Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
Čína představila soubor nových pravidel regulujících nákup online videoher. Společnost Tencent díky tomu zažila největší procentuální propad svých akcií od roku 2008.
Velké čínské technologické společnosti zaznamenaly v pátek při obchodování v Hongkongu výrazný pokles cen svých akcií v důsledku nových regulačních opatření zaměřených na odvětví online her. Ta jsou součástí širší snahy Pekingu o větší kontrolu nad tímto odvětvím a řešení obav z nadměrného utrácení a závislosti na hrách.
Akcie společnosti Tencent, globálního herního giganta, se v návaznosti na nové regulace propadly o 12,4 %, což představuje nejhorší jednodenní výsledek společnosti od října 2008.
Tencent tak během jediného dne zaznamenal ztrátu 367 miliard hongkongských dolarů (1,04 bilionu korun) z tržní kapitalizace společnosti.
Společnost NetEase, další přední hráč v herním průmyslu, utrpěla během páteční obchodní seance v Hongkongu dokonce 25% pokles ceny svých akcií. To znamenalo její největší jednodenní ztrátu od jejího uvedení na burzu v červnu 2020, přičemž snížení tržní hodnoty dosáhlo 128 miliard hongkongských dolarů (365 miliard korun).
Platforma pro sdílení videí Bilibili, známá svým rozsáhlým záběrem mezi čínskou mládeží, rovněž čelila prudkému poklesu, přičemž její akcie se propadly o 9,7 %. Kuaishou, provozovatel druhé největší čínské aplikace pro sdílení krátkých videí s herní tematikou, zaznamenal pokles akcií o 7,2 %.
Výprodej zjevně odráží obavy investorů z dopadu přísných regulací na budoucí růst a ziskovost těchto společností.
Čínský národní úřad pro tisk a publikace v pátek zveřejnil návrh pravidel, která nařizují omezení výdajů v rámci online her. Cílem těchto předpisů je omezit vysoké výdaje zákazem herních pobídek, jako jsou odměny za denní přihlášení. Kromě toho se návrh pravidel snaží eliminovat obchodování s virtuálním zbožím za přemrštěné ceny prostřednictvím aukcí.
Navrhovaná nařízení se rovněž zaměřují na praxi poskytování vysokých spropitných hráčům, kteří živě přenášejí své herní seance, což bude podle nového rámce zakázáno.
Nákupy ve hrách, zejména v mobilních hrách, které jsou často dostupné zdarma, se staly významným zdrojem příjmů pro herní průmysl. Nejnovější krok čínské vlády však signalizuje její záměr omezit praktiky, které podle ní přispívají k závislosti na hrách a nadměrnému utrácení mladých lidí.
Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.