Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Banky » Equa bank po 10 letech na našem trhu končí. Pod křídla si ji bere Raiffeisenbank

Equa bank po 10 letech na našem trhu končí. Pod křídla si ji bere Raiffeisenbank

Equa bank po 10 letech na našem trhu končí. Pod křídla si ji bere Raiffeisenbank

Equa bank, která nalákala tisíce klientů na založení běžného účtu zdarma a bez poplatků, po deseti letech na našem trhu končí. Po souhlasu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) koupí všechny její akcie rakouská skupina Raiffeisenbank International (RBI).

Kdy ke koupi dojde? A na co se mají připravit klienti Equa bank?

ÚHOS schválil koupi Equa bank

Equa bank, vlastněná britským fondem AnaCap Financial Partners, bude nově spadat do vlastnictví rakouské skupiny Raiffeisenbank International (RBI). Skupina tuto skutečnost ohlásila již v únoru s tím, že odkoupí všechny akcie Equa bank, k čemuž ji dal 15. dubna zelenou i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Podle posledních zpráv by k dokončení transakce mělo dojít v polovině roku 2021. O jakou částku se bude jednat však ani jedna ze stran neprozradila. Podle plánu by mělo dojít ke sloučení banky s Raiffeisenbank, přičemž podle slov jejího generálního ředitele Igora Vida banka neuvažuje o tom, že by značka Equa bank zcela zanikla.

Pro klienty Equa bank se nic nemění

Jak již bylo zmíněno k dokončení transakce by mělo dojít do konce poloviny letošního roku. Do té doby se pro všech 480 tisíc klientů Equa bank nic nemění a stejně by tomu mělo být i po sloučení obou bank.

Podle prohlášení mluvčí Raiffeisenbank Petry Kopecké se totiž banka nechystá měnit podmínky ani u jednoho z produktů Equa bank, ale naopak chce jejím klientům nabídnout výhody a služby, které mohou v současnosti využívat pouze klienti Raiffeisenbank. Pokud půjde vše podle plánu mělo by k úplné integraci obou bank dojít až v první polovině roku 2022.

Raiffeisenbank se chce stát čtyřkou na trhu

Raiffeisenbank působí v České republice již od roku 1993, přičemž jejím majoritním akcionářem je rakouská skupina Raiffeisenbank International. Banku jako většinu její konkurence zasáhla v minulém roce pandemie koronaviru, kvůli které její čistý zisk meziročně klesl o 49 % na 2,14 miliardy korun.

Právě proto banka v tomto roce naběhla na český trh s jasným cílem, a to posílit svoji pozici natolik, aby se stala čtvrtou největší bankou na našem území. K tomu jí má pomoci nejen již zmíněná koupě Equa bank, ale i investice do Akcenta CZ a převzetí klientů banky ING, která začátkem tohoto roku ohlásila ukončení poskytování svých služeb na území ČR.

Podle generálního ředitele banky je v současnosti český trh ideální pro její rozkvět, a to především díky jeho nízkému zadlužení a ekonomické i politické stabilitě. Ve všech jejích krocích jí prý podporují i její akcionáři.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo