Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin v roce 2019 roste podobně jako v roce 2017 – bude se historie opakovat?

D H
Publikováno
Bitcoin v roce 2019 roste podobně jako v roce 2017 – bude se historie opakovat?

Bitcoin zažívá momentálně doslova zlaté časy. Jenomže jak dlouho ještě? Není naopak současný optimistický vývoj neblahou předzvěstí pádu stejně jako v roce 2017?

Jak se nyní vyvíjí Bitcoin

Pokud bychom chtěli věřit dosavadním zkušenostem, vše by tomu mohlo nasvědčovat. Kurz Bitcoinu se momentálně více než zdvojnásobil a meziročně vzrostl o 137 %. Což lze po tom, čím si Bitcoin prošel v roce 2018, rozhodně považovat za pozitivní.

Tehdy si kryptoměna zažila propad na hodnotu 3 100 dolarů, což představovalo pokles přibližně o 85 %. Tehdejší situace se dotkla i celkové tržní kapitalizace, která se propadla z 800 miliard dolarů na přibližně 100 miliard dolarů.

Graf BTC
Změna za 24h
+2,57 %
Aktuální cena
$67 167

Předzvěst dobrých časů jsme mohli tušit už letos v dubnu, kdy hodnota Bitcoinu oscilovala mezi 4 100 a 5 100 dolary. Cena Bitcoinu dál nezadržitelně stoupala přes hranici 6 000 dolarů a před pár dny, na konci května, se dostal až na pozoruhodných 8 800 dolarů.

Proč se (ne)bude opakovat situace z roku 2017

Podobně prudký vzestup si však kryptoměna užila už v roce 2017. Na začátku roku se obchodoval Bitcoin za 1 000 dolarů, na konci května, tedy přibližně ve stejném období jako letos, už za 2 300 dolarů.

Podívejte se na obrázky níže, podobnost je naprosto zřejmá. Nabízí se tak otázka, jestli nás čeká obdobný propad, který přišel v roce 2018.

Porovnání výkonu BTC v roce 2017 a 2019

Odborníci se shodují, že by k brzkému pádu tentokrát dojít nemuselo. Jeden z faktorů, který by tomu měl zabránit, je Bitcoin halving, který se uskutečňuje pravidelně. Jde, velmi jednoduše řečeno, o programové zpomalování uvolňování Bitcoinů do oběhu.

Pokud se trochu vyznáte v ekonomii, tušíte, co by mohlo nastat: Nižší nabídka a shodná poptávka zajistí vyšší vzácnost a tím pádem i růst tržní ceny.

Tentokrát je na trhu jiná situace než v roce 2017. Prohlubuje se zájem o investování nejen jednotlivci, ale i investičními skupinami. Potvrzení o spuštění obchodní platformy již vydala například společnost Fidelity. Podobně platforma BAKKT plánuje spustit dva typy futures kontraktů.

Kryptoměny jsou navíc o dost více akceptované. Platby v Bitcoinech přijímá například telekomunikační gigant AT&T a díky aplikaci SPEDN i Starbucks.

Zdroj náhledového obrázku: FlyerDiaries.com

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Ondřej 'Klasickej' Frajer

Beru spotřebák a to the moon. Pak koupim KL a budu snim jezdit na chatu do Želzných hor.

Jarda

Kéž by to tak bylo, kéž by,… ;-)