Finex.cz logo
Menu
Finex » Banky » Equa bank po 10 letech na našem trhu končí. Pod křídla si ji bere Raiffeisenbank

Equa bank po 10 letech na našem trhu končí. Pod křídla si ji bere Raiffeisenbank

Equa bank po 10 letech na našem trhu končí. Pod křídla si ji bere Raiffeisenbank
Zdroj: depositphotos.com

Equa bank, která nalákala tisíce klientů na založení běžného účtu zdarma a bez poplatků, po deseti letech na našem trhu končí. Po souhlasu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) koupí všechny její akcie rakouská skupina Raiffeisenbank International (RBI).

Kdy ke koupi dojde? A na co se mají připravit klienti Equa bank?

ÚHOS schválil koupi Equa bank

Equa bank, vlastněná britským fondem AnaCap Financial Partners, bude nově spadat do vlastnictví rakouské skupiny Raiffeisenbank International (RBI). Skupina tuto skutečnost ohlásila již v únoru s tím, že odkoupí všechny akcie Equa bank, k čemuž ji dal 15. dubna zelenou i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Podle posledních zpráv by k dokončení transakce mělo dojít v polovině roku 2021. O jakou částku se bude jednat však ani jedna ze stran neprozradila. Podle plánu by mělo dojít ke sloučení banky s Raiffeisenbank, přičemž podle slov jejího generálního ředitele Igora Vida banka neuvažuje o tom, že by značka Equa bank zcela zanikla.

Pro klienty Equa bank se nic nemění

Jak již bylo zmíněno k dokončení transakce by mělo dojít do konce poloviny letošního roku. Do té doby se pro všech 480 tisíc klientů Equa bank nic nemění a stejně by tomu mělo být i po sloučení obou bank.

Podle prohlášení mluvčí Raiffeisenbank Petry Kopecké se totiž banka nechystá měnit podmínky ani u jednoho z produktů Equa bank, ale naopak chce jejím klientům nabídnout výhody a služby, které mohou v současnosti využívat pouze klienti Raiffeisenbank. Pokud půjde vše podle plánu mělo by k úplné integraci obou bank dojít až v první polovině roku 2022.

Raiffeisenbank se chce stát čtyřkou na trhu

Raiffeisenbank působí v České republice již od roku 1993, přičemž jejím majoritním akcionářem je rakouská skupina Raiffeisenbank International. Banku jako většinu její konkurence zasáhla v minulém roce pandemie koronaviru, kvůli které její čistý zisk meziročně klesl o 49 % na 2,14 miliardy korun.

Právě proto banka v tomto roce naběhla na český trh s jasným cílem, a to posílit svoji pozici natolik, aby se stala čtvrtou největší bankou na našem území. K tomu jí má pomoci nejen již zmíněná koupě Equa bank, ale i investice do Akcenta CZ a převzetí klientů banky ING, která začátkem tohoto roku ohlásila ukončení poskytování svých služeb na území ČR.

Podle generálního ředitele banky je v současnosti český trh ideální pro její rozkvět, a to především díky jeho nízkému zadlužení a ekonomické i politické stabilitě. Ve všech jejích krocích jí prý podporují i její akcionáři.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo