Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Investování do P2P půjček

Investování do P2P půjček

Pod pojmem investování si běžní lidé představují velké podnikatelé, kteří mají nemalý počáteční finanční kapitál. A pokud chce člověk v tomto odvětví uspět, musí investovat sumy přesahující miliony korun.

Ti ostatní mají zkrátka smůlu. Věřte nám však, že investicím se může věnovat prakticky kdokoliv. S největší pravděpodobností nevyděláte takové finance, jako velcí hráči, ale na druhou stranu z toho alespoň nějakou část koláče získáte.

Investování je dnes velmi rozšířené a variant je tak spoustu. Co se takhle zaměřit na P2P půjčky?

P2P půjčky mohou být vhodné pro všechny investory

Pryč jsou doby, kdy investice byly tak složité, že je lidé dělali naplno jako své zaměstnání. Dnes je investování opravdu jednoduché a vše je online. Kvůli investicím tedy nemusíte opouštět své dosavadní zaměstnání. Peníze z investování budou jen zlatým bonusem.

Co to tedy ty P2P půjčky vůbec jsou? Jde o typ půjček, kde lidé půjčují lidem. Na jedné straně jsou tak žadatelé a na straně druhé investoři.

Právě těmito investory se můžete stát i vy. Nemusíte si dělat speciální školení nebo kurzy. Stačí si jen vybrat vhodnou zprostředkovatelskou platformu, doložit několik dokladů a dokumentů, včetně plnoletostí a následně se pustit do práce neboli investic.

A jak vybrat zprostředkovatelský portál?

Na českém trhu jich je několik a každý z nich funguje jinak. První možností jsou takové portály, u kterých je potřeba zainvestovat celou požadovanou částku žadatelů.

Poté soupeříte s ostatními investory, kdo z vás nabídne lepší podmínky a získá možnost úvěrovat klienta. Žadatel si ovšem bude moct vybrat, komu dá přednost.

Na co si lidé půjčují
Na co si lidé nejčastěji půjčují? Data z portálu Lundea.com

Druhý typ zprostředkovatelských portálů

Druhý typ portálů funguje na zcela odlišné bázi. Tato varianta je pro vás ze začátku výhodnější. Na jednu půjčku od jednoho žadatele smí přispět několik investoru.

Nemusíte se tak bát, že vám nebude navrácená celá částka. Vždy musíte jen dodržovat minimální investici. Maximální výše už bude záviset na vás. Pro začínající investory je toto řešení bezpochyby ideální. Začněte s nižšími částkami a uvidíte, jaké finance vám vaše investování vydělá.

Společně se podíváme na to, jak jeden z těchto portálu funguje. Stále mluvíme o portálech, jež umožňují se na půjčku složit ve více lidech neboli investorech. Jak jsou na tom vaše zisky a podle čeho se odvíjí to, kolik finančních prostředků v konečném důsledku vyděláte?

Investice mohou začínat už od 200,- Kč. Takže i když máte k investicím menší obnos peněz, dokážete ho rozložit mezi hodně půjček a snížit tak riziko toho, že jedna nevyjde a přijdete o většinu peněz.

Maximální výše není stanovená. Váš následný výdělek se může pohybovat v rozmezí od 5 do 7 %. Tuto hodnotu se vždy dozvíte předem. Od čeho se však odvíjí?

Jak zprostředkovatelský portál určuje váš zisk?

Zisk se odvíjí od toho, o jakého žadatele se jedná. Pokud má žadatel vysoké bonitní skóre a nemá žádné potíže se splácením, je označen písmenkem A.

Toto písmenko investory upozorňuje na to, že je prakticky bezrizikový. Nevýhodou však je nízká úroková sazba, která se následně podepíše na výdělcích.

U žadatelů se špatnou historii vidíte písmenko D. U těchto klientů je nutné počítat s problémy. Výhodou je však vyšší úroková sazba. Tím se automatický zvedá i váš výdělek z investovaných finančních prostředků.

Nevidíte-li u žadatelů písmenka, zaměřte se na samotnou úrokovou sazbu. Pochopitelně se zajímejte o úrokovou sazbu jak žadatele, tak i vás. Dozvíte se totiž, jaký bude váš výnos. Podmínky se mohou čas od času změnit a tím i celý jejich systém.

Jak jsme již psali, neuvidíte-li u žadatelů hodnocení v podobě písmenek, zaměřte se na váš výnos. Je důležité ovšem vědět, o jak rizikového klienta se jedná. Máte rádi jistotu za menší zisky nebo se nebojíte riskovat a přijít si tak na větší finance? P2P půjčky jsou skvělou investicí, která vám může dlouhodobě vydělávat.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.