Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Další krok Cardana na cestě k ovládnutí celého kryptoprostoru Afriky

Další krok Cardana na cestě k ovládnutí celého kryptoprostoru Afriky
Zdroj: pixabay.com

Charles Hoskinson, generální ředitel společnosti IOHK a zakladatel Cardana, navštívil Afriku, kde se setkal s podnikateli a politiky za účelem projednání integrace jejich blockchainové sítě v Etiopii.

Hoskinson navštívil v rámci turné “Cardano Africa Tour” také etiopské ministerstvo školství, aby spolu s představiteli země prozkoumali systém studentských pověřovacích listin.

Systém pověření měl za cíl přepracovat akademické záznamy 5 milionů studentů vložením informací, jako je docházka a známky, na blockchain, aby se zachytila ​​data a poskytl systém digitální identity.

Hoskinson řekl, že se jedná o počáteční fázi programu. Později je záměrem využít jej jako odrazový můstek pro spuštění národního identifikačního systému v zemi. To by znamenalo nárůst počtu uživatelů na 110 milionů.

“Naším záměrem je soutěžit s ostatními o celý národní identifikační systém, což je asi 110 milionů lidí.”

Cardano vytváří poprask na globální scéně

Projekt Cardano Atala Prism v Etiopii byl podle Project Management Institute (PMI) v roce 2021 zařazen na 14. místo z 50 nejvlivnějších projektů.

“Jedná se o největší blockchainovou dohodu, kterou kdy vláda podepsala. Projekt ukazuje, jak mohou krypto aktiva pomoci řídit pozitivní socioekonomické změny v Africe i mimo ni.”

PMI označilo projekt za gamechanger, který má potenciál zlepšit výsledky vzdělávání etiopských studentů.

Dle Johna O’Connera, ředitele afrických operací, převládal zpočátku ve vládě proti projektu odpor. Stát si ale začal uvědomovat, že digitální identita a technologie blockchainu nejsou žádnou přítěží, jak se nejprve myslelo.

O’Conner řekl, že Atala Prism umožňuje vládám plnit jejich povinnosti týkající se správy dokumentace a zároveň pokročit směrem k další digitalizaci.

Proč chce Cardano do Afriky

Mnoho lidí přítomnost Cardana v Africe zpochybňuje. Nicméně Hoskinson vidí v tomto regionu velký potenciál a mnoho možných partnerství.

Přesněji se společnost IOHK k tomuto vyjádřila na svém blogu. Příspěvek uvádí, že Afrika “není věrná systémům minulosti, které se v žádném případě tady tak dobře neosvědčily”. Jako taková je celá infrastruktura k mání, pokud jde o implementaci lepších a více rovnostářských způsobů, jak dělat věci.

 “Nejdeš tam, kde je teď míč. Jdeš tam, kde bude míč.”

Společnost IOHK se tak chce svést na vlně pokroků, jelikož Afrika očividně získává na globální scéně čím dál více prostoru.

Další návštěvy v rámci “Cardano Africa Tour”

V rámci turné Hoskinson již navštívil i Burundi, Jihoafrickou republiku a mnoho dalších zemí, kde se setkal s prezidenty a obchodníky, aby společně diskutovali o budoucnosti svých zemí, ve kterých by měla vládnout digitalizace založená na inovacích blockchainu.

Hoskinson dále plánuje navštívit Ghanu, Nigérii, Keňu či Egypt.

Líbil se vám tento článek?
15
3

Autor

Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o toto odvětví začala aktivně a blíže zajímat. Jsou to již čtyři roky, co sleduji nejrůznější novinky a fundamentální vlivy, o nichž následně píšu články v několika internetových magazínech. Ráda také monitoruji trhy s digitálními aktivy, dlouhodobě hodluji i investuji do začínajících projektů. Svět kryptoměn může být i nebezpečný, ale zároveň nabízí to, co dosavadní finanční systém nedokáže. Proto věřím, že jsou decentralizované technologie včetně kryptoměn budoucností.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.