Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Dogecoin mánie pokračuje. Vypumpuje ho Elon Musk až na měsíc?

Dogecoin mánie pokračuje. Vypumpuje ho Elon Musk až na měsíc?

Dogecoin mánie pokračuje. Vypumpuje ho Elon Musk až na měsíc?
Zdroj: YouTube.com

Šílenství okolo meme kryptoměny DOGE plní stránky všech kryto serverů po celém světě. Může se tento kryptoměnový vtip dostat na třetí příčku tržní kapitalizace kryptoměn a předstihnout tak BNB, token největší kryptoměnové burzy na světě? Nebo přijde vystřízlivění a tvrdý pád?

Dogefather pumpuje dál

Nejznámější a nejpopulárnější kryptoměna tohoto roku Dogecoin překonává každým dnem jeden rekord za druhým. Za poslední týden stoupl o více jak 100% a jeho aktuální ATH se zastavilo na cenovce 0,68 dolarů.

Vývoj ceny Dogecoinu od začátku roku 2021
CZK
USD
EUR
BTC
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Podle tržní kapitalizace se zařadil na čtvrté místo hned za BNB. Jeho cena začala stoupat poté co miliardář a generální ředitel společnosti Tesla a SpaceX, Elon Musk, na Twitteru zmínil, že jako Dogefather vystoupí ve světoznámé televizní show Saturday Night Live v sobotu 8. 5. 2021. Mnoho investorů proto očekává, že díky tomuto vystoupení cena kryptoměny vystřelí na měsíc.

Vtip a nebo zlatá žíla?

Nutno podotknout, že Dogecoin byl myšlen pouze jako vtip a nemá v podstatě žádné další využití. Nemá za sebou ani žádný vývojářský tým, který by pracoval na jeho vývoji. Jeho největší kritici upozorňují, že je jeho kód plný bugů, síť má problémy s potvrzováním transakcí a kdyby se někdo rozhodl projekt kompromitovat, tak 51% útok by byl poměrně snadný.

Navíc k dnešnímu dni existuje pouhých 693 peněženek, které vlastní skoro 80 % všech mincí v oběhu, což kritizoval i samotný Elon Musk.

Pokračující mánie kolem této kryptoměny vedla ke zdvojnásobení počtu dogecoin-dolarových milionářů během dvou týdnů.

Podle údajů platformy pro sledování dat BitInfoChart vyplývá, že k 4. květnu mělo přibližně 2866 peněženek obsahující dogecoiny hodnotu nejméně 1 milion dolarů. Toto číslo představuje nárůst o 116 % od 23.dubna.

Když to roste, proč na tom nevydělat

Rozruch okolo DOGE si nenechávají ujít ani nejznámější burzy a směnárny. Americká burza Gemini a jedna z nejpopulárnějších obchodních platforem eToro oznámily, že Dogecoin zařadí do své nabídky, což ještě více podpořilo důvěru komunity v tuto kryptoměnu.

Zakladatel Gemini Tyler Winklevos dokonce na Twitteru uvedl, že Dogecoin je kryptoměnou lidí a popsal ji jako „irelevantní a organickou”.

Dogecoin jako AltSeason předskokan

Na druhou stranu se zdá, že by Dogecoin mohl být i ukazatelem pro blížící se Alt Season. Například 7. července 2020 vypumpoval Dogecoin o celých 73 % za méně než 36 hodin.

Hodnota však nevydržela déle než tři dny a altcoiny začaly za pár týdnu raketově stoupat. Tržní kapitalizace tehdy stoupla za pouhých 10 dní o 25 miliard dolarů.

Podobná situace se opakovala i začátkem letošního roku. Po raketovém růstu Dogecoinu o 182 % během dvou dnů odstartovala do šestatřiceti hodin další altcoinová sezóna, kdy její tržní kapitalizace vzrostla o 50 % na 340 miliard dolarů.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+1,31%
Cena
$21 334
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+2,77%
Cena
$1 226
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+1,95%
Cena
$237

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo