Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

General Motors otřásá automobilovým průmyslem strategickou akvizicí, kterou přímo oslabuje Teslu!

Publikováno
General Motors otřásá automobilovým průmyslem strategickou akvizicí, kterou přímo oslabuje Teslu!

Tesla způsobila revoluci ve výrobě elektromobilů díky své metodě gigacasting, která umožňuje vytvářet velké části karoserie v jednom kuse. Na konkurenci však nyní výrazně reaguje General Motors. 

Americká automobilka General Motors přikročila k akvizici společnosti Tooling & Equipment International (TEI), která byla dříve klíčovým spojencem Tesly při vývoji gigacastingu. Tato akvizice je považována za snahu General Motors účinněji konkurovat Tesle, zejména proto, že ta hodlá představit nový, cenově dostupnější elektromobil.

Koupí společnosti Tooling & Equipment International posiluje General Motors své výrobní kapacity, což rovněž může vést k nákladově efektivnější výrobě vozidel. Navíc se jedná o oslabení konkurence – Tesla se pravděpodobně bude muset více spoléhat na své další partnery v oblasti odlévání nebo si podobné odborné znalosti vyvinout sama.

General Motors uznala strategický význam této akvizice, zatímco Tesla ani prezident společnosti Tooling & Equipment Internationalse se k ní veřejně nevyjádřili.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie GM Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Odlévání velkých kusů karoserie, budoucnost výroby automobilů?

Automobilový průmysl se v současnosti intenzivně zaměřuje na technologii gigacasting společnosti Tesla, která by podle Elona Muska, mohla snížit náklady na montáž budoucích modelů na polovinu. S trochou nadsázky se tak jedná o největší revoluci v automobilovém průmyslu od zavedení pásové výroby Henry Fordem.

General Motors dokončila akvizici TEI a začlenila ji do své divize Global Manufacturing za kupní cenu údajně blízkou 80 milionům dolarů.

Vliv Tooling & Equipment International v oblasti odlévání do písku na efektivitu výroby společnosti Tesla byl pozoruhodný, a i když není jasné, zda se Tesla pokusila TEI koupit, krok General Motors bezpochyby signalizuje významný posun v konkurenčním prostředí v tomto odvětví.

Odborníci z odvětví si uvědomují vliv výrobních inovací společnosti Tesla na tradiční výrobce automobilů. James Womack, bývalý ředitel výzkumu MIT, uvádí, že dokonce i Toyota přebírá metody společnosti Tesla, jako je právě gigacasting. Vzhledem k tomu, že výrobci automobilů nadále soupeří o maximální efektivitu.

Womack však také upozorňuje, že nové technologie jsou sice slibné, ale často potřebují čas, aby plně dozrály, a ne všechny inovace jsou úspěšné.

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.