Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Čeká vás překvapení: 5 dividendových akcií generujících velmi atraktivní pasivní příjem

Publikováno
Čeká vás překvapení: 5 dividendových akcií generujících velmi atraktivní pasivní příjem
Zdroj: depositphotos.com

Získejte pravidelný příjem s těmito 5 dividendovými akciemi. Jedná se o akcie s vysokými dividendami a solidním výnosem, které by mohly obohatit vaše portfolio.

Investoři, kteří dávají přednost akciím, jež přinášejí pravidelný příjem prostřednictvím výplaty dividend, neprožívají nejlepší časy. Zatímco index S&P 500 letos vzrostl přibližně o 18 %, jeho dividendová obdoba sledující výkonnost 80 akcií s nejvyšším výnosem v rámci indexu S&P 500, klesla přibližně o 5 %.

Ztrátu přitom ještě zmírňuje 3,7% dividendový výnos, který tento burzovně obchodovaný fond za tuto dobu vyplatil.

Poznámka

Máme pro vás však dobrou zprávu: Investování je, když už nic jiného, cyklické. V dobách kdy vítězí růstové technologické akcie, se obvykle dividendovým akciím nedaří. Dříve či později však přijde opak. A právě dividendové akcie mohou být solidním zdrojem pravidelného pasivního příjmu.

Dokud investor vlastní akcie a tyto akcie vyplácejí dividendy, dostává svůj spravedlivý podíl na zisku společnosti podle toho, kolik akcií vlastní. Nyní navíc, lze kupovat tyto akcie za poměrně zajímavou cenu. Chcete-li budovat pasivní příjem z akciových investic, o kterých titulech můžete uvažovat?

Přečtěte si více: Stručný návod, jak přetavit dividendy na pasivní příjem
Přečtěte si více: Stručný návod, jak přetavit dividendy na pasivní příjem

1. 3M (MMM)

Tato průmyslová společnost, dlouholetý člen indexu Dow Jones Industrial Average, existuje již od roku 1902. Společnost je unikátní tím, že vlastní více než 100 000 patentů v nejrůznějších průmyslových odvětvích. Akcie 3M však také nabízí nejvyšší dividendový výnos od 80. let minulého století.

To je do značné míry výsledek několika let vzestupů a pádů, díky nimž se akcie obchodují téměř 60 % pod svým maximem z roku 2018.

3M je dividendový aristokrat, což je označení pro společnosti, kterým každoročně rostou dividendy více než 25 let. V případě společnosti 3M se jí to daří již úctyhodných 64 let. Vzhledem k tomu, že akciový trh odsunul některé ikonické společnosti, jako je tato, na druhou kolej, jsou akcie 3M potenciálně velmi zajímavou dlouhodobou investicí, která čeká, až se její cena navrátí k rozumné hodnotě. Investorům během čekání přitom bude vyplácet velmi zajímavý pasivní příjem.

Načítání
Načítání Načítání

2. Kraft Heinz (KHC)

Jestliže je 3M stará společnost, Kraft Heinz by mohla být jejím dědečkem! Společnost Heinz Corporation, známá svými kečupy, okurkami, kořením a mnoha dalšími potravinářskými značkami, vznikla v roce 1869 v Pittsburghu těsně po občanské válce.

V roce 2015 se spojila se společností Kraft, která se proslavila nejprve mléčnými výrobky a nyní celou řadou značek. Spojený podnik měl jako jediný subjekt určité problémy s růstem.

Společnost však charakterizuje nízké ocenění (cena akcií odpovídá 1,5násobku tržeb), dividendový výnos více než třikrát vyšší než index S&P 500 a působení v sektoru základních spotřebních výrobků – produktů, které lidé kupují v dobrých i špatných časech. Kraft Heinz tak je další akcií, která by se mohla ukázat jako dlouhodobý a stabilní poskytovatel pasivního příjmu.

3. Duke Energy (DUK)

Duke Energy je jednou z největších amerických elektrárenských společností, která dodává energii zákazníkům na Floridě, v Karolíně a v některých částech Středozápadu. Její podnikání kombinuje uhelné, vodní, plynové, ropné, solární a větrné zdroje a také jadernou energii.

Pro tento sektor jsou typické vysoké dividendy a dividendový výnos Duke Energy je rovněž značný (více než 4 %), pouze nyní neroste příliš rychle – za posledních pět let asi o 2 % ročně.

Jako lídr ve svém sektoru má však společnost dobrou šanci těžit z boomu rostoucích výdajů na infrastrukturu v USA. 11 let v řadě zvyšuje dividendu a její akcie letos klesly asi o 10 %, což z ní dělá potenciálně nadprůměrný zdroj pasivního příjmu.

4. Phillips 66 (PSX)

Phillips 66 je další podnik s dlouhou tradicí s historií sahající do roku 1875. Jedná se o energetickou a logistickou společnost se sídlem v USA, ale s dalšími aktivitami ve Velké Británii a Německu.

Působí ve velké části řetězce ropy a zemního plynu – od těžby přes přepravu až po čerpací stanice. Společnost se také podílela na nedávném prudkém růstu cen ropných akcií, což však akcie Phillips 66 vrátilo pouze na úroveň z konce roku 2019.

Tato akcie má šanci zajistit pasivní příjem nejenom díky svému růstovému potenciálu, ale také stále více býčímu pozadí v energetickém sektoru.

5. Fifth Third Bancorp (FITB)

Komerční banka Fifth Third Bancorp datuje svou historii do roku 1858. Má velmi různorodé příjmy, včetně správy aktiv, makléřských služeb a správy hotovosti. Krom toho drží úvěrové portfolio, které sahá od menších firemních zákazníků až po velmi velké.

Kvůli strachu v bankovním sektoru na začátku tohoto roku klesla cena akcií Fifth Third Bancorp oproti stavu před rokem o zhruba 25 %, což zvýšilo její dividendový výnos na 5 %.

Aktuální dividendový výnos společnosti tak je vyšší než kdykoli v novodobé historii, s výjimkou tržní krize v letech 2008 a 2020.

Přečtěte si více: 6 super dividendových akcií na super důchod
Přečtěte si více: 6 super dividendových akcií na super důchod

Slovo závěrem:

Index S&P 500 za poslední dva roky příliš nestoupl. To staví snahu o budování pasivního příjmu opět do centra pozornosti investorů. Pět zde uvedených akcií je součástí širší skupiny dividendových akcií, které mohou investoři zvážit jako možné součásti strategie pasivního příjmu.

V článku bylo zmíněno pět akcií, které patří do skupiny 80 akcií s nejvyšším výnosem v indexu S&P 500. Výběr těchto akcií zahrnoval tři hlavní faktory: Fundamentální analýzu ocenění, technickou analýzu a cíl dosáhnout diverzifikovaného mixu. Alespoň tak diverzifikovaného, jak jen seznam pěti akcií může být. Všechny tyto akcie jsou také větší společnosti s tržní kapitalizací alespoň 15 miliard dolarů.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
13
2

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎