Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Digitální EURO za dveřmi – Kdy se uskuteční přechod na virtuální měnu?

Digitální EURO za dveřmi - Kdy se uskuteční přechod na virtuální měnu?

Digitální EURO za dveřmi - Kdy se uskuteční přechod na virtuální měnu?
Zdroj: Depositphotos.com

Čím dál tím více vstupují do běžného života člověka moderní technologie, postavené na technologii blockchain. Nejprve nevinné koketování s neznámým Bitcoinem, přerostlo v investiční mánii, kdy se mnoho lidí snaží zhodnotit své finance obchodováním kryptoměn. Tohoto boomu se rovněž snaží využít i mnoho firem, a to jak z IT oboru, tak z mnoha jiných oborů podnikání.

V současné době se ovšem objevují informace a termíny a spuštění nejnovějších technologiích v rámci globálního finančního systému. Jaké jsou v této oblasti novinky a kdy se chystá Evropská unie spustit digitální EURO, se dočtete v tomto článku.

Od loňského roku vysílá Evropská centrální banka smíšené signály, ohledně projektu digitálního eura. V září loňského roku, kdy byl zahájen dvouletý výzkum dopadů možností přechodu na digitální euro, se celá tato věc brala jako experiment, jehož výsledky by mohly být v budoucnu použity k reálnému použití. Přesně toto naznačil člen výkonné rady Fabio Panetta.

Fabio Panetta: Tento projekt nezaručí spuštění digitální měny, ale může se stát že potenciální digitální euro bude „pravděpodobně“ zákonným platidlem.

S rostoucí oblíbeností různých kryptoměn u veřejnosti a stoupající popularitou tzv. stablecoinů začínají i centrální banky po celém světě experimentovat s vlastními digitálními měnami. Do světového krypto měnového závodu se zapojila i ECB, která ovšem poukazuje na fakt, že vyjednávání ohledně digitálních měn jsou velmi náročná a zdlouhavá.

Evidentně v poslední době došlo k zlomovému bodu v jednání, protože Komise, která vedla dvouletý experiment, vydala prohlášení, ve kterém stanovila termín otevření prvního digitálního eurového účtu na rok 2023. Komise rovněž pokročila s návrhem zákona, který by měl ustanovit digitální euro za zákonné Evropské platidlo.

Heike Mai (analytička Deutsche Bank): Pokud by se za dva roky rozhodli, že vydají digitální euro, bude pravděpodobně trvat další dva nebo tři roky, než projdou fází implementace.“

Snahou ECB je vybudovat vlastní digitální platební systém a není až tak podstatné, na jaké technologii bude tento systém provozován. V současné době je velmi nejisté, zda bude digitální euro vybudována na principech blockchain nebo jiné, tradičnější technologii. V rámci těchto spekulací se z členských států ozývají námitky k tomu, jaký má smysl budovat nový finanční systém na starých technologiích a zda vůbec blockchain dokáže zajistit bezpečnost a transparentnost plateb v EU.

Závěr

Komise pověřená v roce 2020 dvouletým výzkumem, ohledně zavedení digitálního eura do praxe, vydala prohlášení, že v roce 2023 může být spuštěn první digitální euroúčet. Zároveň pracuje na zákoně, kterým by měla být digitální měna přijata jako oficiální platidlo. Zástupci některých členských zemí ovšem poukazují na nejasnosti ohledně technologie digitálního eura a neochotu zástupců ECB komunikovat plánované změny s členskými státy a veřejností.

Zdroje informací:

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,9%
Cena
$21 034
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-0,59%
Cena
$1 226
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-0,23%
Cena
$239,2

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo