Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ethereum překonalo 2 400 dolarů a míří ještě výš

Ether překonal hranici 2400 USD potom, co se prudce zvýšila šance na schválení spotového ETF na Ethereum. Ark Invest a 21Shares učinili podání upravených S-1 formulářů.

Publikováno
Ethereum překonalo 2 400 dolarů a míří ještě výš
Zdroj: Depositphotos.com

Ether (ETH), nativní mince sítě Ethereum, překonal hranici 2 400 USD. Prudký nárůst byl vyvolán změnou návrhu spotového fondu obchodovaného na burze (ETF) na Ethereum, který předložily investiční společnosti Ark Invest a 21Shares.

Upravený návrh jej přibližuje dříve schváleným spotovým ETF na Bitcoin (BTC), což vyvolalo optimismus investorů a vedlo ke znatelnému nárůstu tržní hodnoty ETH.

Změna v návrhu ETF

Aktualizovaný formulář S-1, který byl ve středu předložen americké Komisi pro cenné papíry (SEC), signalizuje přechod na mechanismus vytváření a odkupování podílů v hotovosti, což je v souladu s modelem, který SEC preferoval i pro spotové bitcoinové ETF schválené v lednu. Předchozí návrh počítal s vypořádáním i vznikem podílů v Etheru.

Eric Balchunas, senior analytik ETF agentury Bloomberg Intelligence, zdůraznil význam této změny, která sladí Ethereum ETF s preferencemi regulačního úřadu.

V podání byla také naznačeno, že by se fond mohl zapojit do stakingu etheru za účelem získávání úroků. ETF by v případě schválení nabízel přímou expozici vůči etheru a byl by kótován na burze Cboe BZX, přičemž jako benchmark by využíval referenční kurz CME CF Ether-Dollar New York (ETHUSD_NY).

Reakce trhu

Okamžitá reakce trhu na aktualizované podání žádosti byla pozitivní, přičemž cena ETH za posledních 48 hodin vzrostla o téměř 6 %.

Náladu investorů podpořila vyhlídka na vznik spotového Ethereum ETF, který by mohl přilákat nové institucionální i retailové investory a s nimi další kapitál. Stejný scénář po vzoru zlatých ETF předpokládají odborníci i u bitcoinových ETF.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.