Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

BNB by mohla dosáhnout nového all-time high. Naznačují to tři metriky

Cena tokenu BNB, který vytvořila největší kryptoměnová burza Binance, by mohla překonat svoji nejvyšší historickou cenu. Stále více metrik totiž naznačuje, že Binance zůstane hlavním hráčem v kryptosektoru.

BNB by mohla dosáhnout nového all-time high. Naznačují to tři metriky
Zdroj: wallpapersafari.com

Kryptoměna BNB (dříve Binance Coin) patří mezi kryptoměny, které za letošní rok zaznamenávají největší nárůst své ceny. Nicméně zůstává trochu ve stínu další kryptoměn jako jsou Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) nebo Solana (SOL).

Od začátku ledna kryptoměna BNB vzrostla skoro o 80 %, a to již počítáme mírnou korekci, která proběhla v minulém týdnu.

Jen za březen vzrostla cena o více než 35 %. Aktuální cena BNB je $569,4 . V kryptokomunitě se tak objevila otázka, zda tento token může překonat svoje historické maximum.

Toto maximum se doposud vztahuje ke dni 10. května 2021, kdy se obchodovala za 690 USD. Konkrétně se hovoří o třech ukazatelích, které naznačují, že by se tak mohlo stát. Jaké to jsou?

Binance setrvale roste objem obchodů

Po problémech Binance, které souvisely s porušením regulačních pravidel a skončily odchodem generálního ředitele Binance Changpeng Zhao a obrovskou pokutou, se burze podařilo stabilizovat objem obchodů. Ten se během řešení sporu propadal.

Údaje společnosti CCData, která poskytuje data z oblasti kryptoměn, ukazují, že tržní podíl Binance od října 2023 setrvale roste každý měsíc.

Zdroj: CCData
Spotový obchodní podíl Binance v čase

Binance naprosto dominuje kryptoburzám. Dne 20. března byly podle dat CoinGeco učiněny kryptoměnové obchody za 178 miliard USD a na Binance to bylo celkem 41,7 miliardy USD. Pro ilustraci druhá je v této statistice burza ByBit s “pouhými” 7,5 miliardami USD.

Zvýšená aktivita na BNB Chain a BNB Smart Chain

BNB Chain, což je vlastní blockchain Binance, také výrazně pocítil dopady regulačních problémů. BNB Chain se však začíná zotavovat.

Statistiky DefiLlama ukazují, že celková uzamčená hodnota na BNB Chain od začátku roku 2024 stoupla o 54 %. To ukazuje, že uživatelé a vývojáři stále více interagují se sítí.

BNB Chain navíc stále zůstává velmocí mezi blockchainy první vrstvy. Podle dat DappRadar za posledních 30 dní zpracoval 7 milionu transakcí. Zároveň vede i v počtu unikátních peněženek, které v posledních 30 dnech interagovalo s protokolem. To je téměř 4 x více než na Ethereu.

MACD a klíčové úrovně

Cena BNB se stále pohybuje zhruba 20 % pod svým all-time high. Ukazatel MACD (Moving Average Convergence Divergence) je však stále kladný. Ten se vypočítá jako rozdíl klouzavého průměru o délce 12 a klouzavého průměru délky 26.

Jako signální křivka se poté používá exponenciální klouzavý průměr o délce 9. Signál pro nákup pak vznikne ve chvíli, kdy se křivka MACD dostane nad exponenciální klouzavý průměr. Signál pro prodej vzniká naopak.

Tím, že je MACD stále kladný, znamená to, že podmínky na trhu stále podporují růst.

Klíčové úrovně, které je potřeba v této souvislosti sledovat, jsou hranice 550 a 660 USD.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.