Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Investice do kryptoměn pro nás nemá smysl, říká finanční ředitel Twitteru

Investice do kryptoměn pro nás nemá smysl, říká finanční ředitel Twitteru

Investice do kryptoměn pro nás nemá smysl, říká finanční ředitel Twitteru
Zdroj: theverge.com

Ve společnosti Twitter panuje jasný rozpor v názorech na Bitcoin a ostatní kryptoměny. Platforma by podle CFO Neda Segala neměla investovat do kryptoměn, a to kvůli jejich zvýšené volatilitě. CEO Jack Dorsey je naopak známý pro svůj býčí postoj k těmto aktivům. Půjde sociální síť ve šlépějích Dorseyho druhé firmy Square?

Špatná doba

Digitální měny jsou v současné době příliš volatilní a Twitter by místo toho měl v rozvaze držet ta aktiva, která zůstávají v rámci cenových pohybů relativně stabilní, tedy cenné papíry. Toto tvrdil Ned Segal, 47letý finanční ředitel společnosti, v nedávném rozhovoru pro Wall Street Journal. Aby si Twitter vybral bitcoin nebo jakékoli alternativní coiny, musel by změnit svou investiční politiku.

"Museli bychom změnit naši investiční politiku a rozhodnout se vlastnit aktiva, která jsou volatilnější," řekl.

Musel by nastat určitý sled rozhodnutí, která bychom byli nuceni učinit, abychom přidali tyto aktiva do rozvahy, dodal. Nutno podotknout, že začátkem tohoto roku Segal, který má na starosti finanční oblast Twitteru od roku 2017, uvedl, že společnost zkoumala možnost použití bitcoinu.

Funkce Tips

Přece jen se zkoušení na začátku roku vyplatilo. Twitter implementoval službu, která umožňuje uživatelům dávat spropitné oblíbeným tvůrcům na sociální síti pomocí bitcoinů. Funkce Tips byla nejdříve dostupná pro všechny uživatele systému Apple iOS a pro uživatele systému Android byla zpřístupněna o něco déle.

Testovací funkci spropitného zavedla firma již v květnu jako způsob, jakým mohli tvůrci získávat platby od svých sledujících za obsah, jenž zveřejňují na Twitteru. Dříve mohli uživatelé dávat spropitné ve fiat měně pomocí aplikací Cash společnosti Square a Venmo společnosti PayPal.

Twitter nedávno také uvedl, že experimentuje se službou, která by uživatelům umožnila ověřovat a prezentovat jejich sbírky digitálních aktiv NFT na sociální síti. Společnost o tomto blockchainovém projektu neposkytla mnoho podrobností ani žádných konkrétních informací.

Bullish Jack Dorsey

Naopak generální ředitel společnosti Jack Dorsey má velice pozitivní vztah k Bitcoinu. Jeho druhá firma Square provozuje aplikaci na přijímání plateb kreditními kartami, sledování prodeje nebo zásob a získávání financování. Firma také vlastní 8 027 bitcoinů. Při dnešní ceně aktiva se jedná o částku dosahující téměř 500 mil. dolarů.

Cena kryptoměny BTC
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Během výsledkové konference za druhý kvartál 22. července řekl, že Bitcoin bude tvořit velkou část naší budoucnosti.

"Myslím si, že kromě měny je potřeba udělat spoustu inovací, zvláště když přemýšlíme o větší decentralizaci sociálních médií a poskytování větší ekonomické pobídky. Takže zastávám názor, že pro Twitter a pro akcionáře Twitteru je nesmírně důležité, abychom se na tento prostor i nadále dívali a agresivně do něj investovali."

Zdůraznil také skutečnost, že pokud by existovala globální měna internetu, Twitteru by to hodně prospělo, protože by mohl rychle aplikovat některé své produkty, jako je Tip Jar, Subscription, Commerce, Super Follows a tak dále.

Bitcoinová konference

V červnu tohoto roku se ve městě Miami, které je známé pro svou oblibu vůči kryptoměnám, konala největší bitcoinová událost na světě. Konference Bitcoin 2021 se pořádala s řadou účastníků a renomovaných hlavních řečníků, včetně politiků, celebrit, zastánců bitcoinu a investorů v kryptoprůmyslu. Dorsey tam prohlásil, že BTC pro něj mění všechno, protože svoboda, kterou představuje, ho přitahuje nejvíce.

"Nemyslím si, že je v mém životě něco důležitějšího, na čem bych mohl pracovat," poznamenal.

Square i nadále podporuje vývoj BTC a dodal, že internet potřebuje nativní měnu, což je prostor, kde tato kryptoměna zazáří.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$48 419
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 054
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$558,4
Aktualizováno 6.12.2021 15:55

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo