Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Investice do kryptoměn pro nás nemá smysl, říká finanční ředitel Twitteru

Publikováno
Investice do kryptoměn pro nás nemá smysl, říká finanční ředitel Twitteru
Zdroj: theverge.com

Ve společnosti Twitter panuje jasný rozpor v názorech na Bitcoin a ostatní kryptoměny. Platforma by podle CFO Neda Segala neměla investovat do kryptoměn, a to kvůli jejich zvýšené volatilitě. CEO Jack Dorsey je naopak známý pro svůj býčí postoj k těmto aktivům. Půjde sociální síť ve šlépějích Dorseyho druhé firmy Square?

Špatná doba

Digitální měny jsou v současné době příliš volatilní a Twitter by místo toho měl v rozvaze držet ta aktiva, která zůstávají v rámci cenových pohybů relativně stabilní, tedy cenné papíry. Toto tvrdil Ned Segal, 47letý finanční ředitel společnosti, v nedávném rozhovoru pro Wall Street Journal. Aby si Twitter vybral bitcoin nebo jakékoli alternativní coiny, musel by změnit svou investiční politiku.

Museli bychom změnit naši investiční politiku a rozhodnout se vlastnit aktiva, která jsou volatilnější,” řekl.

Musel by nastat určitý sled rozhodnutí, která bychom byli nuceni učinit, abychom přidali tyto aktiva do rozvahy, dodal. Nutno podotknout, že začátkem tohoto roku Segal, který má na starosti finanční oblast Twitteru od roku 2017, uvedl, že společnost zkoumala možnost použití bitcoinu.

Funkce Tips

Přece jen se zkoušení na začátku roku vyplatilo. Twitter implementoval službu, která umožňuje uživatelům dávat spropitné oblíbeným tvůrcům na sociální síti pomocí bitcoinů. Funkce Tips byla nejdříve dostupná pro všechny uživatele systému Apple iOS a pro uživatele systému Android byla zpřístupněna o něco déle.

Testovací funkci spropitného zavedla firma již v květnu jako způsob, jakým mohli tvůrci získávat platby od svých sledujících za obsah, jenž zveřejňují na Twitteru. Dříve mohli uživatelé dávat spropitné ve fiat měně pomocí aplikací Cash společnosti Square a Venmo společnosti PayPal.

Poznámka

Twitter pro svoji novou funkci používá službu Strike bitcoin lighting wallet. Společnost také umožňuje uživatelům přidat na twitterový účet svou bitcoinovou adresu. Zajímavé je, že twitter si z peněz zaslaných prostřednictvím funkce Tips nebere žádný podíl.

Twitter nedávno také uvedl, že experimentuje se službou, která by uživatelům umožnila ověřovat a prezentovat jejich sbírky digitálních aktiv NFT na sociální síti. Společnost o tomto blockchainovém projektu neposkytla mnoho podrobností ani žádných konkrétních informací.

Bullish Jack Dorsey

Naopak generální ředitel společnosti Jack Dorsey má velice pozitivní vztah k Bitcoinu. Jeho druhá firma Square provozuje aplikaci na přijímání plateb kreditními kartami, sledování prodeje nebo zásob a získávání financování. Firma také vlastní 8 027 bitcoinů. Při dnešní ceně aktiva se jedná o částku dosahující téměř 500 mil. dolarů.

Během výsledkové konference za druhý kvartál 22. července řekl, že Bitcoin bude tvořit velkou část naší budoucnosti.

Myslím si, že kromě měny je potřeba udělat spoustu inovací, zvláště když přemýšlíme o větší decentralizaci sociálních médií a poskytování větší ekonomické pobídky. Takže zastávám názor, že pro Twitter a pro akcionáře Twitteru je nesmírně důležité, abychom se na tento prostor i nadále dívali a agresivně do něj investovali.

Zdůraznil také skutečnost, že pokud by existovala globální měna internetu, Twitteru by to hodně prospělo, protože by mohl rychle aplikovat některé své produkty, jako je Tip Jar, Subscription, Commerce, Super Follows a tak dále.

Bitcoinová konference

V červnu tohoto roku se ve městě Miami, které je známé pro svou oblibu vůči kryptoměnám, konala největší bitcoinová událost na světě. Konference Bitcoin 2021 se pořádala s řadou účastníků a renomovaných hlavních řečníků, včetně politiků, celebrit, zastánců bitcoinu a investorů v kryptoprůmyslu. Dorsey tam prohlásil, že BTC pro něj mění všechno, protože svoboda, kterou představuje, ho přitahuje nejvíce.

Nemyslím si, že je v mém životě něco důležitějšího, na čem bych mohl pracovat,” poznamenal.

Square i nadále podporuje vývoj BTC a dodal, že internet potřebuje nativní měnu, což je prostor, kde tato kryptoměna zazáří.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.