Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Equa bank od příštího roku přechází pod Raiffeisenbank – měli by se její klienti bát?

Publikováno
Equa bank od příštího roku přechází pod Raiffeisenbank – měli by se její klienti bát?
Zdroj: depositphotos.com

Od prvního ledna oficiálně končí Equa bank jako samostatná společnost a přejde pod Raiffeisenbank. Pokud jste klientem Equa bank, tak změnu doopravdy pocítíte až v září či říjnu 2022. Spojení ale bude mít již teď dopad na zákonné pojištění vkladů.

Co se mění pro stávající klienty Equa bank?

Společnost Equa bank tedy k novému roku zaniká a veškeré její jmění přejde na Raiffeisenbank, a to včetně smluv uzavřených s klienty a všech práv i povinností z nich vyplývajících. Jako klient Equa bank ale nemusíte podnikat vůbec žádné kroky. K přechodu smluv dojde automaticky, závazky a povinnosti na straně banky i klienta platí i nadále, a to ať už se bavíme o běžném účtu, hypotéce či investicích.

Po dobu přibližně devíti měsíců klientům Equa Bank také zůstávají k dispozici tytéž systémy a aplikace, na které jsou zvyklí. Zůstává tedy stejné internetové i mobilní bankovnictví, karty, kontaktní centra, pobočky atd. Beze změn zůstávají také přístupové údaje nebo čísla účtu.

V praxi tedy jako klient Equa bank stále platíte stejnou kartou, využíváte stejné online či mobilní bankovnictví, můžete navštěvovat pobočky Equa bank a příchozí i odchozí platby fungují jako doposud.

Fúze přijde do finále až na podzim příštího roku. Přesný termín se klienti Equa bank dozví včas. V rámci tohoto přesunu dojde ke sloučení značky Equa bank pod Raiffeisenbank i k přesunu klientských a produktových dat a sloučení obslužných kanálů, tedy internetového a mobilního bankovnictví, kontaktních center, poboček atd.

Dopad na zákonné pojištění vkladů

Spojení má mimo jiné dopad na zákonné pojištění vkladů. Současný limit čítající něco přes 2,5 milionu korun se totiž začne počítat společně za obě banky. Pokud tedy máte uložené prostředky v obou těchto bankách a dostali byste se s jejich celkovou výší nad pojištěnou částku, můžete jejich část převést jinam.

V souvislosti s novoroční fúzí si klienti mohou případný nepojištěný vklad převést či vybrat zcela bez sankcí. To se týká především termínovaných vkladů. Výjimečně se tedy neuplatní sankce za předčasný výběr, která činí 4 % z jistiny. Takové právo mohou klienti Equa bank uplatnit do tří měsíců od oficiálního zveřejnění oznámení na internetových stránkách, takže přibližně do konce února.

Podle informací webu Peníze.cz, které nejsou součástí oficiálního oznámení, banka počítá s tím, že by klientům Equa bank měly i po přechodu zůstat dosavadní čísla bankovního účtu před lomítkem – změnil by se tedy „jen“ kód banky z 6100 na 5500. Případné duplicity by banka řešila individuálně. Klientům zároveň zřejmě nabídne, že jim sama zařídí změnu například u zaměstnavatele.

Anketa

Již hlasovalo 167 čtenářů
Jaký máte názor na sloučení Equa bank s Raiffeisenbank?

Jsem pro

42 hlasů (25.1 %)

Nevadí mi to

39 hlasů (23.4 %)

Vadí mi to

86 hlasů (51.5 %)
Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

K tématu financí jsem se dostala tak trochu oklikou. Studovat jsem se vydala bohemistiku na pražské „fildě“, což se světem financí nijak nesouvisí. Ekonomika mě ale bavila už na střední, a tak mi bylo trochu líto, že se jí nijak nevěnuji. Během mých studií ovšem přišla nabídka začít pracovat jako externí copywriter pro jednu banku. Neváhala jsem, prošla výběrovým řízením a začala se rozkoukávat ve světě finančních produktů. Díky této „praxi“ mám největší zkušenosti právě v oblasti finančních produktů a osobních financí. Postupně se ale snažím proniknout také do světa investování.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.