Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Institucionální poptávka pohání Ethereum! Kdy dosáhne ceny 15 tisíc USD?

Ethereum letos zažívá raketový vzestup, za rok se jeho hodnota zvýšila už o cca 65 %! Krize nabídky a rostoucí zájem institucí naznačují nová maxima. Kam až může cena vystoupat?

Institucionální poptávka pohání Ethereum! Kdy dosáhne ceny 15 tisíc USD?
Zdroj: depositphotos.com

Ethereu se 16. prosince povedlo dosáhnout letošního maxima ve výši 4 108 USD. 

Za poslední rok se přitom hodnota Etherea zvýšila už o cce 65 %. Momentálně se obchoduje za $3 431 a zůstává tak pořád pod svým historickým maximem 4 891 USD z 26. listopadu 2021.

Nedávný růst kryptoměny je podpořen 30% nárůstem denního objemu obchodování, který nyní činí už 42 miliard USD, což naznačuje silnou dynamiku Etherea.

Jak vysoko však může cena ještě vystoupat a jaké faktory mohou růst ovlivnit?

 

Klíčové faktory růstu

Klíčovým faktorem pozitivního výhledu Etherea je klesající nabídka na burzách. Údaje společnosti CryptoQuant ukazují, že zůstatky ETH na burzách jsou na 8,5letém minimu ve výši 9,2 milionu ETH.

To odráží téměř 10% pokles za poslední rok, který se shoduje i s nárůstem ceny Etherea.

Čistý tok ETH na burzy a z burz se od října 2023 prudce snížil, což naznačuje větší počet výběrů z obchodních platforem.

Toto snížení nabídky je částečně způsobeno zvýšenou akumulací ze strany velkých držitelů, známých jako “velryby”. Peněženky velryb nyní tvoří přibližně 57 % všech ETH v oběhu.

Analytická společnost Santiment uvedla, že nyní existuje 104 velrybích peněženek, z nichž každá drží nejméně 100 000 etherů, v celkové hodnotě přibližně 333 miliard USD.

Peněženky držící mezi 10 až 100 000 ETH jsou podle společnosti na historickém minimu s 33,5% podílem na nabídce. Ty s méně než 100 ETH se podílejí na nabídce pouze z 9,19 %, což je téměř čtyřleté minimum.

To naznačuje jediné – velryby spíše akumulují, než prodávají, což je z dlouhodobého hlediska potenciálně býčí signál. 

Roční vývoj ceny kryptoměny Ethereum

Institucionální poptávka

Institucionální poptávka po etherových produktech vzrostla, a to zejména prostřednictvím spotových etherových fondů obchodovaných na burze (ETF).

Tyto produkty zaznamenaly od 22. listopadu každý den kladný příliv, přičemž 5. prosince dosáhly rekordního jednodenního přílivu 428 milionů USD.

Díky silnému institucionálnímu sentimentu by se tak cena Etherea mohla brzy přiblížit svým historickým maximům z listopadu 2021.

Analytici si stanovili ambiciózní cíle, přičemž někteří předpovídají až pěticiferná čísla.

Michaell van de Poppe, zakladatel společnosti MN Capital, předpovídá vrchol ETH cyklu mezi 15 000 a 25 000 dolary, přičemž nachází paralely s tržním cyklem v roce 2017.

Ne všichni jsou však tak optimističtí. VanEck předpovídá pro Ethereum v příštím roce konzervativnější vrchol cyklu, a to ve výši 6 000 USD.

Společnost Bitwise Asset Management zase předpovídá, že se Bitcoin, Ether a Solana dostanou roce 2025 na hodnoty 200 000, 7 000 a 750 dolarů.

Uvažujete o investici do kryptoměn? Vyzkoušejte některou z námi recenzovaných burz:

Favorit redakce

Výhody
  • Lokalizace pro Česko – český jazyk, vklad českých korun přes účet, pár CZK/USDT
  • Nejvyšší likvidita na trhu pro velké objednávky
Nevýhody
  • Nutnost poskytnutí osobních údajů a průkazu totožnosti (KYC)
  • Platforma může působit složitě

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.