Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » Gamestop ve světě NFT: Budoucí konkurence pro OpenSea?

Gamestop ve světě NFT: Budoucí konkurence pro OpenSea?

Zdroj: pymnts.com

Gamestop, americký řetězec zaměřující se na prodej videoher, o kterém donedávna slyšel zde v Evropě jen málokdo a i v samotném USA byl tento obchod považován za skomírající byznys.

Vše se ale změnilo na počátku minulého roku, kdy se uživatelé Redditu postavili proti velkým hráčům sázejícím na úpadek této společnosti (podrobnější informace naleznete zde) a akcie Gamestopu díky tomu raketově vzrostly. Společnost tak získala druhou šanci, kterou se Gamestop rozhodl využít a zaměřit se právě na NFT.

Vstup do NFT sektoru firma signalizovala už minulý měsíc, tento týden pak představila své plány podrobněji: Gamestop plánuje vytvořit NFT marketplace (místo pro nákup a prodej NFT) ve spolupráci s Immutable X. Tento projekt je tak zvaný Layer 2 postavený na Ethereum, díky čemuž má určité výhody oproti originální síti. Především transakce jsou na Layer 2 projektech mnohem levnější. Vývojáři Immutable dokonce tvrdí, že tento NFT marketplace bude 100% uhlíkově neutrální a bez jakýchkoliv transakčních poplatků.

Pro podporu vývoje tohoto projektu společnosti dále oznámily grant o velikosti 100 milionů USD pro tvůrce, kteří uvedou své NFT projekty na této platformě. Tento grant bude vyplácen přímo v Immutable X tokenech (IMX). Dalších až 150 milionů USD v IMX tokenech má obdržet přímo Gamestop po dosažení určitých vývojových milníků.

Vývojáři z Immutable X jsou mimo jiné také tvůrci populárních blockchainových her, jako Gods Unchained a Guild of Guardians. Dá se tak očekávat, že tato platforma se bude zaměřovat především na herní NFT projekty.

Blockchain/NFT gaming se stává stále více populární. Kromě Gamestopu se v NFT sektoru začaly angažovat i velké herní společnosti jako Ubisoft Entertainment, Zynga Inc. a Square Enix Holdings. Tento sektor je nyní ve svých počátcích, má ale rozhodně obrovský potenciál. Pokud se zde Gamestopu podaří prosadit, jeho příběh by mohl být ultimátní "redemption story" této dekády.

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Další zdroje informací k tomuto článku

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo