Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

FAANG a velkolepá sedmička jsou mrtvé. Investujte letos raději do těchto pěti akcií!

V nedávné době hrály prim na akciovém trhu akcie FAANG. Loni to pak byla velkolepá sedmička technologických akcií. Ty už však mají to nejlepší za sebou. Nyní potáhnou trh vzhůru následující akcie.

Publikováno
FAANG a velkolepá sedmička jsou mrtvé. Investujte letos raději do těchto pěti akcií!
Zdroj: pixabay.com

Přední analytici z Wall Street se neustále zajímají o velké technologické společnosti, které hýbou akciovým trhem. V průběhu let tak postupně vznikala a zanikala různá označení skupin velkých akcií, které překonávaly širší trh.

Jednou z těchto skupin byl FAANG, tedy Facebook, Amazon, Apple, Netflix a Google.

Analytik Bank of America Michael Hartnett pak v roce 2023 nazval 7 velevýkonných technologických akcií Magnificent Seven, což se do češtiny překládá jako “velkolepá sedmička”.

Tyto společnosti nejenže překonaly výkonnost indexu S&P 500, ale aktivně utvářejí budoucnost technologického sektoru – v poslední době především díky umělé inteligenci (AI).

Patří sem společnosti Meta Platforms, Apple, Amazon, Alphabet, Microsoft, Nvidia a Tesla.

Oproti FAANG tedy přibyl Microsoft, Nvidia, Tesla a chybí zde Netflix.

Investoři však mají určité pochyby ohledně soudržnosti této skupiny, zejména v souvislosti s 23% propadem akcií společnosti Tesla v lednu 2024.

Srovnání výkonnosti Tesly s Microsoftem a Nvidií od začátku roku

Aktuální cena
Změna
Tesla / TSLA
Načítání
Načítání
Načítání
Nvidia / NVDA
Načítání
Načítání
Načítání
Microsoft / MSFT
Načítání
Načítání
Načítání

Nová benchmark skupina – AI 5

Jim Cramer ze stanice CNBC a Glen Kacher ze společnosti Light Street Capital zastávají názor, že je velkolepou sedmičku nutné přehodnotit. Kacher navrhl novou skupinu pěti akcií firem, které nejvýrazněji ovlivňují a těží z vývoje právě v oblasti AI.

1. Nvidia

Díky svému grafickému čipu H100 pro datová centra platí Nvidia za velmoc v oblasti hardwaru pro AI – na trhu drží 90% podíl.

O její dominanci svědčí ohromující 206% meziroční nárůst tržeb ve třetím fiskálním čtvrtletí roku 2024, přičemž tržby z datových center vzrostly o 279 %. Plánované představení čipu H200 pak naznačuje, že společnost bude ještě posilovat.

Akcie společnosti Nvidia v loňském roce vzrostly o 239 %

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

2. Microsoft

Microsoft hojně investuje do umělé inteligence – například 10 miliard dolarů do startupu OpenAI, integruje generativní AI do svých produktů a umožňuje zákazníkům vyvíjet vlastní aplikace AI.

Úspěšná monetizace softwaru AI společnosti Microsoft, která je nejhodnotnější firmou na světě, vytváří předpoklady pro budoucí růst.

3. AMD

Společnost AMD se svou řadou grafických procesorů MI300 pro datová centra se snaží narušit nadvládu společnosti Nvidia na poli hardwaru.

Akcie společnosti AMD již v roce 2024 zaznamenaly 28% nárůst, což dává tušit, že by se jim mohlo dařit po celý letošní rok.

Růst akcií AMD od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AMD Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

4. Taiwan Semiconductor Manufacturing

Pilířem čipového průmyslu je firma TSMC, která vyrábí více než polovinu všech čipů na světě.

Navzdory poklesu tržeb v roce 2023 v důsledku přetlaku nabídky zaznamenala společnost TSMC ve svém segmentu vysoce výkonných počítačů růst, zejména díky zvýšené poptávce po čipech s umělou inteligencí.

Vzhledem k očekávanému růstu tržeb o 22 % v roce 2024 na 85 miliard dolarů a dalšímu předpokládanému růstu v roce 2025 do skupiny AI 5 určitě patří.

5. Broadcom

V diskusích o AI je často přehlížen, avšak není radno jej podceňovat, neboť je lídrem v oblasti sítí a serverové konektivity.

Switch Tomahawk 5 pro datová centra, partnerství s platformou Vertex AI pro kybernetickou bezpečnost Google Cloud. To je jen několik příkladů rostoucího množství aktivit, kterými proniká do oblasti AI.

Vzhledem k tomu, že akvizice společnosti VMware posílí prognózy tržeb na fiskální rok 2024 o 40 %, neměli bychom růstový potenciál Broadcomu podceňovat.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎