Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Finex Coin Week – Bitcoin bude hravě stát 500 000 dolarů

Publikováno
Finex Coin Week – Bitcoin bude hravě stát 500 000 dolarů
Zdroj: Depositphotos.com

Opět po týdnu vás vítáme u přehledu nejzajímavějších zpráv ze světa digitálních aktiv. Za uplynulých sedm dní se toho stalo opravdu hodně a my jsme vám tyto události připravili pěkně přehledně v jednom článku.

BTC bude stát za pár let 500 000 dolarů

Zakladatel americké investiční společnosti Skybridge Capital Anthony Scaramucci předpovídá, že kurz BTC během několika let snadno dosáhne hranice 500 000 dolarů.

Podle Scaramucciho je stále vhodná chvíle bitcoin koupit – ať už je cena jakákoliv. Svoji odvážnou predikci představil v rozhovoru pro stanici CNBC, kde komentoval americkou ekonomiku, inflaci a Bitcoin.

Ačkoli cena bitcoinu má stále problém překonat hranici 70 000 dolarů, “krypto korporátní býci” si starosti nedělají. Mezi nimi je i Anthony Scaramucci, zakladatel společnosti Skybridge Capital, který má na cenu bitcoinu dlouhodobý názor založený na solidních fundamentech. Pokud má pravdu, cena bitcoinu by mohla překonat i ty nejoptimističtější předpovědi.

Scaramucci pro CNBC uvedl, že bitcoin by se mohl “snadno obchodovat za 500 000 dolarů za minci”, přičemž poukázal na počet vysoce bonitních osob oproti omezené nabídce této kryptoměny, která je k dispozici. Citoval údaje společnosti JPMorgan, podle nichž je na základě fiat měny USD méně než 50 milionů milionářů. Přitom nabídka bitcoinů je omezena na 21 milionů mincí.

Scaramucci také poukázal na on-chain data, které poskytl další “bitcoinový býk”, generální ředitelka společnosti ARK Invest Cathie Wood. Šéfka ARK Investu předpověděla, že počet digitálních peněženek s bitcoiny dosáhne 1 miliardy v období od konce roku 2024 do poloviny roku 2025 a v té době očekává, že přední kryptoměna dosáhne úrovně půl milionu dolarů.

Šéf Skybridge také označuje Bitcoin za “potenciální zajištění proti inflaci”. Nejnovější údaje o nebývale vysoké inflaci mohou podle něj krátkodobě podpořit růst ceny bitcoinu. Scaramucci ale hledí více do budoucnosti a radí investorům, aby už nyní získali expozici vůči tomuto digitálnímu zlatu.

Aktivita adres v síti Etherea vzrostla o 50 %

Několikatýdenní růst druhé největší kryptoměny podle tržní kapitalizace Ethereum vedl ke zvýšení síťové aktivitу. Podle analytické platformy Santiment od začátku října aktivita adres na tomto blockchainu po prudkém poklesu na konci září vzrostla o 48 %.

Ve stejném období dosáhlo ETH své historické maximum 4 878 dolarů, když od října vzrostlo o 43 %. Na konci července byl také pokles, kdy druhá největší kryptoměna spadla na 1 780 dolarů.

Mince, které jsou poháněné čistě spekulativním zájmem nemusí za každým výrazným pohybem vykazovat stejný růst síťové aktivity. V případě projektů, jako je Ethereum, Solana nebo Cardano je to zřejmé, protože dApps a DeFi technologie přitahují do projektů více investic.

V letošním roce projekty NFT přinesly do sítě Ethereum více než 100 miliard a DEFI téměř jednu miliardu dolarů. S růstem těchto dvou odvětví a silným přílivem finančních prostředků na trh kryptoměn se Ethereum přibližuje kapitalizaci Bitcoinu.

Kromě toho síť prošla několika upgrady. Mezi nejvýznamnější aktualizace patří EIP-1559, která byla spuštěna v srpnu. Díkу ní síť spálila část provizí vуplácených těžařům a snížila tak čisté emise.

Síť se také připravuje na přechod algoritmu na Proof-of Stake. Než se tak stane, do sítě se zapojí mnoho nových uživatelů, kteří budou chtít vydělávat na stakingu. K dnešnímu dni dosáhl objem vkladů do depozitního smart kontraktu ETH 2.0 rekordní úrovně a činí téměř 38 miliard dolarů.

Díky nedávnému úspěšnému upgradu Beacon Chainu Altair udělala síť významný krok směrem k úplnému spuštění ETH 2.0, fáze 0, a k velmi očekávanému “sloučení”.

Bitcoin se propadl pod 60 000 dolarů a velryby akumulují

Uprostřed a následně na konci týdne jsme zaznamenali prudkou korekci. Bitcoin klesl pod 60 000 dolarů, Ethereum ztratilo během několika dní 700 dolarů, zatímco Binance Coin, Solana a Cardano klesly o 10 % během jediného dne.

I když trh očekával útok na 70 000 dolarů, aktivum obrátilo svou trajektorii a během několika hodin se propadlo o několik tisíc dolarů. Krátce se zastavilo kolem 65 000 dolarů a v pondělí dokonce vyskočilo nad 66 000 dolarů. Propad pokračoval hlouběji a poprvé od 28. října se podíval pod hranici 60 000 dolarů.

Ještě hůř na tom byly altcoiny, které také utrpěly výrazné ztráty. Ethereum se propadlo pod 4 000 dolarů. Před týdnem zaznamenala druhá největší kryptoměna své historické maximum na úrovni téměř 4 900 dolarů, od té doby však klesla o více než 900 dolarů.

Během tohoto masivního propadu došlo podle portálu Coinglass k likvidaci long pozic v hodnotě až 875 milionů dolarů. I když cena BTC oslabila a na trhu se objevil strach, on-chian data ukazují, že šlo pouze o zdravou korekci. Pozitivní zprávou bylo, že během propadu nebyl zaznamenán větší příliv BTC na burzy. Počet BTC na burzách naopak nadále klesá a dostává se na nová roční minima, což naznačuje, že aktuální bull run rozhodně není u konce.

Zajímavá je také informace o tom, že jedna z největších bitcoinových peněženek, která nepatří burzám, navýšila svoji bilanci v úterý 16. listopadu o 207 BTC. Druhý den ráno 17. listopadu pak neznámá velryba nakoupila dalších 1 647 BTC (v té době asi 98,5 milionu USD). Během listopadu tak nashromáždila 2 282 BTC a nyní vlastní celkem 110 175 BTC.

Crypto.com zaplatí 700 milionů dolarů za přejmenování Staples Center

Společnost Crypto.com se sídlem v Hongkongu podepsala ve čtvrtek smlouvu o dvacetileté spolupráci v hodnotě 700 milionů dolarů se společností Anschutz Entertainment Group (AEG), která vlastní halu Staples Center v Los Angeles.

V rámci této dohody získala společnost Crypto.com práva na přejmenování Staples Center, ktera je domovem basketbalového týmu NBA Los Angeles Lakers. Hala se přejmenuje na Crypto.com Arena a oficiální změna názvu proběhne 25. prosince, kdy budou Lakers hostit Brooklyn Nets.

Jedná se o dosud největší transakci s právy na pojmenování sportoviště v historii USA.

Spoluzakladatel Crypto.com Kris Marszalek uvedl, že město Los Angeles bylo vždy nepopiratelným světovým lídrem v oblasti kultury a zábavy a inovativním centrem. Věří, že využití jeho platformy pro kryptoměny může napomoci budoucnosti sportu světové úrovně, poskytnout zábavu a technologie fanouškům v Los Angeles i po celém světě.

Nejedná se o jediné krypto partnerství s NBA v uplynulém týdnu. Tým NBA Houston Rockets oznámil partnerství s firmou NYDIG, která poskytuje finanční služby v oblasti bitcoinů a díky tomuto partnerství bude tým vyplácen v bitcoinech.

Kromě toho se NYDIG stane hlavním držitelem práv na pojmenování arény. VIP zóna změní svůj název na Bitcoinové apartmá. Název společnosti bude propagován při každé hře týmu Houston Rockets.

DeFi přišlo díky hackerům už téměř o 10 miliard dolarů

Platformy pro decentralizované finanční služby (DeFi) v letošním roce čelily mnoha útokům ze strany hackerů. Investoři, kteří zde měli své prostředky, díky tomu přišli o miliardy dolarů.

Podle analýzy londýnské společnosti Elliptic dosáhly celkové ztráty způsobené zneužitím DeFi za poslední rok 12 miliard dolarů. Z této částky připadá na podvody a krádeže 10,5 miliardy dolarů, což je sedmkrát více než loni.

DeFi jsou čím dál populárnější a investoři do tohoto odvětví přináší miliardy dolarů. Díky tomu jsou tyto systémy v hledáčku hackerských skupin, kteří zneužívají špatně chráněné protokoly ke svým útoků. Především se jedná využití takzvaných bleskových půjček.

Ekosystém DeFi je neuvěřitelně vzrušující a rychle se vyvíjející oblast, kde se inovace v oblasti finančních služeb odehrávají rychlostí světla,” řekl Tom Robinson, hlavní analytik společnosti Elliptic. “To přitahuje velké množství kapitálu do projektů, které nejsou vždy bezpečné nebo dobře otestované. Zločinci v tom vidí příležitost, jak toho využít,” dodal.

Jedním z největších útoků letošního roku byl hackerský útok na síť Poly Network. Hackeři zneužili zranitelnost v protokolu interoperability více řetězců a odnesli si různé kryptoměny v hodnotě zhruba 600 milionů dolarů. Většinu ukradených prostředků však vrátili.

DeFi se často přezdívá “divoký západ” kryptoměn. Platformy DeFi umožňují uživatelům půjčovat své prostředky, půjčovat ostatním a také spořit. Vše obvykle v kryptoměnách a bez jakékoli účasti třetích stran, jako jsou například banky.

Diky alarmujícímu počtu zneužití, kterým tento prostor letos čelil, se stále více objevují výzvy k regulaci DeFi. Pozornost k tomuto odvětví nyní obracejí i regulační orgány. O tom, jak se mu bude v budoucnu dařit, budou významnou měrou rozhodovat kroky regulačních orgánů v nadcházejících měsících.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Nechcete-li sledováním kryptoměnového trhu trávit zbytečně mnoho času, sledujte Finex.cz a my tuto práci uděláme za vás. Aktuální situaci na kryptoměnovém trhu kromě článků ze série Finex Coin Week shrnujeme i v našem e-mailovém newsletteru, který již odebírá několik tisíc našich čtenářů.

Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ve své emailové schránce? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže. Zdarma.

Závěr k aktuální situaci

Máme za sebou týden vysoké volatility, kdy se BTC podíval dvakrát pod 60 000 dolarů. Pozitivní zprávou je, že z burz stále odchází velké množství BTC, což naznačuje, že dlouhodobí investoři nejsou ochotni na těchto hladinách prodávat.

Zdali jsme už našli lokální dno a bullrun může pokračovat nám naznačí až následující dny nebo týdny. Proto sledujte naše stránky a vše se včas dozvíte.

Líbil se vám tento článek?
14
0

Autor

Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.