Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Herní studio Epic Games získalo 2 miliardy dolarů na vývoj svého metaverse

Publikováno
Herní studio Epic Games získalo 2 miliardy dolarů na vývoj svého metaverse
Zdroj: nme.com

Společnost Epic Games, světově známé vývojářské studio, zodpovědné zejména za široce využívaný Unreal Engine a herní titul Fortnite, včera oznámila financování ve výši 2 miliard dolarů. Vybrané prostředky jsou určeny na podporu vize společnosti vybudovat metaverse a podpořit její pokračující růst.

Poznámka

Poznámka: Díky této investici je Epic Games oceňována na 31,5 miliardy dolarů.

Poslední kolo financování zahrnuje investice stávajícího investora Sony Group Corporation a také KIRKBI, rodinné holdingové a investiční společnosti stojící za The LEGO Group, přičemž každá strana investuje 1 miliardu dolarů. Všechny tři společnosti si vysoce cení tvůrců i hráčů a jejich cílem je vytvořit nové možnosti zábavy, zkoumající spojení mezi digitálním a fyzickým světem.

Společnost získala naposledy finanční prostředky před rokem, přičemž v dubnu 2021 oznámila navýšení o 1 miliardu dolarů s novou tržní hodnotou 28,7 miliardy dolarů. Ve zmíněném dřívějším kole také společnost Sony investovala 200 milionů dolarů.

Co společnost s vybranými prostředky zamýšlí?

Tim Sweeney, výkonný ředitel a zakladatel Epic Games, uvedl: “Tato investice poslouží k vytvoření prostoru, kde se hráči mohou bavit s přáteli, společnosti mohou vytvářet kreativní a pohlcující zážitky, a tvůrci mohou budovat komunitu a prosperovat.”

“Metaverse je termín jako internet,” řekl Sweeney v Soulu, “žádná společnost jej nemůže vlastnit.”

Hlavním úmyslem těchto společností je, aby byl metaverse “bezpečný a zábavný pro děti a rodinu”. Záměrem je také dětem poskytnout přístup k nástrojům, které jim umožní se stát “sebevědomými tvůrci” v pozitivním a rodinném digitálním prostoru.

Poznámka

Poznámka: Včerejší oznámení přišlo několik dní poté, co Epic Games oznámila, že spolupracuje s LEGO Group na tvorbě metaverse pro děti.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, Epic Games je také tvůrcem Unreal Engine, jedné z největších platforem v současné době pro vytváření her, jedná se o velmi silného konkurenta dalším herním gigantům, jako je např. Microsoft nebo Valve. Nejnovější verze, Unreal Engine 5, usnadňuje vytváření her typu play-to-earn (P2E), neboli hraní za odměnu, nový herní koncept založený na NFT.

Další společnosti a metaverse

Velké nadšení kolem metaverse strhlo v poslední době i korporátní svět. Společnost Facebook odstartovala tento trend přejmenováním se na Meta Platforms, dále několik dalších velkých jmen, včetně JPMorgan, Samsung či Nike, začalo s technologií virtuálního světa experimentovat.

Mnohdy z oznámení velkých herních a technologických korporátů o zájmech směrem k metaverse není jasné, jestli budou jejich produkty zahrnovat i prvky kryptoměn a NFT, či nikoliv.

Například vize Mety je taková, že by metaverse měl být uzavřený ekonomický systém, ostatní oznámení kolem metaverse se mohou jednoduše zaměřit na využití technologií VR a AR (virtuální a rozšířená realita) pro pohlcující zážitek.

Společnost Epic Games v minulosti diskutovala o své filozofii směrem k začínajícímu metaverse a zdá se, že je otevřená k využití NFT, ale konkrétně neřekla, zda její plány budou založeny na blockchain technologii či nikoliv. Korporátní společnosti přirozeně tíhnou k centralizovaným řešením, jež mnohdy blockchain koncepčně nevyžadují. Výsledky mohou být z funkčního hlediska velmi zajímavé, ovšem tendence ubírat se tímto směrem jde proti filozofii kryptoměn.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Nadšenec do technologií, inovací a budoucnosti. Rád se stavím před nejrůznější výzvy, které otestují mojí vytrvalost a dovednost. Když něčemu nerozumím, dělám vše pro to, abych tomu porozuměl. Nechám si poradit a plně respektuji kritiku a názor ostatních. V životě mám plno cílů a dělám vše pro to, abych si je mohl splnit!

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎