Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ferrari spouští platby v kryptoměnách. Dočkají se i zákazníci v Evropě?

Publikováno
Ferrari spouští platby v kryptoměnách. Dočkají se i zákazníci v Evropě?
Zdroj: news24usa.tech

Italská automobilka Ferrari nově umožňuje v USA nákup svých luxusních vozů prostřednictvím kryptoměn. A pro své bohaté zákazníky v Evropě platby v kryptoměnách koncern aktuálně připravuje.

Automobilka se obrátila na jednoho z největších zprostředkovatelů plateb s kryptoměnami, BitPay, a umožní transakce v Bitcoinu (BTC), Ethereu (ETH) a USDC, jednom z největších stablecoinů. BitPay platby v kryptoměnách okamžitě smění za tradiční měny, aby se automobilová společnost vyhnula cenovým výkyvům u volatilních kryptoměn. Ferrari tedy kryptoměny držet neplánuje.

BitPay bude nadále zajišťovat, aby kryptoměny pocházely z legitimních zdrojů a nebyly napojeny na jakoukoli trestnou činnost, jako například praní špinavých peněz, financování terorismu nebo daňové úniky.

“Ceny se nezmění, žádné poplatky, žádné přirážky, pokud budete platit prostřednictvím kryptoměn,” uvedl pro agenturu Reuters ředitel marketingu a obchodu automobilky, Enrico Galliera.

Mnoho klientů Ferrari do kryptoměn investovalo nebo do nich diverzifikovalo své portfolio. Ferrari tak reaguje na zvyšující se zájem o umožnění plateb z řad nejen klientů automobilky, ale i dealerů Ferrari.

Vzhledem k vysoké volatilitě kryptoměn se společnosti často vyhýbají jejich použití jako prostředku směny, jelikož je to činí nepraktickými pro obchod. Nejednotné regulace v různých zemích také komplikují jejich adopci.

Podobně jako Ferrari i společnost Tesla v roce 2021 umožnila svým klientům nákup svých elektrických vozů za kryptoměny, konkrétně bitcoiny. Elon Musk (CEO společnosti Tesla) ovšem nedlouho poté možnost platby v BTC pozastavil s ohledem na obavy z dopadu vysoké spotřeby elektřiny při těžbě této kryptoměny.

Zdroj: forbes.com
Elon Musk, CEO elektroautomobilky Tesla

Italská společnost, která v roce 2022 prodala 13 200 vozů s cenami začínajícími na více než 200 000 EUR a dosahujícími až 2 milionů EUR, plánuje do prvního čtvrtletí příštího roku rozšířit systém plateb kryptoměnami do Evropy a poté do dalších regionů, kde jsou legálně akceptovány jako způsob platby.

Evropa, Střední východ a Afrika jsou pro Ferrari největším tržním regionem, který v první polovině letošního roku představoval 46 % celkových dodávek vozů automobilky. Dává tedy smysl rozšířit možnost platby kryptoměnami i tam.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Na Finexu nejčastěji píšu o aktuálním dění ve světě kryptoměn, které sleduji a nikdy mě nenudí. Studuji bakalářský obor Národní hospodářství na Vysoké škole ekonomické v Praze. Zálibu nacházím v participaci ve dvou univerzitních spolcích ve kterých píšeme články související s aktuálním děním na univerzitě nebo pořádáme přednášky a debaty předních českých i světových politiků.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.