Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Hledáte stále rostoucí akcii? Tady jsou hned 2!

Hledáte stále rostoucí akcii? Tady jsou hned 2!

Hledáte stále rostoucí akcii? Tady jsou hned 2!
Zdroj: depositphotos.com

Snem každého investora je nakoupit levně akcie takových společností, které budou v následujících deseti letech nepřetržitě růst. Že to není možné? V tomto článku si představíme dvě akciové společnosti, které prezentují téměř učebnicový růst a které svým investorům již deset let královsky zhodnocují peníze.

Držte si klobouky a vítejte ve světě bezkontaktních plateb Visa a Mastercard.

Graf vzájemné korelace akcií Visa a Mastercard
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Investoři, kteří v roce 2017 vykazovali známky vizionářského myšlení a nebáli se nakoupit akcie společností, které měly nahradit zcela nebo částečně hotovostní transakce, mohou v dnešní době slavit. Akcie společností Visa a Mastercard za tu dobu vykázaly téměř 11 000 % zhodnocení. Z původně dolarových akcií jsou dnes stovky dolarů.

Rovněž korelace těchto dvou firem není náhodná. Obě společnosti totiž stály u růstu nového způsobu placení, jehož forma bezkontaktních platebních transakcí, za použití platebních karet, je využívána dodnes po celém světě.

V tomto článku se ale nebudeme rozplývat pouze nad krásně rostoucí akciovou křivkou, ale podíváme se na to, zda růst akcií obou firem může pokračovat. Budoucí vývoj nám pomůže predikovat technická analýza a fundamentální analýza.

1) Technická analýza akcií Visa

Akciový graf společnosti Visa je ukázkou neustále rostoucí akciové křivky, která se obchoduje ve velmi úzkém rostoucím trendovém kanálu. Vyjma roku 2020, kdy začala světová pandemie, je akciový graf v silném růstu. Z technického pohledu se ovšem jedná o poněkud "nudné" finanční aktivum.

Měsíční akciový graf společnosti Visa
Měsíční akciový graf společnosti Visa
Zdroj: tradingview.com

Na akciovém grafu lze identifikovat pouze dvě dlouhodobé supportní zóny, které jsou vykresleny pomocí výrazných Low. Jedná se o cenovou úroveň 140 USD a 120 USD. Absence supportů na cenovém grafu značí neutuchající zájem kupujících, na druhou stranu, v případě fundamentální nebo technické korekce, může dojít k výraznému cenovému propadu.

I přes vládní restrikce po celém světě, kdy došlo k omezení maloobchodních i velkoobchodních plateb, společnost Visa vykázala meziroční nárůst tržeb o 18,6 % a rok zakončila příjmy ve výši 24,1 miliardy USD. Predikce příjmů pro roky 2022 a 2023 je rostoucí a očekává se, že společnost Visa inkasuje v roce 2022 příjmy ve výši 28,8 miliardy USD a v roce 2023 dokonce 32,8 miliardy USD. Rovněž predikce akciového růstu jsou velmi pozitivní a analytici předpokládají konzervativní růst hodnoty akcií na 273,5 USD.

Predikce analytiků pro vývoj akcií Visa
Predikce analytiků pro vývoj akcií Visa
Zdroj: tipranks.com

2) Technická analýza akcií Mastercard

Akcie společnosti Mastercard rovněž vykazují dlouhodobý růst, ovšem za poslední rok se jim nepodařilo vytvořit nové maximum a ke všemu se na High utváří technická formace Cup, která predikuje tržní korekci. Akciový graf Mastercard vykazuje tři cenové úrovně, na kterých lze hledat supporty.

Měsíční akciový graf společnosti Mastercard
Měsíční akciový graf společnosti Mastercard
Zdroj: tradingview.com

První support se nachází na ceně 280 USD, druhy na ceně 200 USD a třetí support se nachází na ceně 160 USD. Opět se jedná o cenové úrovně, které jsou reprezentovány cenovými Low.

Společnost Mastercard v loňském roce vykázala meziroční nárůst tržeb 23,4 % a inkasovala zisk 18,9 miliardy USD. Stejně jako v případě společnosti Visa, je i u Mastercard očekáván nárůst tržeb v budoucích letech, který v roce 2022 činí 22,5 miliardy USD a 26,4 miliardy USD v roce 2023.

I predikce analytiků ohledně budoucího akciového vývoje jsou velmi pozitivní a je očekáván růst akcií Mastercard v roce 2022 k hodnotám 427,8 USD.

Predikce analytiků pro vývoj akcií Mastercard
Predikce analytiků pro vývoj akcií Mastercard
Zdroj: tipranks.com

 Závěr

Obě společnosti jsou lídry ve svém oboru bezkontaktních plateb. Jejich vzájemná korelace sice znesnadňuje možnost diverzifikace portfolia napříč stejným tržním segmentem, nicméně dlouhodobý růst v kombinaci s pozitivními výhledy, může snížit obavy z cenového propadu.

Z technického pohledu je na tom o něco lépe společnost Visa, která se obchoduje v rostoucím kanálu a její akcie nevykazují žádnou korekční formaci. Pro budoucnost akcií těchto společností bude velice zajímavé sledovat, jak společnosti obstojí v otázkách digitalizace plateb a jakým způsobem vyřeší otázky ohledně neutuchajícího zájmu společnosti platit kryptoměnami.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo