Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » DogeCoin Foundation – Organizace plná slavných jmen a naděje pro tento memecoin?

DogeCoin Foundation – Organizace plná slavných jmen a naděje pro tento memecoin?

DogeCoin Foundation - Organizace plná slavných jmen a naděje pro tento memecoin?
Zdroj: bitcoin.com

Ano, je to tu zase… nezisková organizace DogeCoin Foundation se po šesti letech opět spouští. Původně byla založena již v roce 2014, kdy se později stala neaktivní a rozpustila se. Tentokrát, s týmem plným známých jmen, se pokusí ušetřit dostatečnou finanční zásobu, ze které bude následně financovat vývojáře po další tři roky. Ti by následně na kryptoměně DogeCoin pracovali na plný úvazek.

Aneb jak ze vtipu udělat regulérní platidlo.

"Jsme DogeCoin, kryptoměna, která by měla lidem vykouzlit úsměv na tváři. Vyvíjíme měnu pro lidi a usilujeme o dělání dobrých věcí v každém dni."

DogeCoin

Altcoin, jenž začal jako vtip v roce 2013 a jehož původní cena byla 0.0001 $. Na obrázku loga je pes Shiba Inu, což je mimochodem také digitální aktivum, které vzniklo v roce 2020. Příběh kolem této kontroverzní kryptoměny se začal psát především tento rok, kdy si jí oblíbil Elon Musk. V době největšího boomu byla 3. nejhodnotnější kryptoměnou. Stačilo pár tweetů a token šel až k hodnotě 0,74 $.

Graf vývoje ceny DOGE za poslední měsíc
CZK
USD
EUR
BTC
Normální osa
Logaritmická osa

Tým stojící za DOGE

Rada se skládá z Garyho Lachance, zakladatele a veterána komunity DogeCoin. Společně s ním je v radě také Jens Wiechers – ten se stará o právní věci týkající se organizace. Pozici vývojář blockchainu zastávají dva lidé – Michi Lumin společně s Rossem Nicolou. Tím posledním je vedoucí nadace Timothy Stebbing. Podle informací na webu by se měla rada scházet každý měsíc a diskutovat o problémech týkajících se projektu.

Mimo radu se zde také nachází tým poradců a některá jména stojí opravdu za to. Je zde například pravá ruka Elona Muska, Jared Birchall, který působil jako viceprezident bankovního giganta Morgan Stanley. Jared je zároveň člen představenstva Musk Foundation a hlava muskovy rodinné kanceláře (Family Office – firma založená za účelem správy majetku rodiny).

Dalším členem poradního týmu je zakladatel největšího altcoinu současnosti – Etherea, Vitalik Buterin. Ten již dříve projevoval sympatie k této kryptoměně a naznačoval spolupráci mezi ETH a DOGE. Zastává pozici blockchain a krypto poradce.

Technický dozor projektu bude mít na starosti Max Keller. Posledním poradcem je Billy Markus, který po boku Jacksona Palmera založil DogeCoin v roce 2013.

Kreslené figurky představující členy týmu
Kreslené figurky představující členy týmu
Zdroj: coindesk.com

Sídlo organizace

Vypadá to, že hlavní sídlo společnosti bude v Lichtenštejnsku. Podle Jense Wiecherse je tým v současné době ve spojení s tamními lidmi, a to kvůli založení dlouhodobého právního subjektu. Velice nápomocný by měl být Vitalik Buterin, který má již zkušenosti se založením projektu Ethereum Foundation ve Švýcarsku.

Nadějné zítřky

Bylo rovněž uvedeno, že v nadcházejících týdnech nadace oznámí nové projekty, které doplní současnou Wallet Core. To umožní rychlejší integraci a snazší API (rozhraní pro programování aplikací) pro finanční, sociální a charitativní projekty, které chtějí používat dogecoin.

Co myslíte vy? Má tato kryptoměna naději stát se reálně využívaným platidlem, nebo skončí tak, jak začala – vtipem? Podělte se do sekce komentářů.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$36 030
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$2 377
Graf posl. 7 dní
Graf Tether
Změna za 24h
0%
Cena
$1
Aktualizováno 24.1.2022 20:20

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo