Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Podvodné weby Crypto Trader a Bitcoin Trader. Proč si na ně dát pozor?

Publikováno
Podvodné weby Crypto Trader a Bitcoin Trader. Proč si na ně dát pozor?

Podvodných webů zaměřených na kryptoměny stále přibývá. Mnoho z nich je však úzce provázáno a jediné, co je na nich jiné, jsou většinou jen jejich názvy.

Jedním z dalších evergreen projektů je i podvod Crypto Trader, o kterém na internetu můžete najít bohužel i pozitivní recenze u webů, které s podvodníky spolupracují.

Odkazy směřující na tuto platformu navíc nově odkazují na podobný podvod Bitcoin Trader.

Poznámka

TIP: Kryptoměny samy o sobě podvod nejsou. Víte, co to vlastně kryptoměny jsou a jak fungují? Pokud ne – přečtěte si tento článek.

Robot, který vám denně vydělá 15 000 dolarů

Podvodný web Crypto Trader, stejně jako jemu podobné projekty, nabízí uživatelům vysoké zisky bez práce. To však neznamená, že byste za „služby“ nemuseli zaplatit. Vstupní poplatek po registraci je 250 dolarů tedy v přepočtu něco přes 6 000 korun.

Za tuto cenu nabízí využití jejich programu na automatické obchodování s inteligentním algoritmem, u kterého garantují 88 % úspěšnost. Uživatelé by si denně měli přijít na 15 000 dolarů bez jakékoli nutnosti jejich přímého zásahu do obchodování.

Vše má fungovat tak, že údajný „inteligentní robot“ analyzuje kryptoměnový trh a vyhledává případné příležitosti k vytvoření zisku.

Tvůrci a falešní recenzenti také argumentují tím, že analýza trhu a manuální sledování cen kryptoměn je namáhavé a neefektivní, a právě proto je nejlepší volbou vše nechat na jejich programu.

To vše samozřejmě z ní hezky a každý by si takovou příležitost určitě nechtěl nechat utéct, nesmělo by ale jít o podvod.

Falešné články a recenze

Jako většina podvodných projektů využívá i Crypto Trader falešné recenze a webové stránky. Jednou z nich je i falešná webová stránka Daily Newsfeed, na které byl zveřejněn článek o údajném schválení zákona povolující stínové bankovnictví v České republice.

Podle článku měl tento krok uživatelům zpřístupnit možnost, jak rychle a efektivně zhodnotit peníze. Žádný takový zákon samozřejmě ve skutečnosti nikdy nebyl projednáván ani schválen.

Falešný článek láká uživatele na milionové výdělky.
Falešný článek láká uživatele na milionové výdělky.

Na stejném webu je možné narazit i na falešné recenze od údajných uživatelů, kteří si samozřejmě jak jinak používáním Crypto Trader vydělali na vysněný život v luxusu. Jednou z takových pohádek je i příběh muže, který si měl vydělat 18 milionů korun, a to s vkladem pouhých 7 tisíc korun.

Podle jiného profilu je zase možné vydělávat 70 tisíc denně s 12tisícovým vkladem, což je samo o sobě úplný nesmysl.

Navíc někteří lidé, kteří se o praktiky Crypto Trader zajímali již dříve zjistili, že účty recenzentů jsou na 100 % smyšlené. Jedním z důkazů jsou jejich profilové fotografie, které jsou, jak se ukázalo pouze zakoupené na známé fotobance Shutterstock.

Je Crypto Trader doopravdy podvod?

Je jasné, že by si každý přál stát se milionářem jen tak z ničeho nic a bez práce. A popravdě, kdyby něco takového existovalo byli bychom mezi prvními, kdo by o tomto zázračném programu informovali.

Ve skutečnosti ale žádný takový program nikdy neexistoval a nejspíš nikdy ani existovat nebude. Obchodování je velmi specifickou záležitostí, která je především o správném odhadu, zkušenostech ale i trošce štěstí.

Samotný web Crypto Trader už na první pohled nevzbuzuje moc důvěry.
Samotný web Crypto Trader už na první pohled nevzbuzuje moc důvěry.

V reálném světě, kde se musíte spolehnout pouze na své odhady se ale můžete setkat i s opravdovými kryptoměnovými roboty, kteří analyzují chování trhu. Ti však ve většině případů nedokážou tvořit zisky a pro své uživatele připraví pouze velmi smutný pohled na jejich obchodní účet.

Žádný robot ani program totiž nedokáže rozpoznat, jak se zachovají ostatní investoři nebo počítat s událostmi, které mohou narušit celý trh. Není tedy možné, aby jakýkoli program dokázal kontinuálně sám o sobě tvořit skoro 90 % zisky jako tvrdí podvodníci z Crypto Trader.

Platforma navíc funguje i v dalších jazycích, což je u podvodů velmi časté. V anglických zemích se tak mohli uživatelé setkat s platformou The Crypto Trader a v Chorvatsku s platformou Kripto trgovalec.

Pokud už jste za svůj život pár kryptoměnových nebo forexových podvodů viděli, tak víte, že se dají rozeznat prakticky na první pohled. Často mají společné marketingové a psychologické prvky.

Na webu vám mimo jiné budou tvrdit také to, že z výdělků pomocí Crypto Trader nemusíte platit daně. To by nás tedy zajímalo, jak to zařídí.

Bitcoin Trader a pozitivní recenze i na českých portálech

V současné době začaly některé odkazy pro platformu Crypto Trader přivádět uživatele na novou podvodnou platformu Bitcoin Trader. To potvrzuje i jeden z webů, který informoval o tom, že jimi pozitivně recenzovaná platforma změnila své jméno.

Zahraniční podvodný web informoval o změně jména Crypto Trader na Bitcoin Trader.
Zahraniční, ne moc autoritativní web informoval o změně jména Crypto Trader na Bitcoin Trader.

Ve skutečnosti však jde o projekt, který se velmi podobá námi již recenzovaným podvodným platformám Bitcoin Revolution a Bitcoin Pro. Platforma nabízí i stejné služby, a to automatické obchodování kryptoměn pomocí robota, přičemž vstupní poplatek je opět 250 dolarů.

Stránky Bitcoin Trader jsou velmi podobné i podvodům jako Bitcoin Revolution nebo Bitcoin Pro.
Stránky Bitcoin Trader jsou velmi podobné i podvodům jako Bitcoin Revolution nebo Bitcoin Pro.

Na internetu můžete momentálně najít nejen mnoho recenzí, které od použití těchto platforem odrazují a varují uživatele před ztrátou peněz, ale i weby, které platformu vychvalují a lžou svým uživatelům.

S takovými články se můžete setkat nejen na zahraničních webech, ale bohužel i na těch českých.

Například jeden z českých kryptoměnových magazínů vydal článek, respektive recenzi, která nabádá uživatele, aby se zaregistrovali na této platformě.

Český web CryptoSvět.cz láká uživatele k registraci na Bitcoin Trader.
Český web CryptoSvět láká uživatele k registraci na Bitcoin Trader. Je to v pořádku?

Tyto recenze nepopíratelně stěžují uživatelům rozeznat, zda se doopravdy jedná o podvod. Nenechte se, ale i tak zlákat a nejdříve se pokuste zjistit, co nejvíce informací o daných platformách a zaměřte se i na weby, které je recenzují.

U zahraničních webů, které se prezentují jako specialisté na podvody můžete najít pozitivní recenze na projekty, které již byly odhaleny nebo i dokonce postihnuty ze strany regulátorů nebo úřadů.

Je možné si obchodováním vydělat?

Ano, možné to je. Není to ale tak jednoduché jak projekty výše zmíněné a další tvrdí. Je to běh na dlouhou trať a rozhodně to není snadný běh. Chce to čas, trpělivost a především zkušenosti. Rozhodně nečekejte, že vám něco jen tak spadne do klína a že z vás za 250 dolarů bude milionář.

Máte s některým z výše zmíněných projektů osobní zkušenosti? Napište nám email, nebo se s námi podělte v komentářích pod článkem. Můžete tak pomoci ostatním lidem. Děkujeme.

Líbil se vám tento článek?
28
4

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (8 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Štěpán

dobrý den chci se zeptat ohledně platformy world bank je to obchodovani s kryptoměnou USDT asi jsem naletěl podvodníkovi.neznámy broker mi vydělal 80000 usd akorat to nelze nyni vybrat chce po me 30% s častky jako že to je daŇn s vydělané částky ale daŇ musím poslat ze svých peněz které ted samozřejmě nemám.můžete mi někdo prosím poradit jestli to je podvod nebo ne?

Jirka Mich.

Jasně že to je SCAM. Nic jim už neposílat, neplatit, nekomunikovat. Jejich záměrem je tě okrást a ne ti dát vydělat. NA 100 %

Jakub

Bohužel jsem taky naletel ale přišel jsem o cca půl milionu .dá se snimi soudit?dostali jste někdo vše zpet?

PAN M

Pozor na spolecnost dominostrade.com, je to podvod, sve 2100dolaru diky sve hlouposti uz neuvidim…

Libuše

Taky jsme to zkusili s přítelem a naletěli jsme firmě TRADE 360 dala jsem si žádost o vrácení částky 450$ a přestaly komunikovat na čísla z kterých volaly tak neexistují. Původně to měla být částka 5.000 Kč a po vyplnění čísla karty si najednou vzaly 11.800 Kč. Dejte si pozor je to podvod.Po tydnu aktivního účtu jsem vydělala deset dolarů.Maji pěknou reklamu,která je falešná.

Jan

Fakt šmejdi. Po vyplnění formuláře najednou zvoní telefon a volá mi Trade 360 a nějaká holčina s tím, že mi začne mluvit o zlatě a k reklamě se raději nevyjadřuje. Chce částku 450 $ jako minimum. Po dlouhém ukecávání jsem jim peníze poslal a potom mi volá nějaký vyhulenec a chce po mně dalsi penize. Nakonec mě chtěl utáhnout, ať si vezmu na investování půjčku. Prostě podvod. Pozor naTrade 360

Blanka

Já na trade 360 obchoduji, nevydelavam miliony, ale peníze ano a posílám si je sama tam i zpět přes platformu naprosto bez problémů.

Dalibor

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak se vám podařilo zrušit účet.Dekuji