Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Equa bank po 10 letech na našem trhu končí. Pod křídla si ji bere Raiffeisenbank

Publikováno
Equa bank po 10 letech na našem trhu končí. Pod křídla si ji bere Raiffeisenbank
Zdroj: depositphotos.com

Equa bank, která nalákala tisíce klientů na založení běžného účtu zdarma a bez poplatků, po deseti letech na našem trhu končí. Po souhlasu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) koupí všechny její akcie rakouská skupina Raiffeisenbank International (RBI).

Kdy ke koupi dojde? A na co se mají připravit klienti Equa bank?

ÚHOS schválil koupi Equa bank

Equa bank, vlastněná britským fondem AnaCap Financial Partners, bude nově spadat do vlastnictví rakouské skupiny Raiffeisenbank International (RBI). Skupina tuto skutečnost ohlásila již v únoru s tím, že odkoupí všechny akcie Equa bank, k čemuž ji dal 15. dubna zelenou i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Podle posledních zpráv by k dokončení transakce mělo dojít v polovině roku 2021. O jakou částku se bude jednat však ani jedna ze stran neprozradila. Podle plánu by mělo dojít ke sloučení banky s Raiffeisenbank, přičemž podle slov jejího generálního ředitele Igora Vida banka neuvažuje o tom, že by značka Equa bank zcela zanikla.

Pro klienty Equa bank se nic nemění

Jak již bylo zmíněno k dokončení transakce by mělo dojít do konce poloviny letošního roku. Do té doby se pro všech 480 tisíc klientů Equa bank nic nemění a stejně by tomu mělo být i po sloučení obou bank.

Podle prohlášení mluvčí Raiffeisenbank Petry Kopecké se totiž banka nechystá měnit podmínky ani u jednoho z produktů Equa bank, ale naopak chce jejím klientům nabídnout výhody a služby, které mohou v současnosti využívat pouze klienti Raiffeisenbank. Pokud půjde vše podle plánu mělo by k úplné integraci obou bank dojít až v první polovině roku 2022.

Raiffeisenbank se chce stát čtyřkou na trhu

Raiffeisenbank působí v České republice již od roku 1993, přičemž jejím majoritním akcionářem je rakouská skupina Raiffeisenbank International. Banku jako většinu její konkurence zasáhla v minulém roce pandemie koronaviru, kvůli které její čistý zisk meziročně klesl o 49 % na 2,14 miliardy korun.

Právě proto banka v tomto roce naběhla na český trh s jasným cílem, a to posílit svoji pozici natolik, aby se stala čtvrtou největší bankou na našem území. K tomu jí má pomoci nejen již zmíněná koupě Equa bank, ale i investice do Akcenta CZ a převzetí klientů banky ING, která začátkem tohoto roku ohlásila ukončení poskytování svých služeb na území ČR.

Podle generálního ředitele banky je v současnosti český trh ideální pro její rozkvět, a to především díky jeho nízkému zadlužení a ekonomické i politické stabilitě. Ve všech jejích krocích jí prý podporují i její akcionáři.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎