Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Může být Tesla za 25 tisíc eur vaším příštím autem? Muskův ambiciózní plán na elektromobil pro masy

Publikováno
Může být Tesla za 25 tisíc eur vaším příštím autem? Muskův ambiciózní plán na elektromobil pro masy
Zdroj: forbes.com

Akcie společnosti Tesla zaznamenaly v poslední době výkyvy poté, co gigant v oblasti elektromobilů oznámil plány na nový, cenově dostupnější model elektromobilu. Generální ředitel Elon Musk během návštěvy berlínské Gigafactory odhalil záměr vyrábět běžný elektromobil s cenou 25 000 eur s využitím připravované platformy Tesla gen-3.

Harmonogram výroby tohoto nového vozu zatím není jasný, ale Tesla je údajně blízko průlomovému řešení výroby, které by mohlo výrazně snížit náklady a urychlit výrobní proces tím, že by se téměř celý podvozek vozu odléval z jednoho kusu.

Jenom inovace ve výrobě mohou z elektromobilů udělat vozy dostupné masám

Musk zdůraznil důležitost inovativních výrobních metod, aby se elektromobily staly nákladově efektivnějšími, zejména kvůli obavám z vysokých úrokových sazeb, které ovlivňují dostupnost elektromobilů. Investoři tak netrpělivě čekají na další podrobnosti o platformě generace 3, protože doposud byly poskytnuty jen omezené informace.

Muskův nový životopis odhalil, že koncept cenově dostupného elektromobilu byl téměř odsunut na vedlejší kolej nápadem na “robotaxi”, ale Musk byl přesvědčen svými vedoucími pracovníky, včetně šéfdesignéra Franze von Holzhausena, aby realizoval oba projekty na stejné platformě, což je v souladu s růstovými ambicemi společnosti Tesla.

Za povšimnutí stojí rovněž fakt, že se dělníkům v německém závodě zvýší mzdy o 4 %. Společnost tvrdí, že toto zvýšení nesouvisí se snahami o vytvoření odborů. Německý odborový svaz IG Metall, který organizuje zaměstnance v tomto závodě, však poukázal na mzdový rozdíl mezi zaměstnanci společnosti Tesla a zaměstnanci jiných německých automobilových výrobců s odborovým zastoupením.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎