Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Herní studio Epic Games získalo 2 miliardy dolarů na vývoj svého metaverse

Herní studio Epic Games získalo 2 miliardy dolarů na vývoj svého metaverse

Herní studio Epic Games získalo 2 miliardy dolarů na vývoj svého metaverse
Zdroj: nme.com

Společnost Epic Games, světově známé vývojářské studio, zodpovědné zejména za široce využívaný Unreal Engine a herní titul Fortnite, včera oznámila financování ve výši 2 miliard dolarů. Vybrané prostředky jsou určeny na podporu vize společnosti vybudovat metaverse a podpořit její pokračující růst.

Poslední kolo financování zahrnuje investice stávajícího investora Sony Group Corporation a také KIRKBI, rodinné holdingové a investiční společnosti stojící za The LEGO Group, přičemž každá strana investuje 1 miliardu dolarů. Všechny tři společnosti si vysoce cení tvůrců i hráčů a jejich cílem je vytvořit nové možnosti zábavy, zkoumající spojení mezi digitálním a fyzickým světem.

Společnost získala naposledy finanční prostředky před rokem, přičemž v dubnu 2021 oznámila navýšení o 1 miliardu dolarů s novou tržní hodnotou 28,7 miliardy dolarů. Ve zmíněném dřívějším kole také společnost Sony investovala 200 milionů dolarů.

Co společnost s vybranými prostředky zamýšlí?

Tim Sweeney, výkonný ředitel a zakladatel Epic Games, uvedl: "Tato investice poslouží k vytvoření prostoru, kde se hráči mohou bavit s přáteli, společnosti mohou vytvářet kreativní a pohlcující zážitky, a tvůrci mohou budovat komunitu a prosperovat."

"Metaverse je termín jako internet," řekl Sweeney v Soulu, "žádná společnost jej nemůže vlastnit."

Hlavním úmyslem těchto společností je, aby byl metaverse "bezpečný a zábavný pro děti a rodinu". Záměrem je také dětem poskytnout přístup k nástrojům, které jim umožní se stát "sebevědomými tvůrci" v pozitivním a rodinném digitálním prostoru.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, Epic Games je také tvůrcem Unreal Engine, jedné z největších platforem v současné době pro vytváření her, jedná se o velmi silného konkurenta dalším herním gigantům, jako je např. Microsoft nebo Valve. Nejnovější verze, Unreal Engine 5, usnadňuje vytváření her typu play-to-earn (P2E), neboli hraní za odměnu, nový herní koncept založený na NFT.

Další společnosti a metaverse

Velké nadšení kolem metaverse strhlo v poslední době i korporátní svět. Společnost Facebook odstartovala tento trend přejmenováním se na Meta Platforms, dále několik dalších velkých jmen, včetně JPMorgan, Samsung či Nike, začalo s technologií virtuálního světa experimentovat.

Mnohdy z oznámení velkých herních a technologických korporátů o zájmech směrem k metaverse není jasné, jestli budou jejich produkty zahrnovat i prvky kryptoměn a NFT, či nikoliv.

Například vize Mety je taková, že by metaverse měl být uzavřený ekonomický systém, ostatní oznámení kolem metaverse se mohou jednoduše zaměřit na využití technologií VR a AR (virtuální a rozšířená realita) pro pohlcující zážitek.

Společnost Epic Games v minulosti diskutovala o své filozofii směrem k začínajícímu metaverse a zdá se, že je otevřená k využití NFT, ale konkrétně neřekla, zda její plány budou založeny na blockchain technologii či nikoliv. Korporátní společnosti přirozeně tíhnou k centralizovaným řešením, jež mnohdy blockchain koncepčně nevyžadují. Výsledky mohou být z funkčního hlediska velmi zajímavé, ovšem tendence ubírat se tímto směrem jde proti filozofii kryptoměn.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,3%
Cena
$20 485
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-3,6%
Cena
$1 161
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-0,32%
Cena
$233,9

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo