Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Čínský gigant během jediného dne ztratil na hodnotě více než bilion korun! Co bylo příčinou?

Čína představila soubor nových pravidel regulujících nákup online videoher. Společnost Tencent díky tomu zažila největší procentuální propad svých akcií od roku 2008.

Publikováno
Čínský gigant během jediného dne ztratil na hodnotě více než bilion korun! Co bylo příčinou?
Zdroj: Depositphotos.com

Velké čínské technologické společnosti zaznamenaly v pátek při obchodování v Hongkongu výrazný pokles cen svých akcií v důsledku nových regulačních opatření zaměřených na odvětví online her. Ta jsou součástí širší snahy Pekingu o větší kontrolu nad tímto odvětvím a řešení obav z nadměrného utrácení a závislosti na hrách.

Akcie společnosti Tencent, globálního herního giganta, se v návaznosti na nové regulace propadly o 12,4 %, což představuje nejhorší jednodenní výsledek společnosti od října 2008.

Tencent tak během jediného dne zaznamenal ztrátu 367 miliard hongkongských dolarů (1,04 bilionu korun) z tržní kapitalizace společnosti.

Společnost NetEase, další přední hráč v herním průmyslu, utrpěla během páteční obchodní seance v Hongkongu dokonce 25% pokles ceny svých akcií. To znamenalo její největší jednodenní ztrátu od jejího uvedení na burzu v červnu 2020, přičemž snížení tržní hodnoty dosáhlo 128 miliard hongkongských dolarů (365 miliard korun).

Platforma pro sdílení videí Bilibili, známá svým rozsáhlým záběrem mezi čínskou mládeží, rovněž čelila prudkému poklesu, přičemž její akcie se propadly o 9,7 %. Kuaishou, provozovatel druhé největší čínské aplikace pro sdílení krátkých videí s herní tematikou, zaznamenal pokles akcií o 7,2 %.

Výprodej zjevně odráží obavy investorů z dopadu přísných regulací na budoucí růst a ziskovost těchto společností.

Regulace má omezit utrácení

Čínský národní úřad pro tisk a publikace v pátek zveřejnil návrh pravidel, která nařizují omezení výdajů v rámci online her. Cílem těchto předpisů je omezit vysoké výdaje zákazem herních pobídek, jako jsou odměny za denní přihlášení. Kromě toho se návrh pravidel snaží eliminovat obchodování s virtuálním zbožím za přemrštěné ceny prostřednictvím aukcí.

Navrhovaná nařízení se rovněž zaměřují na praxi poskytování vysokých spropitných hráčům, kteří živě přenášejí své herní seance, což bude podle nového rámce zakázáno.

Nákupy ve hrách, zejména v mobilních hrách, které jsou často dostupné zdarma, se staly významným zdrojem příjmů pro herní průmysl. Nejnovější krok čínské vlády však signalizuje její záměr omezit praktiky, které podle ní přispívají k závislosti na hrách a nadměrnému utrácení mladých lidí.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎