Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Cena Bitcoinu poprvé překonala hranici 1 milionu korun! Přibližujeme se blíže k úplnému přijetí kryptoměn napříč různými sektory?

Publikováno
Cena Bitcoinu poprvé překonala hranici 1 milionu korun! Přibližujeme se blíže k úplnému přijetí kryptoměn napříč různými sektory?

Po včerejším oznámení o 1,5 miliardové investici Tesly do Bitcoinu jeho cena raketově vzrostla a překonala hranici 46 000 dolarů. Tím ale růst neskončil a jeho cena se vyšplhala o dalších 1 000 dolarů, čímž poprvé vzrostla na cenu převyšující 47 000 dolarů, tedy v přepočtu 1 milionu korun.

Cena Bitcoinu poprvé vzrostla na 47,513 dolarů

Včerejší události vytáhly cenu Bitcoinu až za hranici 47 000 dolarů, tedy konkrétně na 47 513 dolarů, čímž jen během jednoho dne dosáhla až 20,6% růstu. Pokud tedy přepočítáme tuto cenu na české koruny dosáhl Bitcoin poprvé v historii cenu 1 milionu korun.

Takový výkon je opravdu rekordní, pokud zvážíme fakt, že většina analytiků ještě před pár dny považovala hranici 42 000 dolarů za úplné maximum.

Cena Bitcoinu meziročně vzrostla už o více než 67 %.

Za takovýmto růstem má stát již zmíněné oznámení Tesly ohledně její investice do Bitcoinu a jeho využití jako prostředku platby za své produkty. Velký podíl na něm měli mít navíc i asijští investoři, kteří tuto zprávu zaznamenali hned na začátku dne. Jelikož růst ceny BTC ovlivňuje i ostatní kryptoměny mohli investoři zaznamenat mírný nárůst i u Etherea (ETH) či Litecoinu (LTC).

Bitcoin překonal tržní kapitalizací Teslu.
V návaznosti na to tržní hodnota BTC s 860,4 miliardami dolarů překonala tržní hodnotu samotné Tesly, která se pohybuje momentálně okolo 818,4 miliard dolarů.

Stojíme před počátkem úplného přijetí kryptoměn?

Bitcoin se těší velké oblibě nejen u Tesly a jejího CEO Elona Muska, ale i dalších velkých institucionálních investorů. Mezi ně patří například Paul Tudor Jonse II či Bill Miller, kteří jej již dlouhou dobu považují za takzvaný bezpečný přístav během nástupu inflace, která je stále více přiživována Fedem a dalšími centrálními bankami po celém světě.

Ještě před Teslou se však k investici do BTC odvážila i společnost MicroStrategy pod vedením Michaela Saylora.

Při současné ceně Bitcoinu je možné koupit Teslu Model 3 přibližně za 0,88 BTC.

Podle většiny analytiků i odborníků zaměřujících se na kryptoměnové odvětví je toto jen začátek. V blízké budoucnosti by totiž mohlo stále více institucionálních investorů a velkých společností investovat právě do kryptoměn a zároveň se je snažit podporovat i jako prostředek platby za své produkty.

V ruku v ruce jde s tímto trendem i fakt, že přibližně 78 % již vytěžených bitcoinů je buď ztraceno nebo dlouhodobě drženo právě společnostmi jako je Tesla nebo velkými investory.

Ve výsledku tedy zbývá přibližně 4 miliony bitcoinů, které bude možné nadále využívat, a to i skrze jiné platformy jako je například PayPal. Optimisté navíc tvrdí, že se celé kryptoměnové odvětví mění přímo před našima očima, což může brzy vyústit i k úplnému přijetí kryptoměn napříč ostatními sektory.

Poroste Bitcoin ještě výše nebo brzy narazí na své dno? Jaký je váš názor?

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Martin

To maji byt krypto meny neovlivnitelne vladami, bankami, jednotlivci. Nyni se jenom zmini o nakupu Bezos nebo slavne celebrity, stoupne to o dalsi desitky procent, Apple tam to vidim jeste vice. Muzete si o me myslet cokoli ale toto uz je jen spekulace a Elon rika… Asi koupim tuny bananu a stado koupi tuny bananu.