Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[BTC] Analýza 11. 8. 2023 – Jaké novinky pohnou s cenou Bitcoinu?

Publikováno

Ahoj tradeři, máme za sebou zajímavý týden, kdy se konečně objevila aspoň mírná volatilita a Bitcoin (BTC) vyletěl z 28 600 USD až na 30 200 USD. Z hlediska týdenního grafu zůstávám naladěn bullish a nadále očekávám cestu k 35 tis. USD.

Dlouhodobý graf BTC 
Dlouhodobý graf BTC

Jsou to krátkodobé grafy, které jsou nyní méně čitelné, protože, jak vidíte na týdenním grafu, BTC nám stále nedosáhnul hlavních supportů na cenách 28 470 a pod 28 000 USD.

Zóna, kterou nyní tedy musíme sledovat, jsou ceny 29 300 až 29 100 USD.

  • Pokud zde BTC zareaguje bullish, měli bychom si sáhnout opět nad 30 tis. USD a potenciálně i začít cestu k 35 tis. USD.
  • Naopak pokud tuto zónu BTC nedokáže udržet, podíváme se nejspíš až ke zmíněným 28 tis. USD a supportu ležícím pod touto cenou.
Hlavní supporty BTC
Hlavní supporty BTC

Následující pohyby Bitcoinu budou pravděpodobně tažené novinkami. Jedna z nejdůležitějších, které nás čekají, je rozhodnutí o spotovém ETF Bitcoinu od společnosti ARK.

Americká Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) se k žádosti o ETF musí vyjádřit do konce tohoto týdne a vzhledem k tomu, že zřídka dávají ohlášení o víkendu, je velmi pravděpodobné, že k oznámení dojde ještě dnes. Očekávání trhu je, že návrh odloží, nicméně pokud by se stalo cokoliv jiného, může to s cenou Bitcoinu silně zahýbat. Jeho volatilita je na historických minimech, takže další velký pohyb je pravděpodobně jen otázka času.

Zdroj: theblock.co
Index volatility Bitcoinu
Index volatility Bitcoinu

Závěr

Volatilita celého kryptoměnového trhu prakticky vyschla a maximální pohyby na Bitcoinu jsou teď méně než tisíc USD za týden –⁠ a tyto pohyby tvoří spíše rangový pohyb než expanzi do trendu.

K silnému trendovému pohybu potřebujeme nějaký katalyzátor a nyní to vypadá, že jediný v blízké době může být právě bitcoinové ETF – jeho schválení či zamítnutí.

Rozhodnutí o prvním ETF má proběhnout do konce tohoto týdne a pokud by došlo k jeho odložení, máme další sérii žádostí s deadlinem v prvním zářijovém týdnu.

Připojte se k Blockspace!

Členové skupiny Blockspace každodenně získávají aktuální informace z trhů a technické i fundamentální analýzy široké škály aktiv. Kromě traderů nejsou opomenuti ani hodleři, kteří se mohou inspirovat sdíleným portfoliem skupiny.

Na Discordu, kde veškerá komunikace probíhá, členové dále najdou pravidelné livestreamy, vysokoúrokové příležitosti v DeFi, upozornění na kryptoměnové airdropy a samozřejmě nechybí ani vzdělávací materiály. Skupinu je možné vyzkoušet na 7 dní zdarma. Zkuste to!

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.