Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Cena Bitcoinu se odrazila od $14000. Kdo za to může a kde se berou peníze do BTC?

Publikováno
Cena Bitcoinu se odrazila od $14000.  Kdo za to může a kde se berou peníze do BTC?

Cena Bitcoinu (BTC) se rychle blížila k hranici 14 000 USD, ale pak zaznamenala velký pád. Nyní se drží kolem 11 000 USD. I tak je ale BTC na pozici s kapitalizací $224 miliard, kterou nezaznamenal od ledna 2018.

Vše by tedy nasvědčovalo tomu, že Bitcoin se těší stále větší oblibě nových investorů. Podle dat z ConLib tomu však tak není. Odkud se tedy všechny peníze berou? A můžeme očekávat i další růst?

Dosáhnutí 17 měsíčního maxima

Zprvu si shrňme poslední události, které BTC posunuly na další metu. Ještě nedávno se mnoho obchodníků, ale i analytiků modlilo, aby kurz prolomil psychologickou bariéru 10 000 USD.

A to se taky stalo. Celou situaci shrnul také hlavní analytik společnosti eToro, Mati Greenspan, přičemž ji nazval slovem „výbušná.“ Svá slova navíc opřel o výskyt vysokých transakčních čísel a silný reálný objem u indikátoru Messeri, který eliminuje ovlivnění objemu daty z burz, které jsou podezřelé z wash tradingu.

Kurz BTC se vyšplhal přes 13 000 USD 26. června 2019 (zdroj: CoinMarketCap)
Kurz BTC se vyšplhal přes 13 000 USD 26. června 2019 (Zdroj: CoinMarketCap)

BTC neroste kvůli novým investorům

Jak už bylo řečeno, u takového růstu kurzu by bylo namístě očekávat i nárůst nových investorů. To však v tomto případě není pravda. Podle dat CoinLib se kurz BTC zdvihl kvůli již zaběhlým kryptoobchodníkům, kteří své peníze jen přesunuli zpět.

Přesněji je přesunuli z Tetheru, neboli stablecoinu, který obchodníci využívají k udržení hodnoty jejich financí při poklesu ceny kryptoměn.

Na grafu můžete vidět, že většina peněz doopravdy pochází z již zmíněného stablecoinu (zdroj: CCN.com)

Další otázkou však je, proč se noví investoři tak moc zdráhají investovat do BTC? Jednou z odpovědí by mohla být malá informovanost o překonání hranice 10 000 USD, což potvrzují i data Googlu, které poukazují na 93 % pokles vyhledávaní slovních spojení „buy bitcoin.“

Kam dále bude směřovat kurz Bitcoinu?

Techničtí analytici vidí silnou resistenci Bitcoinu kolem 13 700 USD a 14 200 USD. Pokud by tedy kurz těmito dvěmi liniemi prošel, je velká pravděpodobnost, že se BTC opět vrátí na svoji nejvyšší cenu 20 000 USD, protože pak už tam moc resistencí nenajde.

Po překonání ATH už ale pozornost médií nepochybně zaznamená, a to by mohlo vést k dalšímu vypumpování ceny. Stejně tak by k tomu mohlo napomoci i spouštění stoplossů shortařů z aktuálního ATH.

Navíc Morgan Creek Digital vidí v delším časovém horizontu skok ceny BTC na 100 000 USD a to už v roce 2021. Na podporu svého názoru zmiňuje několik katalyzátorů, včetně zavedení nových projektů jako je například Bakkt, schválení ETF, ale také halving Bitcoinu v roce 2020.

A co vy? Jak hodnotíte vývoj kurzu BTC? A myslíte, že je možné, aby se predikce na 100 000 USD stala skutečností?

Recenze kryptoměny Bitcoin

Graf BTC
Změna za 24h
+0,6 %
Aktuální cena
$62 389
Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.