Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Coinbase vydává v Evropě vlastní krypto debetní kartu. Vytáhne tento krok cenu BTC na $10 000?

Publikováno
Coinbase vydává v Evropě vlastní krypto debetní kartu. Vytáhne tento krok cenu BTC na $10 000?

Po úspěšném odzkoušení vod ve Spojeném Království se Coinbase rozhodl rozšířit svoji krypto debetní kartu i do Evropy. Coinbase Card již funguje v Itálii a dalších 5 zemích Evropy za účelem nabídnout svým zákazníkům pohodlné platby pomocí BTC ale i jiných kryptoměn. Jak karta funguje? A bude mít vliv i na kryptoměnový trh?

UK jen na zkoušku

Jak už bylo řečeno, Coinbase nejdříve vyzkoušel, jak na projekt budou reagovat lidé ve Spojeném království, a to už v dubnu tohoto roku. Podle rozhodnutí rozšířit služby i do dalších zemí Evropy je vidět, že se Coinbase Card více než dařilo. A to je právě to, o co Coinbasu jde. Celý projekt má za cíl podpořit větší adaptaci kryptoměn, ale především přinést společnosti více uživatelů.     

Jak Coinbase karta funguje?

Coinbase Card funguje na stejném principu jako většina podobných projektů. Kartu tak můžete použít kdekoliv, aniž by obchodník věděl, že platíte kryptoměnami. Platba se totiž automaticky přepočítá na běžnou měnu.

Služby můžete využít buď pomocí aplikace Coinbase Card, která je dostupná jak na App storu tak i na Google Play anebo si přímo objednat fyzickou kartu. Pomocí aplikace si zas můžete nastavit pomocí jaké kryptoměny chcete danou věc zaplatit. Jak říká CEO Zeeshan Feroz doslova si můžete nakoupit potraviny za Bitcoin a poté kávu za Litecoin.

Změny na kryptoměnovém trhu

Magazín Forbes předpovídal již v březnu, že by celý projekt mohl cenu Bitcoinu posunout na 10 000 dolarů. Prozatím se tomu však nestalo, ale určitý posun na ceně Bitcoin již vidět můžeme, i když se samozřejmě nedá říct, že by vše měl za příčinu jen tento projekt, to je velice nepravděpodobné. 

Kurz Bitcoinu v červnu 2019
Kurz Bitcoinu v červnu 2019 (zdroj: CoinMarketCap)

Společnost Flexa nedávno vydala podobnou službu s názvem Spedn. Jediné, co s určitostí můžeme říct, je že projekt přispěje k větší adaptaci kryptoměn a možná i přivede další uživatele.

Co si myslíte o celém projektu? A chtěli byste Coinbase Card vyzkoušet? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Ve světě financí se pohybuji již dlouho, ale i tak jsou pro mne nejzajímavější témata obchodování na burze a kryptoměny.

O těchto tématech ráda diskutuji a píšu. Sice píšu teprve 2 roky, ale to nic nemění na faktu, že do každého článku dám i kousek sebe.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Michal

Zkoušela jste vůbec zmíněnou aplikaci?