Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Máte volné peníze? Investujte do těchto akcií, které letos výrazně překonají trh

Technologické akcie loni prudce rostly především díky trendu umělé inteligence. Některé firmy využily příležitost lépe než ostatní a budou růst i nadále. Které to jsou?

Publikováno
Máte volné peníze? Investujte do těchto akcií, které letos výrazně překonají trh
Zdroj: depositphotos.com

Technologický sektor má za sebou pozoruhodný rok, kdy došlo k výraznému oživení řady technologických akcií. Mezi akciovými indexy se nejvíce prosadil Nasdaq 100, který je známý výrazným zastoupením technologických titulů. Překonal index S&P 500 i Dow Jones a do konce roku vzrostl o 53 %.

Některé akcie z tohoto indexu jsou zajímavými investičními příležitostmi i nadále. Které konkrétně?

Vývoj 3 hlavních amerických indexů v roce 2023

Aktuální cena
Změna
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání
Dow Jones Industrial Average / DJIA
Načítání
Načítání
Načítání
NASDAQ-100 / NDX
Načítání
Načítání
Načítání

Největší výrobce polovodičů – TSMC

Jedním z titulů, které nyní nabízejí zajímavou příležitost je Taiwan semiconductor manufactoring company (TSMC). Společnost, která je rozhodujícím hráčem na poli integrovaných obvodů a polovodičových zařízení.

Přestože není tak široce známá jako jiné velké technologické firmy, jako největší světová slévárna polovodičů hraje TSMC klíčovou roli při výrobě základních čipů pohánějících širokou škálu elektroniky, od chytrých telefonů po infotainmenty do automobilů a grafické procesory. Její špičkové technologie upevnily její pozici preferovaného dodavatele pro takové průmyslové giganty, jako jsou Apple, Tesla a Nvidia.

Akcie společnosti TSMC zažily výrazné oživení, částečně podpořené vzrušením kolem umělé inteligence (AI). Ačkoli se přímo nezabývá umělou inteligencí, její čipy jsou klíčové pro společnosti v odvětví umělé inteligence, včetně třeba zmiňované Nvidie.

V uplynulém roce rostly akcie TSMC o 26 %

Načítání
Načítání
Kupte si akcie TSM Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Očekávání kolem AI přitáhla pozornost k nabídce společnosti TSMC, jejíž příjmy jsou do značné míry závislé na odvětví chytrých telefonů a vysoce výkonných počítačů, přičemž v obou případech se v roce 2024 očekává oživení, což by mohlo urychlit růst příjmů společnosti TSMC.

Největší firma na světě – Microsoft

Dalším technologickým titánem, který stojí za zvážení, je společnost Microsoft, jejíž hodnota v roce 2023 vzrostla o téměř 57 %. Microsoft se aktuálně pere s Applem o pozici nejhodnotnější společnosti na světě.

Úspěch Microsoftu pramení z jeho rozmanitého portfolia produktů a služeb zahrnujícího podnikový i spotřebitelský software, cloud computing, hry a v poslední době především umělou inteligenci.

Společnost vykázala růst ve všech segmentech podnikání, přičemž v čele stojí divize Intelligent Cloud s cloudovou platformou Azure, jejíž tržby meziročně vzrostly o 19 % na 24,3 miliardy dolarů.

Aktuální cena akcií Microsoft

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Její AI projekty se teprve rozjíždějí a tak se dá předpokládat, že hlavní období, kdy budou pro firmu motorem růstu teprve přijde. I při relativně vyšším ohodnocení tak může být tato akcie zajímavou volbou.

Aplikace AI v kybernetické bezpečnosti – CrowdStrike

Třetí akcií, která stojí za zvážení, je společnost CrowdStrike, průkopník v oblasti kybernetické bezpečnosti založené na umělé inteligenci.

Od svého IPO v červnu 2019 zažívají akcie společnosti CrowdStrike dramatické výkyvy, ale v roce 2023 vzrostly o 147 % a přiblížily se svému historickému maximu.

Růst akcií CRWD v roce 2023

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CRWD Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Finanční výsledky společnosti odrážejí její úspěch. Společnost dlouhodobě vykazuje růst tržeb převyšující v meziročním srovnání 40 % a poslední tři kvartály už je tato růstová společnost zisková. Není důvod nevěřit, proč by tyto pozitivní trendy nemohly pokračovat i nadále.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
12
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎