Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ethereum poprvé v historii překonalo Bitcoin!

Publikováno
Ethereum poprvé v historii překonalo Bitcoin!
Zdroj: Depositphotos.com

Nejedná se samozřejmě o překonání ceny ani tržní kapitalizace. Toho byste si určitě hned všimli, ale jedná se o přehled denních aktivních adres.

Zatímco Bitcoin (BTC) pokračoval v úterý v konsolidaci, Ethereum (ETH) získalo na síle a překonalo psychologickou cenu 2100 USD. Podle CoinMarketCap Ethereum za posledních 24 hodin prudce vzrostlo o 12,47 % a dosáhlo hodnoty 2 130 USD.

V důsledku toho se ETH zapsalo do historie tím, že překonalo denní počet aktivních adres Bitcoinu.

Denní počet aktivních adres na síti Etherea vystřelil na hodnotu 649 000, zatímco u Bitcoinu se zastavil na 580 000. Analitická společnost Santiment rovněž poznamenala, že se dařilo i dalším altcoinům, jako jsou Zilliqa (ZIL), Compound (COMP) či Kusama (KSM).

Průměrné výnosy obchodníků s bitcoiny (měřené pomocí indikátoru NRPL) se mezitím nedávno propadly na 14měsíční minimum, protože převládl FOMO (strach z promeškání), kdy obchodníci nakupovali na vrcholu a prodávali dole.

To je pravý opak ziskových obchodníků, protože ti obvykle nakupují na nízkých hodnotách a prodávají na vysokých.

Podle analytiků se ETH nyní nachází v kritické zóně odporu. Pro další příznivý cenový vývoj bude důležité proražení a udržení cenové hranice 2100 dolarů. Poté by mohla být cesta k zóně 2900 až 3000 dolarů otevřená. Ideální by byla varianta s krátkodobou konsolidací se supportem okolo 1985-2015 dolarů.

Dobrou zprávou je, že graf ETH/BTC se také pomalu probouzí a ostatní altcoiny by mohly následovat jeho příkladu. Bude tedy zajímavé sledovat zda se jedná o začátek tolik potřebného růstu Etherea po nedávném propadu trhu.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.