Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Další úspěch Tesly! Co se Muskově společnosti povedlo tentokrát?

Podíl společnosti Tesla na trhu v USA vzrostl a americká automobilka tak přestihla Volkswagen nebo Subaru. Vyplácí se však nižší prodejní ceny vozů Tesla?

Publikováno
Další úspěch Tesly! Co se Muskově společnosti povedlo tentokrát?
Zdroj: depositphotos.com

Tesla dominuje v USA trhu s elektromobily, podle posledních údajů ale získává půdu pod nohama i na celkovém trhu s osobními vozidly.

Podle údajů Cox Automotive a její dceřiné společnosti Kelley Blue Book zvýšila Tesla svůj podíl na celkovém trhu s automobily v USA napříč všemi výrobci automobilů. Za rok 2023 šlo o nárůst tržního podílu o 0,4 % na celkových 4,2 %.

Tento podíl na trhu představuje celkem 654 888 vozů Tesla prodaných v USA v minulém roce.

Tesla překonává tradiční značky automobilů

Přestože pro Teslu znamená tento nárůst značný pokrok, stále zaostává za výrobci automobilů, jako jsou General Motors, Ford nebo Toyota.

Překonala však jiné tradiční výrobce osobních vozů a má větší podíl na trhu než Volkswagen (4,1 %), Subaru ( 4,1 %) a BMW (2,5 %). Také se nejedná o jedinou automobilku, která zaznamenala nárůst prodejů. V žebříčku společností, které prodaly v USA víc než 100 000 vozů svou pozici vylepšily také Honda, Mazda a VolvoRoste také společnost BMW, která zaznamenala v loňském roce 65% nárůst prodejů.

Celkově data zveřejněná Cox Automotive ukazují, že podle tržního podílu aktuálně v USA vede General Motors (16,5 %), následuje Toyota (14,4 %), Ford (12,7 %), Hyundai (10,6 %), Stellantis (9,8 %), Honda (8,4 %) ), Nissan-Mitsubishi (6,3 %) a Tesla (4,2 %).

Porovnání aktuálního vývoj ceny akcií Tesla a BMW

Aktuální cena
Změna
Tesla / TSLA
Načítání
Načítání
Načítání
BMW / BMW
Načítání
Načítání
Načítání

Tržní faktory, které ovlivňují situaci

I když jsou zisky Tesly na celkovém trhu silné, přišly na úkor ziskovosti. Skok v prodejích Tesly totiž nastal, když její průměrná transakční cena klesla z přibližně 60 000 USD v lednu 2023 na 50 051 USD na konci roku. To znamená, že prodávané produkty zlevnily přibližně o pětinu.

Porovnání aktuálního vývoj ceny akcií Tesla a Ford

Aktuální cena
Změna
Tesla / TSLA
Načítání
Načítání
Načítání
Ford Motor Company / F
Načítání
Načítání
Načítání

V budoucnu se situace na trhu elektrických vozidel z hlediska konkurence výrazně změní. Pravděpodobně se dále zvýší prodej elektrických vozidel, ale zvýší se také tlak na přední americké prodejce elektrických vozidel, jako Tesla a Ford.

Cox Automotive odhaduje, že v příštích dvou letech bude na trh uvedeno přes 70 nových modelů EV, přičemž 37 modelů bude debutovat letos a dalších 34 v roce 2025.

Cox Automotive předpovídá, že celkový trh automobilů bude v roce 2024 mírně růst, i přes nárůst nákladů a koncových cen. Prodeje celých vozových parků a vyšší objem nových leasingů pomohou tento růst upevnit.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎