Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Investujte 5 000 korun měsíčně tímto způsobem a stanete se milionářem!

Investování na americkém akciovém trhu z vás udělá milionáře. Trpělivost a důslednost při investování do indexu S&P 500 vám přinese výrazný finanční růst.

Publikováno
Investujte 5 000 korun měsíčně tímto způsobem a stanete se milionářem!

Americký akciový trh má celkovou hodnotu přibližně 46 bilionů USD a přístup na tento trh je velmi jednoduchý, stačí si založit brokerský účet a zahájit investování. Klíče, které odemykají dveře ke splnění vašich finančních cílů jsou přijetí dlouhodobého investičního přístupu a využití síly síly složeného úročení.

Pro ilustraci složeného úročení uvažujme investici 100 000 korun do indexového fondu sledujícího index S&P 500 před padesáti lety. Bez započtení dividend by tato investice vzrostla na více než 5 milionů korun, přičemž zhruba polovina tohoto růstu se odehrála v posledních sedmi letech.

Aktuální vývoj Indexu S&P 500

Index S&P 500, který se skládá z přibližně 500 amerických akcií velkou tržní kapitalizací, slouží jako spolehlivý ukazatel amerického akciového trhu. Je spravován společností S&P Global a zajišťuje svou relevanci tím, že periodicky přidává nové společnosti a odstraňuje společnosti s nízkou výkonností. Historicky dosahuje index S&P 500 průměrného ročního výnosu okolo 10 % (včetně reinvestovaných dividend), což z něj činí spolehlivý nástroj pro vytváření bohatství.

Dosažení statusu milionáře prostřednictvím investic na akciovém trhu je reálné a za všechno hovoří příklad. Pokud byste investovali 5 000 korun měsíčně, do indexového fondu S&P 500, při předpokládaném zhodnocení 10 % ročně by měla vaše pravidelná investice za 29 let hodnotu více než 10 milionů korun.

Sami byste přitom za tuto dobu investovali pouhých 1,74 milionu. Vaše vklady by se tedy zhodnotily téměř 6násobně.

Zdroj: autor
Vývoj hodnoty pravidelné investice 5 000 korun měsíčně po dobu 29 let
Vývoj hodnoty pravidelné investice 5 000 korun měsíčně po dobu 29 let

Na obrázku výše můžete vidět, jak se většina výnosů kumuluje ke konci investičního období. K nashromáždění 5 milionů korun by bylo zapotřebí přibližně 22 let, ale ke zdvojnásobení této částky by stačilo pouze sedm dalších let.

Je zapotřebí dostatek trpělivosti

Pro urychlení cesty k finální částce 10 milionů korun je možné zvýšit měsíční výši investice. Vyšší pravidelná úložka však možná nebude mít takový přínos, jak byste očekávali – právě kvůli vlivu složeného úročení, je důležitější čas, po který investujete, než částka, jakou investujete.

Zdvojnásobení měsíčního příspěvku na 10 000 korun měsíčně by zkrátilo dobu na přibližně 22 let a dokonce 20 000 korun měsíčně byste museli odkládat přibližně 15 let.

Překonat výkonnost indexu S&P 500 je náročné i pro zkušené finanční manažery. Investice do S&P 500 ETF tak zůstává jednou z nejjednodušších strategií pro budování bohatství.

Pravidelné a disciplinované investování do takového fondu sice nevede k okamžitému zbohatnutí, ale je to osvědčená cesta, jak se časem stát milionářem.

Největší význam v této strategii mají trpělivost a důslednost.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
19
3

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Alexandr Libor Kolman

Hmm, dobrý škoda, že jsem takový článek nenašel před 30 lety, mohl ze mě být veselý důchodce…

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎