Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 6 super dividendových akcií na super důchod

6 super dividendových akcií na super důchod

6 super dividendových akcií na super důchod
Zdroj: depositphotos.com

V každém investičním portfoliu by měl být balíček relativně bezpečných akcií s dividendovými příjmy. Pokud mají tyto akcie navíc růstový potenciál, je to značka ideál. Pojďme se podívat, o jaké konkrétní akcie by se mohlo jednat.

Rozhodně nečekejte žádné agresivní investice ani rychlé zbohatnutí, ale přehled titulů, kterých se lze držet v zásadě celý život. Jakých šest statečných by to mohlo být?

1.PepsiCo (PEP)2.Intel (INTC)3.Fifth Third Bancorp (FITB)4.Morgan Stanley (MS)5.United Parcel Service (UPS)6.AbbVie (ABBV)

PepsiCo (PEP)

Hned první titul je z řad dividendových králů, tedy takových společností, které kontinuálně zvyšují dividendu pod dobu aspoň 50 let. To je sama o sobě dividendová smetánka ve které téměř neuděláte chybu.

Pepsi měla za posledních 10 let skvělé hospodářské výsledky a bez problémů generovala zisk pro akcionáře. Společnost, pod kterou mimo známého syceného nápoje patří i značky Lay's, Fritos, Doritos, Cheetos, Tostitos či Ruffles očekává růst tržeb i v roce 2022, konkrétně 8 %.

Akcie PepsiCo (PEP)
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Radost by vám měl dělat i pohled na cenu akcií Pepsi, ty od roku 1982 dlouhodobě rostou. Nic nenasvědčuje, že by se tento trend měl změnit a akcie Pepsi jsou tak žhavým kandidátem na dlouhodobé držení a bohatý důchod.

Intel (INTC)

Akcie Intel patří mezi ty, které byly silně zasaženy dotcom bublinou. Ani v roce 2022 se akcie nedostaly na úroveň z roku 2000. Intel přežil a rozhodně si z toho mnohé vzal.

Akcie Intel (INTC)
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Aktuálně je Intel na našem seznamu ze dvou důvodů:

  • 75 % počítačů pracuje s procesorem Intel a ten jednoznačně ovládá trh
  • Intel potvrdil investice 100 miliard dolarů v následujících 10 letech na rozvoj technologie

Od Intelu lze očekávat velké věci a kdy jindy do vlaku nastoupit, než když vyjíždí ze stanice. Jakmile Intel přijde s něčím velkým, bude již pozdě.

Fifth Third Bancorp (FITB)

Jedná se zřejmě o první méně známou společnost na seznamu, aspoň pro Čechy a Evropany. Fifth Third Bancorp je jednou z předních regionálních bank působících v USA. Zastoupení bychom našli především v jižních státech USA.

Fifth Third Bancorp vykazuje skvělé hospodářské výsledky, objemy půjček, leasingů, ale také množství spokojených investorů. Většina lidí, kteří investují s Fifth Third Bancorp se k této bance vrátí a investuje s ní znovu. A to již o něčem vypovídá. Navíc po finanční krizi z roku 2008 až 2009 akcie pořád rostou.

akcie-Fifth-Third-Bancorp-shares
Zdroj: google.com

Morgan Stanley (MS)

Zatímco doposud byli všichni zástupci z burzy Nasdaq, nyní se přesuneme, v New Yorku zůstaneme jen zamíříme na známou Wall Street 11, konkrétně na NYSE.

Akcie Morgan Stanley
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Morgan Stanley je gigantem investičního bankovnictví. Ve své podstatě je to i jeden ze světových unikátů. Zatímco ostatní společnosti v tomto oboru čelí výraznému protivětru a útlumu investic, Morgan Stanley navyšuje spravovaná aktiva, navíc svým klientům generuje zisky. Je vidět, že to v této společnosti umí a vsadit na společnost s dlouholetými zkušenostmi se vyplatí. V našem případě delšího investičního horizontu to může být zajímavá volba.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

United Parcel Service (UPS)

Na NYSE zůstane, tentokrát s největší světovou společností na doručování balíků. Budoucnost je v balících, nikoliv ve fyzickém nakupování a kontaktu. Ostatně jak nakupujete třeba na Vánoce vy? Sednete k počítači, nebo jedete do obchoďáku?

Akcie United Parcel Service dlouhodobě rostly. Ještě výrazněji akcie rostly v době pandemie COVID-19, protože tento sektor na situaci vydělával.

A dnes? Dnes bychom měli pokračovat v nastoleném dlouhodobém růstu. A pokud by se nedej bože opět podobný scénář opakoval, tak víme, že držíme akcie, které porostou. Aspoň malá útěcha pro budoucí pandemie.

Akcie UPS
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

AbbVie (ABBV)

Dnešní seznam uzavírají akcie AbbVie. Pro bohaté a bezstarostné stáří nebo i brzký důchod bude rozhodně žádoucí, abyste s touto společností, hlavně s jejími produkty nepřišly do kontaktu.

AbbVie se specializuje na léčbu převážně civilizačních nemocí, značné částky investuje do onkologického vývoje.

Společnost je zajímavou investicí nejen kvůli zkoumání rakoviny, ale také díky současným produktům. Velmi úspěšný je lék Humira – na artritidu. Tento lék tvořil cca 60 % všech příjmů společnosti. Kvůli němu bylo AbbVie často kritizováno za jedno produktovou společnost. To se ovšem nyní mění, firma se angažuje i v léčbě hepatitidy typu C a investovala firmy Allergan – výrobce botoxu.

Akcie AbbVie (ABBV)
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Aktuální AbbVie si drží příjmy díky Humiře, ale zároveň diverzifikuje dalšími úspěšnými produkty. Navíc je zde obrovský potenciál ve výzkumu. My investoři oceníme i dlouhodobý lineární růst ceny akcií.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo