Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Microsoft se stal nejhodnotnější firmou na světě!

Microsoft překonává Apple a stává se největší společností na světě hlavně díky svému zaměření na umělou inteligenci. Udrží si vedení?

Publikováno
Microsoft se stal nejhodnotnější firmou na světě!
Zdroj: depositphotos.com

Microsoft předčil Apple a stal se největší firmou na světě z hlediska tržní kapitalizace. Tento úspěch je poháněn hlubokým zaměřením Microsoftu na generativní umělou inteligenci (AI), odvětví, které získává stále větší oblibu mezi investory.

Na krátko byl Microsoft před svým konkurentem už minulý čtvrtek, jak jsme vás informovali.

Technologický gigant zažil v posledním roce výrazný růst, tržní hodnota společnosti Microsoft vzrostla o více než bilion dolarů.

Microsoft začlenil technologii společnosti OpenAI do svých produktů pro produktivitu, což pomohlo nastartovat oživení jeho obchodu s cloudovými službami. Jeho vedoucí postavení v oblasti AI také vytvořilo příležitost vyzvat dominantní Google v oblasti internetového vyledávání.

Na druhé straně se Apple potýká s výzvami v důsledku klesající poptávky, včetně jeho vlajkového produktu, iPhonu.

Společnost má potíže zejména v Číně, klíčovém trhu, kde ekonomické zotavení z pandemie probíhá pomalu a konkurence ze strany oživující se společnosti Huawei se zvyšuje, což ovlivňuje její podíl na trhu.

Vývoj cen akcií Apple a Microsoft od začátku roku

Aktuální cena
Změna
Apple / AAPL
Načítání
Načítání
Načítání
Microsoft / MSFT
Načítání
Načítání
Načítání

Podle dat companiesmarketcap.com dosáhla tržní kapitalizace Microsoftu hodnoty 2,887 bilionu dolarů, což je jeho historicky nejvyšší hodnota. Naopak tržní kapitalizace Applu činila po uzavření trhu v pátek 2,875 bilionu dolarů (v pondělí byly akciové trhy v USA zavřené z důvodu státního svátku).

Zdroj: companiesmarketcap.com
Pět aktuálně nejhodnotnějších společností na světě
Pět aktuálně nejhodnotnějších společností na světě

Další hráči zaměření na umělou inteligenci, jako jsou Nvidia, Meta a Google, také za poslední rok zaznamenaly výrazný růst své tržní kapitalizace.

Analytici srovnávají situaci s počátkem tisíciletí, kdy začaly technologické a internetové společnosti nahrazovat spotřebitelské a finanční firmy na předních příčkách trhu. Krom jiného však také došlo k nafouknutí a splasknutí dotcom bubliny, bude se historie opakovat?

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎