Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[BTC] Analýza 28. 4. 2023 – Cenová hranice 30 tis. USD je klíč!

Publikováno

V minulém týdnu si BTC odepsal celkem 9 % ze své ceny a viděli jsme tak ceny i pod 27 tis. USD. Ve středu ale přišel silný odraz a i přes volatilitu v průběhu týdne opět testujeme hranici 30 tis. USD.

Jak bylo popsáno v mých předchozích analýzách, 30 tis. USD je jedna z nejdůležitějších hladin vůbec, protože jde o týdenní rezistenci, na které se láme chleba mezi propadem a růstem.

  • Dokud cena zůstává pod 30 tis. USD, stále hrozí propad na hlavní supporty k 25 tis. USD.
  • Ve chvíli, kdy uzavřeme denní svíci nad 30 tis. USD, je s obří pravděpodobností otevřená cesta až k 35 tis. USD, což je další oblast, kde chcete snižovat risk.
Hlavní rezistence Bitcoinu 
Hlavní rezistence Bitcoinu

Long / Short ratio & Likvidace

Za poslední den se výrazně snížil podíl longařů vůči shortařům, zatímco se zvýšilo množství otevřených pozic. Mnoho účtů tedy shortuje druhý náraz do rezistence bez jakéhokoliv potvrzení.

Následující data jsou sice pouze z Binance, ale to stejné platí o agregovaném L/S.

Zdroj: Binance.com
Aktuální L/S ratio na Binance 
Aktuální L/S ratio na Binance

Jak víme, majorita trhu se často mýlí – a to proto, že pokud naskakují do pákových pozic, je někde na vyšších cenách jejich likvidace, podle toho jak vysokou páku používají. Na grafu níže můžete vidět aktualizované likvidace Longových a Shortových pozic na Bitcoinu.

Zdroj: Decentrader.com
Likvidační úrovně L/S pozic BTC
Likvidační úrovně L/S pozic BTC

Oproti několika týdnům zpět, kdy jsme se dívali na stejný graf, ještě přibylo kapitálu, který může být zlikvidovaný, pokud cena půjde nad 31 tis. USD.

V silně trendujícím trhu – ve kterém nyní na HTF grafech stále jsme – je toto velmi podstatná metrika, protože trhy se často pořádně zastaví až poté, co je tato likvidita vybraná.

Závěr

Bitcoin má za sebou minulý týden ve značné ztrátě, ale tento týden většinu propadu dohání a dobíjí se na největší rezistenci. Retail tuto pumpu shortuje, čímž vytváří ještě více likvidity nad 31 tis. USD.

Celkový pohled je tedy spíše bullish, ale nutno poznamenat, že reálné potvrzení je až při denním uzávěru nad 30 tis. USD. 

Líbil se vám tento článek?
15
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.