Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy » Gamestop ve světě NFT: Budoucí konkurence pro OpenSea?

Gamestop ve světě NFT: Budoucí konkurence pro OpenSea?

Zdroj: pymnts.com

Gamestop, americký řetězec zaměřující se na prodej videoher, o kterém donedávna slyšel zde v Evropě jen málokdo a i v samotném USA byl tento obchod považován za skomírající byznys.

Vše se ale změnilo na počátku minulého roku, kdy se uživatelé Redditu postavili proti velkým hráčům sázejícím na úpadek této společnosti (podrobnější informace naleznete zde) a akcie Gamestopu díky tomu raketově vzrostly. Společnost tak získala druhou šanci, kterou se Gamestop rozhodl využít a zaměřit se právě na NFT.

Vstup do NFT sektoru firma signalizovala už minulý měsíc, tento týden pak představila své plány podrobněji: Gamestop plánuje vytvořit NFT marketplace (místo pro nákup a prodej NFT) ve spolupráci s Immutable X. Tento projekt je tak zvaný Layer 2 postavený na Ethereum, díky čemuž má určité výhody oproti originální síti. Především transakce jsou na Layer 2 projektech mnohem levnější. Vývojáři Immutable dokonce tvrdí, že tento NFT marketplace bude 100% uhlíkově neutrální a bez jakýchkoliv transakčních poplatků.

Pro podporu vývoje tohoto projektu společnosti dále oznámily grant o velikosti 100 milionů USD pro tvůrce, kteří uvedou své NFT projekty na této platformě. Tento grant bude vyplácen přímo v Immutable X tokenech (IMX). Dalších až 150 milionů USD v IMX tokenech má obdržet přímo Gamestop po dosažení určitých vývojových milníků.

Vývojáři z Immutable X jsou mimo jiné také tvůrci populárních blockchainových her, jako Gods Unchained a Guild of Guardians. Dá se tak očekávat, že tato platforma se bude zaměřovat především na herní NFT projekty.

Blockchain/NFT gaming se stává stále více populární. Kromě Gamestopu se v NFT sektoru začaly angažovat i velké herní společnosti jako Ubisoft Entertainment, Zynga Inc. a Square Enix Holdings. Tento sektor je nyní ve svých počátcích, má ale rozhodně obrovský potenciál. Pokud se zde Gamestopu podaří prosadit, jeho příběh by mohl být ultimátní "redemption story" této dekády.

Dokáže psát lépe? Ukažte se!

Je psaní vaším koníčkem? Chcete sdílet své zkušenosti a know-how s ostatními čtenáři? Pište si svůj vlastní blog a budujte si jméno v komunitě lidí s podobnými zájmy. Stačí se zaregistrovat a můžete začít. Nic víc není třeba. Jdete do toho?

Další zdroje informací k tomuto článku

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo