Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Vydání Ethereum 2.0 se chystá na 3. ledna 2020! Jak bude celý proces probíhat?

Publikováno
Vydání Ethereum 2.0 se chystá na 3. ledna 2020! Jak bude celý proces probíhat?

Nadace Ethereum foundation vydala prohlášení, ve kterém přibližuje, kdy a jak bude zahájena „fáze nula“ pro update na Ethereum 2.0, který umožní Proof of Stake.

Celý proces by měl být podle zpráv zahájen 3. ledna 2020, tedy za 7 měsíců.

Jak bude celý proces vypadat a co můžeme od nového updatu očekávat?

Update je naplánovaný na 11. výročí vydání Bitcoinu

Jak už bylo řečeno, „fáze nula“ bude zahájena 3. ledna 2020, a to přesně 11 let poté, co ve stejné datum v roce 2009 byl vydán první blok bitcoinu. Celé spojení mezi daty potvrzuje i výzkumník Ethereum 2.0, Justin Drake, tím že výročí Bitcoinu je jedním z důvodů výběru tohoto data.

Graf BTC
Změna za 24h
-3,3 %
Aktuální cena
$67 254

Ethereum 2.0 bude obsahovat vylepšení v oblasti zabezpečení, škálovatelnosti a decentralizace. Minulý měsíc navíc nadace oznámila, že v příštím roce plánuje utratit na klíčové projekty v rámci ekosystému 30 milionů dolarů a 19 milionů z tohoto rozpočtu bude přiděleno na projekty v rámci Ethereum 2.0.

Graf ETH
Změna za 24h
+0,95 %
Aktuální cena
$3 769

Celý update stojí na dvou milnících

Prvním milníkem k úspěšnému spuštění updatu je depozitní smlouva, která umožní validátorům provádět vklady. Jejich cílem je uložení minimálně 2 miliónů ETH, přičemž se na Devconu v Japonsku bude konat slavností podpis této smlouvy pro konečné ustálení podmínek, tak aby se dalo předejít případným podvodným vkladům.

Druhým milníkem je poté spuštění bloku genesis přesně v den, kdy tak učinil i Satoshi Nakamoto pro Bitcoin, přičemž zpoždění mezi zahájením smlouvy o vkladech a výrobou bloku genesis umožňuje akumulaci bezpečnostních vkladů a dosáhnutí alespoň u dvou klientů stavu produkce. Vše by tedy mělo být zakončeno hned začátkem nového roku, což má symbolizovat i nový začátek pro Ethereum.

Co si myslíte o plánovaném updatu? Podělte se o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Adam

Co přesně se stane s mím ETH, které mám na coinbase ?

převede se ETH na ETH 2.0 ? nebo to budou 2 samostatné měny a tím pádem bude ETH jako takové odsouzené asi k zániku.

Díky za informace.