Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Budoucí propady BTC by již neměly být tak dramatické! Vychází z výzkumu společnosti Pantera Capital

Publikováno
Budoucí propady BTC by již neměly být tak dramatické! Vychází z výzkumu společnosti Pantera Capital
Zdroj: www.pixabay.com

Cena přední kryptoměny se aktuálně nachází v lokální korekci kolem 61 000 USD poté, co tři dny zpátky překonala své historické maximum na hodnotě 66 000 USD. Na krátko se cena BTC dokonce dotkla i hranice 67 000 USD.

Na tento okamžik zřejmě čekaly i některé altcoiny, jež zaznamenaly značné oživení. Celková tržní kapitalizace všech kryptoměn se tak včera poprvé v historii vyšplhala na 2,6 bilionu dolarů.

Kryptotrhy jsou nyní bezpochyby býčí a sentiment kolem nich více než pozitivní, což je podpořeno i čerstvým schválením ETF. Existují však stále debaty o tom, kam až může cena BTC padnout při dalším medvědím trendu.

Další propad bude čím dál více mělčí

Zprávy zveřejněné kalifornským zajišťovacím fondem Pantera Capital naznačují, že další propad by již neměl být nikdy tak dramatický, jako tomu bylo v minulých letech. Podrobně zpráva uvádí, že nedávná období poklesu cen BTC byla méně závažná než v minulosti.

Například v letech 2013–2015 (ATH 1 111 USD) a 2017–2018 (ATH 20 089 USD) se bitcoin zhroutil až o 83 %. Podobně býčí běh kryptoměny v letech 2019–2020 a 2020–2021 vedl k masivním cenovým korekcím, nicméně jejich rozsah byl “jen” -61 % a -54 %.

Zdroj: Pantera Capital
Bitcoinové býčí a medvědí trhy v celé své historii.
Bitcoinové býčí a medvědí trhy v celé své historii.

Dan Morehead, generální ředitel společnosti Pantera Capital, zdůraznil konzistentní pokles prodejního sentimentu po medvědích cyklech v letech 2013–2015 a 2017–2018 s tím, že budoucí medvědí trhy budou čím dál více “mělčí”.

Dlouho jsem zastával názor, že jakmile se trh stane širším, hodnotnějším a institucionálnějším, bude se amplituda cenových výkyvů mírnit.

Díky schválení ETF, od kterého se očekává usnadnění vstupu na trh institucionálním investorům, cena BTC smazala všechny své ztráty vzniklé během posledního medvědího cyklu mezi dubnem a červencem tohoto roku.

Zdroj: Pantera Capital
Cykly cen bitcoinu v celé historii.
Cykly cen bitcoinu v celé historii.

Je nyní bitcoin podhodnocený?

Morehead citoval populární stock-to-flow model, jenž studuje vliv Halvingu (půlení odměn pro těžaře, které se odehrává zhruba každé 4 roky) na hodnotu BTC. Je zřejmé, že po prvním Halvingu došlo k navýšení hodnoty kryptoměny o 9 212 %, po druhém o 2 910 % a po třetím, jenž proběhl loni v květnu, o 720 %. Tento model by nám tak mohl naznačit, kde se bude cena BTC nacházet po dalším Halvingu.

“Cykly zobrazené logaritmicky způsobují, že dnešní úroveň na mě působí lacině,” Uvedl Morehead.

Další názory odborníků

Tom Lee, spoluzakladatel společnosti Fundstrat a stratég z Wall Street, odhalil své střednědobé predikce ohledně BTC. Očekává, že do konce roku se cena přední krpytoměny vyšplhá na 168 000 USD. Důvodů je údajně více, avšak nejsilnějším bodem je opět nedávné schválení ETF v USA.

Lee není jediným odborníkem, jenž se podělil o své pozitivní predikce s veřejností. Podobně je na tom i generální ředitel společnosti Skybridge Capital Anthony Scaramucci, jenž zdůraznil, že BTC dosáhne ve 4. čtvrtletí tohoto roku hodnoty 100 000 USD. Zároveň poukázal na to, že hodnota bitcoinu se bude i nadále zvyšovat spolu s celosvětovým růstem adopce.

Závěr

Přestože jsou výhledy pro Bitcoin z dlouhodobého hlediska velmi pozitivní, jedná se stále o velice volatilní aktivum, jehož cena je závislá na mnoha faktorech. Ač jsou tedy názory analytiků a různých finančních stratégu jakékoliv, nikdo nedokáže určit, jaká bude hodnota BTC za několik let, měsíců, či dokonce týdnů.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o toto odvětví začala aktivně a blíže zajímat. Jsou to již čtyři roky, co sleduji nejrůznější novinky a fundamentální vlivy, o nichž následně píšu články v několika internetových magazínech. Ráda také monitoruji trhy s digitálními aktivy, dlouhodobě hodluji i investuji do začínajících projektů. Svět kryptoměn může být i nebezpečný, ale zároveň nabízí to, co dosavadní finanční systém nedokáže. Proto věřím, že jsou decentralizované technologie včetně kryptoměn budoucností.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.