Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Česko se dostalo do top 10 zemí Evropy z pohledu kryptoměnové fanouškovské báze

Česko se dostalo do top 10 zemí Evropy z pohledu kryptoměnové fanouškovské báze

Česko se dostalo do top 10 zemí Evropy z pohledu kryptoměnové fanouškovské báze
Zdroj: Pixabay

V nedávné studii nazvané European Crypto Index 2023 se Česká republika dostala do první desítky zemí z pohledu oblíbenosti kryptoměn v populaci. Celý výzkum byl proveden společností dua.com a zahrnoval přes 40 milionů vyhledávacích dotazů v zemích Evropy. Dotazy obsahovaly více než 190 zajímavých klíčových slov typu "jak nakoupit kryptoměny", "kde prodat kryptoměny" a podobně.

Studie společnosti přináší nové zajímavé pohledy na trh kryptoměn a zpřeházela žebříček evropských zemí dle jejich předpokládaného zájmu a schopnosti se adaptovat na nové směry. Nedotčený nezůstal ani seznam nejoblíbenějších kryptoměn – v něm např. Ethereum v některých zemích obsadilo až čtvrtou pozici.

Prvních deset zemí z Evropy

Je přirozené, že v top desítce najdeme především rozvinuté ekonomiky. Nachází se zde Německo, Norsko, Belgie a jiné. Zajímavá jsou poté první tři místa.

Kryptoměny jsou nejvyhledávanější v Nizozemsku, které je první. Na druhý stupínek se následně dostalo Slovinsko a třetí příčku zaujalo Švýcarsko. Slovinsko je lehkou anomálií. Malý stát z jihu Evropy rozhodně nepatří mezi ekonomické velikány, nicméně v kryptoměnách si své místo očividně najde.

Mapa Evropy - Crypto Index 2023
Mapa Evropy – Crypto Index 2023
Zdroj: dua.com

Na poslední místo se dostalo Rusko. Studie v tomto ohledu ale upozorňuje na informační bariéru a nedostatek dat, ze kterých by mohla čerpat. V Rusku lidé používají především vyhledávač Yandex, ze kterého nebylo možné získat data. Česká republika se umístila na desáté místo. Slovensko se dostalo na 20. místo.

Oblíbené kryptoměny a tokeny

Dua.com vytvořila i seznam oblíbených kryptoměn přinášející skutečně zajímavé poznatky.

První místo připadlo Bitcoinu. Na tom není nic špatného, protože se koneckonců jedná o nejstarší, největší a nejznámější kryptoměnu. Je nejoblíbenější ve 35 ze 46 zemí Evropy. Na třetí místo se následně dostalo Ethereum, které je ve všech ohledech hned za Bitcoinem. Nejzajímavější je však kryptoměna na místě druhém.

Prvních jedenáct pozic z žebříčku Crypto Index 2023
Prvních jedenáct pozic z žebříčku Crypto Index 2023
Zdroj: dua.com

Druhé místo připadlo ve všech deseti státech na Dogecoin, na recesní kryptoměnu, jenž mimo jiné i značně proslavil sám Elon Musk. Je však důležité míti na paměti, že jde především o meme coin vytvořený z recese. Jeho oblíbenost je v tuto chvíli dána zejména tím, že jej Elon Musk zmiňuje zhruba v každé druhé větě. Ovšem řídit se radou dnes asi nejznámější business osoby na světě není zrovna investiční strategie, pod kterou bychom se podepsali.

Studie také učinila potřebná opatření pro to, aby odfiltrovala nežádoucí vlivy, které by ovlivňovaly výsledek. Vyřadila například identická slova a zkráceniny. Dále se také postarala o slova, která mohou v cizím jazyce mít i jiný význam. V tomto ohledu šlo např. o Sol, což je španělsky slunce, ale také zkratka pro kryptoměnu Solana.

"Studie nabízí hodnotný vhled do kryptoměnového trhu v Evropě; reprezentuje preference a zájmy uživatelů z celého kontinentu. Data budou jistě důležitá pro investory a akcionáře za účelem učinění informovaných rozhodnutí," řekl Ardit Trikshiqi, ředitel plateb společnosti dua.com.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,8%
Aktuální cena
$28 146
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-3,8%
Aktuální cena
$1 775
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-3,8%
Aktuální cena
$321,7

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo