Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Budoucí propady BTC by již neměly být tak dramatické! Vychází z výzkumu společnosti Pantera Capital

Budoucí propady BTC by již neměly být tak dramatické! Vychází z výzkumu společnosti Pantera Capital

Budoucí propady BTC by již neměly být tak dramatické! Vychází z výzkumu společnosti Pantera Capital
Zdroj: www.pixabay.com

Cena přední kryptoměny se aktuálně nachází v lokální korekci kolem 61 000 USD poté, co tři dny zpátky překonala své historické maximum na hodnotě 66 000 USD. Na krátko se cena BTC dokonce dotkla i hranice 67 000 USD.

Na tento okamžik zřejmě čekaly i některé altcoiny, jež zaznamenaly značné oživení. Celková tržní kapitalizace všech kryptoměn se tak včera poprvé v historii vyšplhala na 2,6 bilionu dolarů.

Kryptotrhy jsou nyní bezpochyby býčí a sentiment kolem nich více než pozitivní, což je podpořeno i čerstvým schválením ETF. Existují však stále debaty o tom, kam až může cena BTC padnout při dalším medvědím trendu.

Další propad bude čím dál více mělčí

Zprávy zveřejněné kalifornským zajišťovacím fondem Pantera Capital naznačují, že další propad by již neměl být nikdy tak dramatický, jako tomu bylo v minulých letech. Podrobně zpráva uvádí, že nedávná období poklesu cen BTC byla méně závažná než v minulosti.

Například v letech 2013–2015 (ATH 1 111 USD) a 2017–2018 (ATH 20 089 USD) se bitcoin zhroutil až o 83 %. Podobně býčí běh kryptoměny v letech 2019–2020 a 2020–2021 vedl k masivním cenovým korekcím, nicméně jejich rozsah byl "jen" -61 % a -54 %.

Bitcoinové býčí a medvědí trhy v celé své historii.
Bitcoinové býčí a medvědí trhy v celé své historii.
Zdroj: Pantera Capital

Dan Morehead, generální ředitel společnosti Pantera Capital, zdůraznil konzistentní pokles prodejního sentimentu po medvědích cyklech v letech 2013–2015 a 2017–2018 s tím, že budoucí medvědí trhy budou čím dál více „mělčí“.

"Dlouho jsem zastával názor, že jakmile se trh stane širším, hodnotnějším a institucionálnějším, bude se amplituda cenových výkyvů mírnit."

Díky schválení ETF, od kterého se očekává usnadnění vstupu na trh institucionálním investorům, cena BTC smazala všechny své ztráty vzniklé během posledního medvědího cyklu mezi dubnem a červencem tohoto roku.

Cykly cen bitcoinu v celé historii.
Cykly cen bitcoinu v celé historii.
Zdroj: Pantera Capital

Je nyní bitcoin podhodnocený?

Morehead citoval populární stock-to-flow model, jenž studuje vliv Halvingu (půlení odměn pro těžaře, které se odehrává zhruba každé 4 roky) na hodnotu BTC. Je zřejmé, že po prvním Halvingu došlo k navýšení hodnoty kryptoměny o 9 212 %, po druhém o 2 910 % a po třetím, jenž proběhl loni v květnu, o 720 %. Tento model by nám tak mohl naznačit, kde se bude cena BTC nacházet po dalším Halvingu.

"Cykly zobrazené logaritmicky způsobují, že dnešní úroveň na mě působí lacině," Uvedl Morehead.

Další názory odborníků

Tom Lee, spoluzakladatel společnosti Fundstrat a stratég z Wall Street, odhalil své střednědobé predikce ohledně BTC. Očekává, že do konce roku se cena přední krpytoměny vyšplhá na 168 000 USD. Důvodů je údajně více, avšak nejsilnějším bodem je opět nedávné schválení ETF v USA.

Lee není jediným odborníkem, jenž se podělil o své pozitivní predikce s veřejností. Podobně je na tom i generální ředitel společnosti Skybridge Capital Anthony Scaramucci, jenž zdůraznil, že BTC dosáhne ve 4. čtvrtletí tohoto roku hodnoty 100 000 USD. Zároveň poukázal na to, že hodnota bitcoinu se bude i nadále zvyšovat spolu s celosvětovým růstem adopce.

Závěr

Přestože jsou výhledy pro Bitcoin z dlouhodobého hlediska velmi pozitivní, jedná se stále o velice volatilní aktivum, jehož cena je závislá na mnoha faktorech. Ač jsou tedy názory analytiků a různých finančních stratégu jakékoliv, nikdo nedokáže určit, jaká bude hodnota BTC za několik let, měsíců, či dokonce týdnů.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$56 937
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 604
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$624,5
Aktualizováno 3.12.2021 12:50

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo