Finex.cz logo
Menu
Finex » Osobní finance » Equa bank od příštího roku přechází pod Raiffeisenbank – měli by se její klienti bát?

Equa bank od příštího roku přechází pod Raiffeisenbank - měli by se její klienti bát?

Equa bank od příštího roku přechází pod Raiffeisenbank - měli by se její klienti bát?
Zdroj: depositphotos.com

Od prvního ledna oficiálně končí Equa bank jako samostatná společnost a přejde pod Raiffeisenbank. Pokud jste klientem Equa bank, tak změnu doopravdy pocítíte až v září či říjnu 2022. Spojení ale bude mít již teď dopad na zákonné pojištění vkladů.

Co se mění pro stávající klienty Equa bank?

Společnost Equa bank tedy k novému roku zaniká a veškeré její jmění přejde na Raiffeisenbank, a to včetně smluv uzavřených s klienty a všech práv i povinností z nich vyplývajících. Jako klient Equa bank ale nemusíte podnikat vůbec žádné kroky. K přechodu smluv dojde automaticky, závazky a povinnosti na straně banky i klienta platí i nadále, a to ať už se bavíme o běžném účtu, hypotéce či investicích.

Po dobu přibližně devíti měsíců klientům Equa Bank také zůstávají k dispozici tytéž systémy a aplikace, na které jsou zvyklí. Zůstává tedy stejné internetové i mobilní bankovnictví, karty, kontaktní centra, pobočky atd. Beze změn zůstávají také přístupové údaje nebo čísla účtu.

V praxi tedy jako klient Equa bank stále platíte stejnou kartou, využíváte stejné online či mobilní bankovnictví, můžete navštěvovat pobočky Equa bank a příchozí i odchozí platby fungují jako doposud.

Fúze přijde do finále až na podzim příštího roku. Přesný termín se klienti Equa bank dozví včas. V rámci tohoto přesunu dojde ke sloučení značky Equa bank pod Raiffeisenbank i k přesunu klientských a produktových dat a sloučení obslužných kanálů, tedy internetového a mobilního bankovnictví, kontaktních center, poboček atd.

Dopad na zákonné pojištění vkladů

Spojení má mimo jiné dopad na zákonné pojištění vkladů. Současný limit čítající něco přes 2,5 milionu korun se totiž začne počítat společně za obě banky. Pokud tedy máte uložené prostředky v obou těchto bankách a dostali byste se s jejich celkovou výší nad pojištěnou částku, můžete jejich část převést jinam.

V souvislosti s novoroční fúzí si klienti mohou případný nepojištěný vklad převést či vybrat zcela bez sankcí. To se týká především termínovaných vkladů. Výjimečně se tedy neuplatní sankce za předčasný výběr, která činí 4 % z jistiny. Takové právo mohou klienti Equa bank uplatnit do tří měsíců od oficiálního zveřejnění oznámení na internetových stránkách, takže přibližně do konce února.

Podle informací webu Peníze.cz, které nejsou součástí oficiálního oznámení, banka počítá s tím, že by klientům Equa bank měly i po přechodu zůstat dosavadní čísla bankovního účtu před lomítkem – změnil by se tedy „jen“ kód banky z 6100 na 5500. Případné duplicity by banka řešila individuálně. Klientům zároveň zřejmě nabídne, že jim sama zařídí změnu například u zaměstnavatele.

Anketa

Jaký máte názor na sloučení Equa bank s Raiffeisenbank?

Děkujeme, váš hlas byl započítán.
  • Jsem pro
    Hlasovali jste pro tuto možnost. – 2 hlasy (0%)
  • Nevadí mi to
    Hlasovali jste pro tuto možnost. – 4 hlasy (0%)
  • Vadí mi to
    Hlasovali jste pro tuto možnost. – 35 hlasů (0%)
Celkem 41 čtenářů hlasovalo.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo