Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Cena Bitcoinu se vyšplhala nad 9 400 dolarů. Co bude dál?

Publikováno
Cena Bitcoinu se vyšplhala nad 9 400 dolarů. Co bude dál?

Kurz Bitcoinu (BTC) dosáhl dnes (18.6.2019) svého 13 měsičního maxima, a to 9 416 USD! Jeho posun má ale samozřejmě vliv na celý kryptoměnový trh a těží z něj i další kryptoměny, jako například Litecoin nebo Ripple. Jak to bude s jedničkou mezi kryptoměnami vypadat dál? 

Nejvyšší cena od května minulého roku

Cena Bitcoinu vzrostla na své maximum od 10. května 2018, kdy se kurz Bitcoinu vyšplhal na 9357 USD. Podle údajů společnosti Messari bylo během 24 hodin obchodováno BTC v hodnotě více než 19 miliard dolarů. Na druhé straně však “reálný” trading Bitcoinu, který je zahrnut u burzy Bitwise, můžeme pozorovat o objemu pohybující se kolem 867 697 751 dolarů.

Graf kurzu bitcoinu
Kurz Bitcoinu v květnu 2018 (zdroj: CoinMarketCap)

Cenové tažení BTC působí i na ostatní kryptoměny

Zatímco Bitcoin pokračuje ve svém tažení za co nejvyšší cenou, můžeme pozorovat i vliv na ostatní kryptoměny. Situace je příznivá například k Litecoinu (LTC), který už sedm dní vede žebříček 10 nejlepších kryptoměn  s 18,29% nárůstem, přičemž ho následuje právě Bitcoin s 17,20 %.

Vše se obrátilo v dobré i pro EOS, který se zařadil mezi 10 nejvýkonnějších kryptoměn se ziskem 7,4%.

Graf LTC
Změna za 24h
-6,1 %
Aktuální cena
$78,72
Graf EOS
Změna za 24h
-9,6 %
Aktuální cena
$0,83

Budoucnost pro BTC vypadá přívětivě

Pokud se podíváme vpřed dá se předpokládat, že se Bitcoin přiblíží i k další metě a to k mnoha obchodníky vysněným 10 000 dolarů. Jeho růst má mít za následek období býčího trhu, ale také další rozvoj kryptoměn. Například podle CEO společnosti Circle, zabývající se platebními technologiemi, můžeme očekávat nárůst ceny po dokončení připravovaného projektu Facebooku zvaného Libra.

Obchodování Bitcoinu

Kurz Bitcoinu se neustále mění a právě na těchto změnách a výkyvech je možné vydělat peníze. Pokud nakoupíte bitcoin za cenu 9 400 dolarů a prodáte ho o chvíli později za 10 400 dolarů, vydělali jste si 1000 dolarů (23 000 Kč). Bitcoiny nemusíte vlastnit! Spekulovat, obchodovat s Bitcoiny můžete i bez toho, abyste jakoukoli kryptoměnu vlastnili. Stačí si založit účet u některého z brokerů, kteří obchodování s kryptoměnami umožňují. Cena se hýbe, využijte toho.

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
U 82 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Myslíte, že BTC dosáhne 10 000 dolarů nebo začne stagnovat? Sdělte nám svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Stoffka

Stoffka ;)
10 000 usd a pak 100 000 usd stoffka