus navíc obsahuje i esej z roku 1996 od nejlepšího přítele Buffetta Billa Gatese, který se v ní podrobně vyjádřilo o tom, jak navázali toto již legendární přátelství.

4. The Outsiders: Eight Unconventional CEOs and Their Radically Rational Blueprint for Success

eight-unconventional-CEOs-and-their-radically-rational-blueprint-for-successKniha The Outsiders Williama Thorndikea dokumentuje nezapomenutelné úspěchy osmi generálních ředitelů, kteří měli netradiční přístup k podnikové strategii. Není tak divu, že tuto knihu vyzdvihl ve svém výročním dopise v roce 2012 i Buffett.

Podle jeho slov se jedná o „vynikající knihu o generálních ředitelích, kteří excelovali v alokaci kapitálu.“ Samozřejmě se nezapomněl zmínit i o Tomu Murphym, který několik let působil jako člen představenstva v Berkshire Hathaway. V návaznosti na to, jej také nazval jedním z nejlepších obchodních manažerů, které kdy potkal.

5. The Most Important Thing Illuminated: Uncommon Sense for the Thoughtful Investor

The-most-important-thing-illuminated-common-sense-for-the-thoughtful-investorHoward Marks, spoluzakladatel a předseda Oaktree Capital Management, je proslulý pro své podrobné analýzy tržních příležitostí a rizik.

Po čtyřech dekádách budování své úspěšné kariéry na poli správy investic se Marks rozhodl nechat nahlédnout čtenáře do hlubin jeho mysli a investiční filozofie v knize The Most Important Thing Illuminated.

6. Warren Buffett's Ground Rules: Words of Wisidom From the Partnership Letters of the World's Greatest Investor

words-of-wisidom-from-the-partnership-letters-of-the-worlds-greatest-investorPokud chce být kdokoli v čemkoli opravdu dobrý, měl by se učit od těch nejlepších. Pokud tedy hledáte někoho takového, na poli investování je tou správnou volbou právě Warren Buffett. Toho si byl vědom i Jeremy C. Miller, který odvedl skvělou práci při sepsání knihy Warren Buffett's Ground Rules.

V ní se pokusil důkladně zmapovat všechny „základní pravidla“ Warrena Buffetta, o kterých se zmínil v dopisech směřovaných jeho partnerům mezi lety 1956 a 1970.

Buffett tuto knihu vyzdvihl ve svém výročním dopise v roce 2015: „Pokud vás fascinuje investiční teorie a praxe, bude se vám tato kniha líbit.“

7. The Great Crash of 1929

the-great-crash-1929Jak už bylo řečeno rok 2020 moc optimismu nepřinesl, a to ani na akciové trhy. Právě proto dal Warren Buffett na výročním zasedání Berkshire Hathaway svým akcionářům lekci z historie, a to konkrétně z období Velké deprese.

V rámci svého proslovu odkázal své akcionáře na knihu The Great Crash of 1929, kterou v roce 1955 napsal americko-kanadský ekonom John Kenneth Galbraith. Ten se pokusil svým čtenářům nabídnout blízký pohled na finanční kolaps v roce 1929, včetně toho, co k němu vedlo a jak vše vyústilo ve Velkou depresi, která zasáhla celý svět.

8. Keeping at It: The Quest for Sound Money and Good Government

keeping-at-it-the-quest-for-sound-money-and-good-governmentNa stejném shromáždění v minulém roce Buffett doporučil i jednu z posledních knih amerického ekonoma Paula Volckera. Tou je jeho monografie z roku 2018 s názvem Keeping at It: The Quest for Sound Money and Good Government, která ve většině popisuje jeho působení v čele Fed za vlády Jiimmyho Cartera a Ronalda Regana.

Velkou část knihy věnuje i obhajobě svých „tří pravd“, mezi které zahrnuje stabilní ceny, zdravé finance a dobrou vládu, čímž chtěl vyjádřit i svoji prosbu o obnovení důvěry v americké politické instituce.

Warren Buffett se v souvislosti se svým doporučením vyjádřil takto: „Vždycky jsem řadil Paula Volckera na speciální místo, co se týče předsedů Fed v průběhu let. Měli jsme spoustu velmi dobrých předsedů Fedu, ale Paula Volckera jsem měl vždy na vrcholu seznamu.“

9. Dream Big

dream-big-cristiane-correaKniha Dream Big od novinářky Cristiane Correa zachycuje příběh tři mužů Jorge Paulo Lemanna, Marcela Tellese a Beto Sicupira, kterým se podařilo během pouhých 40 let vybudovat největší impérium v historii brazilského kapitalismu.

Za jejich největší úspěch je mimo jiné považována společnost 3G Capital, kterou společně s několika dalšími obchodníky založili v roce 2004. Sám Buffett popisuje Lemanna jako jednoho z nejlepších obchodníků na světě, přičemž dodává, že by jeho příběh měl být inspirací pro všechny.

Co na výběr knih Warrena Buffetta říkáte Hodláte je všechny přečíst, nebo vás nijak nezaujaly a máte lepší tipy?

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo